سرمقاله     گالری های خانه مد     ویدیو     جشنواره     برندها      مصاحبه      گزارشات      دانلود متن، عکس و تصویر      عضویت      درباره ما      نقشه سایت   نیازمندی ها  
اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما ارتباط با ما

KHANEMOD.COM
رپایی نمایشگاه مد و لباس در استان سمنان
11 تـيـر 1396       نویسنده: مدير وب سايت        پرینت

 خانه مد-به گزارش خانه مد از خبرگزاری شبستان از سمنان، سیما رجبی امروز (١٠ تیر) در نشست با خبرنگاران با اعلام این خبرگفت: برگزاری نمایشگاه‌های مد و لباس می‌تواند به ارایه الگوهای لازم در این بخش کمک کند.
وی فرهنگ‌سازی برای استفاده از لباس‌های متناسب با فرهنگ اسلامی و ایرانی  را از اهداف نمایشگاه مد و لباس سمنان را بیان کرد و گفت: در این بخش، مثلثی از طراحی، تولید و توریع لباس وجود دارد که باید در این بخش تلاش بیشتری کرد تا فرهنگ استفاده از پوشاک به ویژه در بانوان و دختران اصلاح و متناسب با فرهنگ اسلامی ایرانی شود.
رجبی ترغیب و تشویق طراحان استان برای ارائه ایده ها و طرح های نوین جهت دستیابی به الگوهای نوین در مد و لباس اسلامی ایرانی، فراهم آوردن زمینه مناسب برای کشف، بروز و ظهور استعدادها و خلاقیت های نو، مرتبط با پوشاک و منسوجات اسلامی ایرانی، معرفی توانمندیهای های بخش صنعت پوشاک و پارچه استان به مخاطبان، ایجاد فضای مناسب برای انتقال و تبادل دانش رسمی و بومی در صنعت پوشاک و منسوجات استان و توسعه فضای تعامل و همکاری در بین دست اندرکاران و فعالان صنعت پوشاک و منسوجات استان را از دیگر اهداف این نمایشگاه بر شمردو گفت: برگزاری این نمایشگاه ها برای اتخاذ پوشش اسلامی ایرانی به مردم کمک زیادی می کند.
معاون فرهنگی و هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان با تاکید بر اینکه پوشش تمام مردم باید مطابق فرهنگ دینی و ملی باشد ادامه داد: در پوشش اسلامی ایرانی باید عدم افراط و تفریط مد نظر قرار گیرد.
وی زمان برپایی نمایشگاه مدو لباس استان سمنان را از ٢١ تا ٢٨ تیرماه سالجاری در مجتمع فرهنگی هنری کومش سمنان اعلام کرد و افزود: این نمایشگاه با همکاری دستگاههای عضو ستاد اجرایی نمایشگاه مد و لباس استان سمنان و توسط اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان سمنان با همکاری دبیرخانه برپا خواهد شد.
رجبی با بیان اینکه در سومین نشست ستاد اجرایی نمایشگاه مد و لباس استان سمنان مقرر شد تا هجدهم تیرماه لباس های فرم مدارس در اختیار کار گروه قرار گیرد افزود: ارائه مدهای متناسب بافرهنگ ایرانی اسلامی مهمترین موضوع در برپایی نمایشگاه است.
معاون فرهنگی هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان خواستار حضور فعال صنوف مختلف این استان در برگزاری نمایشگاه مد و لباس شد و تصریح کرد: مشارکت همه‌جانبه و پررنگ صنوف مختلف می‌تواند به غنای این نمایشگاه کمک شایانی کند.
وی در ادامه با اشاره به ١٢ تیرماه سالروز صدور فرمان مقام معظم رهبری در خصوص خرید کالای ایرانی و مبارزه با قاچاق کالا اظهار داشت: ١٠ عنوان برنامه فرهنگی و هنری به مناسبت این روز با همکاری ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستانها در استان سمنان برگزار می شود.
رجبی برپایی نمایشگاه آثار و تولیدات فرهنگی هنری با رویکرد تقویت بنیه اقتصادی اصحاب فرهنگ و هنر را از جمله این برنامه ها برشمرد و گفت: اجرای نمایش خیابانی با موضوع کالای ایرانی و مبارزه با قاچاق کالا از دیگر برنامه ها است.
معاون فرهنگی هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان طرح موضوع خرید کالای ایرانی و مبارزه با قاچاق کالا و ارز در شورای فرهنگ عمومی استان، بازدید از انجمن های فعال در تولید آثار فرهنگی هنری، استفاده از رسانه ها و فضای مجازی برای انجام فعالیت های تبلیغی و درج پیام ها، نصب استند حاوی پیامهای مرتبط در مجتمع های فرهنگی و هنری و استفاده از ظرفیت اتوماسیون اداری و درج پیام های مرتبط در سربرگ مکاتبات اداریرا  از دیگر برنامه ها برشمرد.
وی گفت: برای گرامیداشت دوازدهم تیر سالروز صدور فرمان مقام معظم رهبری در خرید کالای ایرانی و مبارزه با قاچاق کالا و ارز انجام سخنرانی و ارائه تاکیدات و سفارشات لازم به شرکت کنندگان در نماز جماعت در ادارات و مجتمع های فرهنگی و هنری ، پخش نماهنگ و یا پیامهای تصویری مرتبط قبل از اکران فیلم در سینماها و  انجام تبلیغات محیطی در کانون های فرهنگی هنری مساجد استان و جلب  مشارکت اصحاب رسانه و مطبوعات در امر آموزش عمومی و اطلاع رسانی نیز پیش بینی شده است.
رجبی ١٢ تیرماه را فرصتی مغتنم برای اشاعه فرهنگ استفاده از کالای ایرانی و حمایت از تولید داخلی دانسته و نقش تمامی دستگاه‌ها را حائز اهمیت برشمرد.
معاون فرهنگی هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان به خسارات سنگین ناشی از قاچاق کالا و ارز به اقتصاد کشور اشاره داشت وافزود: کالاهای مصرفی نیز با توجه به ظاهر فریبنده‌ای که دارند مهم‌ترین کالا در شبکه قاچاق محسوب شده که مسئولان و مردم با آموزش و کسب آگاهی‌های لازم به مقابله با قاچاق این کالاها بپردازند.
رجبی خواستار عزم جدی در خصوص مقابله با این پدیده،مخرب و بسیار زیان آورشد وافزود: فرهنگ‌سازی و اطلاع‌رسانی به جامعه در خصوص ضرورت استفاده از تولیدات داخلی همراه با ارتقای کیفیت محصولات و مبارزه با قاچاق کالا و ارز از عوامل اصلی تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی است.

نظر شما چیست؟اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما عضویت درباره ما نقشه سایت ارتباط با ما


سلـامـ      وارد حسابتان شوید و یا یک حساب باز کنید!مد آیینه زندگی اجتماعی است و منحصر به لباس نمیشود.
طراحان و علـاقمندان به مد میتوانند آثار خود را برای نمایش در بخش طرح‌هـا و طراحان برای ما ارسال كنند تا
در معرض دید و قضاوت عمومی قرار گیرد. در این باره اصول اخلـاق حرفه‌ای را جهت معرفی آثار رعایت كنید.
خانه مد در چهارچوب قوانین جمهوری اسلـامی ایران فعالیت میكند.
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خانه مد میباشد.
طراحی و پشتیبانی این سایت توسط شركت شبكه نگاه ™ انجامـ گرفته است.
فروشگاه اینترنتی نعلبندان