خانه مد ایران سرمقاله     خانه مد ایران گالری های خانه مد     خانه مد ایران ویدیو     خانه مد ایران جشنواره     خانه مد ایران برندها      خانه مد ایران مصاحبه      خانه مد ایران گزارشات      خانه مد ایران دانلود متن، عکس و تصویر      خانه مد ایران عضویت      خانه مد ایران درباره ما      خانه مد ایران نقشه سایت   خانه مد ایران نیازمندی ها  
خانه مد ایران اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما ارتباط با ما
خانه مد ایران

خانه مد ایران خانه مد ایران

KHANEMOD.COM

قبادی: سهم مسئولان کشور در توسعه فرهنگ حجاب و عفاف ارزیابی شود / گزارش از دومین مراسم تجلیل از فعالان حجاب و عفاف

23 تـيـر 1396   خانه مد ایران    نویسنده: مدير وب سايت   خانه مد ایران    خانه مد ایران پرینت

خانه مد- دومین مراسم تجلیل از فعالان حجاب و عفاف، شب گذشته و همزمان با 21 تیرماه و روز ملی عفاف و حجاب با حضور حمید قبادی دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور، علی ملازاده جانشین قائم مقام وزیر کشور در ستاد مرکزی صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی، پروین داداندیش مشاور وزیر در امور بانوان و دیگر فعالان این حوزه در تالار رودکی برگزار شد.
حمید قبادی دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور در آغاز این مراسم، با تأکید بر جایگاه آموزه های دینی در تأثیرگذاری فعالیت های مرتبط با حوزه عفاف و حجاب گفت: اگر تلاشگران در این عرصه گام برمی دارند متکی بر باورهای عمیق اعتقادی آن ها است و خوشبختانه این تلاش ها به عدد و رقم رسیده و نتیجه آن را در جامعه می بینیم.
او ادامه داد: فعالان با درک درست از مبانی نظری عفاف و حجاب گرد هم آمده و تأکید بر همه توانمندی ها و تجدید بیعت با ارزش های اسلامی از مهم ترین اهداف در این زمینه است.
دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور به گوناگونی تشکل های فعال در این عرصه اشاره و تصریح کرد: هر یک از ما مأموریت خود را تعریف کرده و سعی داریم در مسیر آرمان های انقلاب اسلامی ایران به جلو پیش رویم و خوشبختانه در کشور ما نهادهایی وجود دارند که این فعالیت ها را رصد کرده و معرفی می کنند که ستاد صیانت از حقوق شهروندی در وزارت کشور این کار را به خوبی انجام داده و تلاش افراد در این مجموعه قابل تقدیر است.
قبادی افزود: گروه هایی که امروز تجلیل می شوند همگی در مسیر جریان سازی برای عرصه مد و لباس کشور گام برداشته و امروز شاهد آنیم که ویترین های کشور در زمینه محصولات اسلامی و ایرانی به شکل مؤثری تقویت شده اند.
او در ادامه از انتشار گزارش نظرسنجی های به انجام رسیده در بخش حجاب و عفاف بیست و پنجمین نمایشگاه قرآن کریم خبر داد و گفت: مشروح این گزارش به زودی منتشر می شود که حاکی از ثمربخشی فعالیت های کارگروه در بیست و پنجمین نمایشگاه قرآن کریم بوده و خوشبختانه نتایج حاصل حاکی از موفقیت طرح های به انجام رسیده است.
قبادی با تأکید بر اینکه باید بر گام هایی که در این عرصه برمی داریم مصر باشیم اظهار داشت: البته نباید به سادگی از کنار سهم بزه های اجتماعی و همچنین گفتار و عملکرد مسئولان در موفقیت یا عدم موفقیت طرح های مورد نظر عبور کرد چرا که اگر سهم جدی برای توسعه امر عفاف و حجاب در نظر گیریم با دو گروه مؤثران و دیگری خانواده مواجه هستیم.
او افزود: در این میان همواره پدیده ها از منظر خانواده و رفتارهای اجتماعی بررسی شده اما امروز لازم است سهم مسئولان کشور در توسعه فرهنگ حجاب و عفاف ارزیابی شود.
دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور، همچنین به اجرای طرح ملی نذر حجاب در نمایشگاه بین المللی قرآن کریم اشاره و تصریح کرد: ارزیابی های به انجام رسیده حاکی از موفقیت این طرح بوده که امید است در ادامه مسیر با تأکید بر استفاده از پارچه و چادر مشکی ایرانی این امر توسعه یابد.
قبادی در خاتمه گفت: بیش از 97 درصد از جامعه ایرانی مایل به داشتن حجاب و در ذات خود سرشار از عفت و حیا هستند و خوشبختانه شاهد آنیم که در پدیده های مختلف اجتماعی، گروه های توانمند همراهی خود را با نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران اعلام کرده اند.
در ادامه این مراسم، علی ملازاده جانشین قائم مقام وزیر کشور در ستاد مرکزی صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی با تقدیر از برپایی این مراسم گفت: من در 40 دستگاه در 31 استان کشور وظیفه ارزیابی اقدامات انجام شده در زمینه عفاف و حجاب را بر عهده دارم و با توجه به اینکه شورای عالی انقلاب فرهنگی، برای 25 دستگاه،310 بند وظیفه را در زمینه ترویج فرهنگ عفاف و حجاب تعریف کرده است و 21 بند از آن ها بر عهده وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی واگذار شده، امروز شاهد آنیم که اقدامات انجام شده در کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور، کیلومترها جلوتر از دیگر بخش های وزارتخانه بوده که حمایت این کارگروه از ادارات ارشاد استان ها از جمله این تلاش ها است.
او ادامه داد: هنر هنرمندان نیز نقش بسزایی در این زمینه دارد چرا که بحث پوشش وابسته به عفت و حیا و از مسائل مرتبط با روح و نفس انسان ها است و باید در این زمینه به شکلی هنرمندانه اقدامات فرهنگی، آموزشی، اغنایی و مشاوره ای انجام شود.
ملازاده به هجمه های بیرونی به عرصه حجاب و کشور اشاره کرد و گفت: وضعیت نامناسب موجود به دلیل کم کاری بسیاری از نهادهای متولی و مسئول است که اثراتی را بر سبک زندگی ما وارد کرده که البته در این بین نقش صدا و سیما و رسانه های مجازی در جهت دهی به ذائقه مردم بسیار پررنگ است.
جانشین قائم مقام وزیر کشور در ستاد مرکزی صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی همچنین به نقش طراحان لباس و رساندن آثار خود به منصه ظهور و تولید اشاره کرد و گفت: شاید این مسئله یکی از مصادیق مضمون "آتش به اختیار" باشد که طراحان هنرمند و دلسوز ترویج فرهنگ عفاف و حجاب، خود در زمینه تولید و عرضه طرح هایشان اقدام کرده و در اینجا لازم است بگویم بر طبق مصوبه هیئت دولت، دولت موظف است از مؤسسات مردم نهاد مروج فرهنگ عفاف و حجاب به شکل مادی و معنوی حمایت کند.
پروین داداندیش مشاور وزیر در امور بانوان، دیگر سخنران این مراسم بود و در آغاز با اشاره به استفاده از ابتکارات و خلاقیت های بسیار در زمینه طراحی الگوهای پوششی اسلامی و ایرانی گفت: اگر می خواهیم این نوع پوشش ها در سطح جامعه رواج یابد باید از دانشگاه ها آغاز کنیم و بدانیم که موفقیت در اجرای چنین طرح هایی، مستلزم در اختیار داشتن طراح و تولیدکننده، بازاریاب، مهندسین آی تی و روانشناسان است.
او با اشاره به لزوم توجه به بازارهای خارجی در این زمینه اظهار داشت: همین کشور روسیه با دارا بودن جمعیت 24 میلیونی مسلمان، امروز به دلیل بسیاری از تحریم ها می تواند بازار هدف طراحان و تولیدکنندگان ایرانی باشد.
در ادامه این مراسم از فعالان حجاب و عفاف در کشور تجلیل و به تمامی حاضران در بخش حجاب و عفاف بیست و پنجمین نمایشگاه قرآن کریم، گواهی حضور اعطا شد.
اسامی برگزیدگان بخش های مختلف به این شرح است:

برگزیدگان عفاف و حجاب در دستگاه های دولتی:

1. خانم قیومی، وزارت نیرو
2. خانم فرزانه، سازمان اوقاف و امور خیریه
3. خانم مولوی، بنیاد شهید و امور ایثارگران
4. حجت الاسلام و المسلمین قلیان، وزارت ارتباطات و فناوری ارتباطات
5. خانم نیکو برس، سازمان تبلیغات اسلامی
6. خانم اصلانی، سازمان بسیج مستضعفین
7. خانم میزبانی، وزارت کشور
8. حجت الاسلام و المسلمین کشوری، موسسه بصیران عاشورایی
9. آقای ویزی، موسسه خیبر
10. حجت الاسلام و المسلمین ابراهیم پور، موسسه ریحان النبی (در مراسم نماینده ایشان آقای ابوالفضل احمدی حضور داشتند)
11. حجت الاسلام و المسلمین بیاتی، موسسه فرهنگی پژوهشی طهورا و مرکز راهبردی عفاف و حیا
برگزیدگان عفاف و حجاب در بخش مسابقه زنده تصویرسازی عفاف و حجاب:

شایسته تقدیر:
1. خانم روشن شهید زاده
2. خانم نازنین بهرامی
3. خانم الهه صفری
4. خانم فاطمه سادات خرم دره

رتبه:
1. خانم زهرا حیدری غلی مزلقانی رتبه سوم
2. خانم ویدا عابدی طامه رتبه دوم
3. خانم پریناز پیشیاره رتبه اول
برگزیدگان بخش عفاف و حجاب در بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم:
1. آقای اسداله سلیمانی، مدیر کارگاه دوخت چادر رایگان
2. آقای غفوری، مدیر موسسه عاشورایی، فعال در لباس مردانه
3. آقای رضا سلیمانی، مدیر مجموعه سندس، فعال در لباس کودک و نوجوان (مانتو اجتماع کودک)
4. خانم سمیرا جباری، مدیر مجموعه حجاب جباری، فعال در محصولات عفاف و حجاب
برگزیدگان مؤسسات فعال عفاف و حجاب:
1. خانم اختری، فعال در حوزه نور و بیولوژی
2. آقای حسین حلوانیان، تولیدکننده نوشت افزار
3. خانم نداملکی، مجری برنامه "آفتاب شرقی"

برگزیدگان فعالان عفاف و حجاب در اتحادیه:
1. آقای ابوالقاسم شیرازی، رئیس اتحادیه پوشاک تهران
2. آقای محمود رفیع پور، نماینده تام الاختیار و نایب رئیس اتحادیه
3. آقای حسن یعقوبی طهرانی، مدیر بازرسی
4. آقای حسین ضرغامی فر
5. آقای مرتضی حاجی نظر
6. خانم فاطمه نیسانی فر

گزارش:خبرگزاری هنر

خانه مد ایران
نظر شما چیست؟

خانه مد ایران


اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما عضویت درباره ما نقشه سایت ارتباط با ما


سلـامـ   خانه مد ایران   وارد حسابتان شوید و یا یک حساب باز کنید!

خانه مد ایرانمد آیینه زندگی اجتماعی است و منحصر به لباس نمیشود.
طراحان و علـاقمندان به مد میتوانند آثار خود را برای نمایش در بخش طرح‌هـا و طراحان برای ما ارسال كنند تا
در معرض دید و قضاوت عمومی قرار گیرد. در این باره اصول اخلـاق حرفه‌ای را جهت معرفی آثار رعایت كنید.
خانه مد در چهارچوب قوانین جمهوری اسلـامی ایران فعالیت میكند.
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خانه مد میباشد.
طراحی و پشتیبانی این سایت توسط شركت شبكه نگاه ™ انجامـ گرفته است.
خانه مد ایران
a