خانه مد ایران سرمقاله     خانه مد ایران گالری های خانه مد     خانه مد ایران ویدیو     خانه مد ایران جشنواره     خانه مد ایران برندها      خانه مد ایران مصاحبه      خانه مد ایران گزارشات      خانه مد ایران دانلود متن، عکس و تصویر      خانه مد ایران عضویت      خانه مد ایران درباره ما      خانه مد ایران نقشه سایت   خانه مد ایران نیازمندی ها  
خانه مد ایران اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما ارتباط با ما
خانه مد ایران

خانه مد ایران خانه مد ایران

KHANEMOD.COM

رپایی نمایشگاه مد و لباس در استان سمنان

11 تـيـر 1396   خانه مد ایران    نویسنده: مدير وب سايت   خانه مد ایران    خانه مد ایران پرینت

خانه مد-به گزارش خانه مد از خبرگزاری شبستان از سمنان، سیما رجبی امروز (10 تیر) در نشست با خبرنگاران با اعلام این خبرگفت: برگزاری نمایشگاه های مد و لباس می تواند به ارایه الگوهای لازم در این بخش کمک کند.
وی فرهنگ سازی برای استفاده از لباس های متناسب با فرهنگ اسلامی و ایرانی را از اهداف نمایشگاه مد و لباس سمنان را بیان کرد و گفت: در این بخش، مثلثی از طراحی، تولید و توریع لباس وجود دارد که باید در این بخش تلاش بیشتری کرد تا فرهنگ استفاده از پوشاک به ویژه در بانوان و دختران اصلاح و متناسب با فرهنگ اسلامی ایرانی شود.
رجبی ترغیب و تشویق طراحان استان برای ارائه ایده ها و طرح های نوین جهت دستیابی به الگوهای نوین در مد و لباس اسلامی ایرانی، فراهم آوردن زمینه مناسب برای کشف، بروز و ظهور استعدادها و خلاقیت های نو، مرتبط با پوشاک و منسوجات اسلامی ایرانی، معرفی توانمندیهای های بخش صنعت پوشاک و پارچه استان به مخاطبان، ایجاد فضای مناسب برای انتقال و تبادل دانش رسمی و بومی در صنعت پوشاک و منسوجات استان و توسعه فضای تعامل و همکاری در بین دست اندرکاران و فعالان صنعت پوشاک و منسوجات استان را از دیگر اهداف این نمایشگاه بر شمردو گفت: برگزاری این نمایشگاه ها برای اتخاذ پوشش اسلامی ایرانی به مردم کمک زیادی می کند.
معاون فرهنگی و هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان با تاکید بر اینکه پوشش تمام مردم باید مطابق فرهنگ دینی و ملی باشد ادامه داد: در پوشش اسلامی ایرانی باید عدم افراط و تفریط مد نظر قرار گیرد.
وی زمان برپایی نمایشگاه مدو لباس استان سمنان را از 21 تا 28 تیرماه سالجاری در مجتمع فرهنگی هنری کومش سمنان اعلام کرد و افزود: این نمایشگاه با همکاری دستگاههای عضو ستاد اجرایی نمایشگاه مد و لباس استان سمنان و توسط اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان سمنان با همکاری دبیرخانه برپا خواهد شد.
رجبی با بیان اینکه در سومین نشست ستاد اجرایی نمایشگاه مد و لباس استان سمنان مقرر شد تا هجدهم تیرماه لباس های فرم مدارس در اختیار کار گروه قرار گیرد افزود: ارائه مدهای متناسب بافرهنگ ایرانی اسلامی مهمترین موضوع در برپایی نمایشگاه است.
معاون فرهنگی هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان خواستار حضور فعال صنوف مختلف این استان در برگزاری نمایشگاه مد و لباس شد و تصریح کرد: مشارکت همه جانبه و پررنگ صنوف مختلف می تواند به غنای این نمایشگاه کمک شایانی کند.
وی در ادامه با اشاره به 12 تیرماه سالروز صدور فرمان مقام معظم رهبری در خصوص خرید کالای ایرانی و مبارزه با قاچاق کالا اظهار داشت: 10 عنوان برنامه فرهنگی و هنری به مناسبت این روز با همکاری ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستانها در استان سمنان برگزار می شود.
رجبی برپایی نمایشگاه آثار و تولیدات فرهنگی هنری با رویکرد تقویت بنیه اقتصادی اصحاب فرهنگ و هنر را از جمله این برنامه ها برشمرد و گفت: اجرای نمایش خیابانی با موضوع کالای ایرانی و مبارزه با قاچاق کالا از دیگر برنامه ها است.
معاون فرهنگی هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان طرح موضوع خرید کالای ایرانی و مبارزه با قاچاق کالا و ارز در شورای فرهنگ عمومی استان، بازدید از انجمن های فعال در تولید آثار فرهنگی هنری، استفاده از رسانه ها و فضای مجازی برای انجام فعالیت های تبلیغی و درج پیام ها، نصب استند حاوی پیامهای مرتبط در مجتمع های فرهنگی و هنری و استفاده از ظرفیت اتوماسیون اداری و درج پیام های مرتبط در سربرگ مکاتبات اداریرا از دیگر برنامه ها برشمرد.
وی گفت: برای گرامیداشت دوازدهم تیر سالروز صدور فرمان مقام معظم رهبری در خرید کالای ایرانی و مبارزه با قاچاق کالا و ارز انجام سخنرانی و ارائه تاکیدات و سفارشات لازم به شرکت کنندگان در نماز جماعت در ادارات و مجتمع های فرهنگی و هنری ، پخش نماهنگ و یا پیامهای تصویری مرتبط قبل از اکران فیلم در سینماها و انجام تبلیغات محیطی در کانون های فرهنگی هنری مساجد استان و جلب مشارکت اصحاب رسانه و مطبوعات در امر آموزش عمومی و اطلاع رسانی نیز پیش بینی شده است.
رجبی 12 تیرماه را فرصتی مغتنم برای اشاعه فرهنگ استفاده از کالای ایرانی و حمایت از تولید داخلی دانسته و نقش تمامی دستگاه ها را حائز اهمیت برشمرد.
معاون فرهنگی هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان به خسارات سنگین ناشی از قاچاق کالا و ارز به اقتصاد کشور اشاره داشت وافزود: کالاهای مصرفی نیز با توجه به ظاهر فریبنده ای که دارند مهم ترین کالا در شبکه قاچاق محسوب شده که مسئولان و مردم با آموزش و کسب آگاهی های لازم به مقابله با قاچاق این کالاها بپردازند.
رجبی خواستار عزم جدی در خصوص مقابله با این پدیده،مخرب و بسیار زیان آورشد وافزود: فرهنگ سازی و اطلاع رسانی به جامعه در خصوص ضرورت استفاده از تولیدات داخلی همراه با ارتقای کیفیت محصولات و مبارزه با قاچاق کالا و ارز از عوامل اصلی تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی است.

خانه مد ایران
نظر شما چیست؟

خانه مد ایران


اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما عضویت درباره ما نقشه سایت ارتباط با ما


سلـامـ   خانه مد ایران   وارد حسابتان شوید و یا یک حساب باز کنید!

خانه مد ایرانمد آیینه زندگی اجتماعی است و منحصر به لباس نمیشود.
طراحان و علـاقمندان به مد میتوانند آثار خود را برای نمایش در بخش طرح‌هـا و طراحان برای ما ارسال كنند تا
در معرض دید و قضاوت عمومی قرار گیرد. در این باره اصول اخلـاق حرفه‌ای را جهت معرفی آثار رعایت كنید.
خانه مد در چهارچوب قوانین جمهوری اسلـامی ایران فعالیت میكند.
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خانه مد میباشد.
طراحی و پشتیبانی این سایت توسط شركت شبكه نگاه ™ انجامـ گرفته است.
خانه مد ایران
a