خانه مد ایران سرمقاله     خانه مد ایران گالری های خانه مد     خانه مد ایران ویدیو     خانه مد ایران جشنواره     خانه مد ایران برندها      خانه مد ایران مصاحبه      خانه مد ایران گزارشات      خانه مد ایران دانلود متن، عکس و تصویر      خانه مد ایران عضویت      خانه مد ایران درباره ما      خانه مد ایران نقشه سایت   خانه مد ایران نیازمندی ها  
خانه مد ایران اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما ارتباط با ما
خانه مد ایران

خانه مد ایران خانه مد ایران

KHANEMOD.COM

نمایشگاه قرآن جریان ساز لباس اسلامی است

29 خـرداد 1396   خانه مد ایران    نویسنده: مدير وب سايت   خانه مد ایران    خانه مد ایران پرینت

خانه مد- دبیر کارگروه ساماندهی بخش مد و لباس کشور با موفق خواندن بخش حجاب و عفاف نمایشگاه قرآن، این نمایشگاه را جریان ساز لباس اسلامی در کشور دانست.
حمید قبادی، دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس در گفت وگو با خبرگزاری بین المللی قرآن(ایکنا)، به جمع بندی بخش حجاب و عفاف این نمایشگاه و برنامه ریزی و نحوه حضور در نماشگاه های دیگر پرداخت و تصریح کرد: بخش حجاب و عفاف نمایشگاه قرآن همانگونه که پیش بینی می شد یکی از پر بازدید ترین بخش ها بود.
قبادی عنوان کرد: شاید یکی از دلایل حضور جمعیت این است که خانواده های ما عفیف بوده و به دنبال تأمین محصولات حجاب در طول سال هستند و نمایشگاه قرآن به شکل کامل این نیاز را تأمین کرده و مسیر آن نیز در حال توسعه است.
نمایشگاه قرآن خواستگاه فعالان حجاب کشور است
وی بیان کرد: به برکت قرآن کریم، نمایشگاه قرآن، فعالان حجاب و عفاف کشور را گرده آورده و تبدیل به خواستگاه و ایجاد کننده سامان دهنده فعالیت های حجاب و عفاف کشور است و این مسیر خوشبختانه با قدرت ادامه پیدا کرده است. امسال تلاش شد این موضوعات با شکل گسترده تر و بهتر جلو رود و خوشبختانه موفقیت هایی را نیز کسب کرد که یکی از دلایل آن توسعه کمی و کیفی نمایشگاه بود، به کمک ستاد برگزاری به ویژه ریاست و قائم مقام نمایشگاه ما توانستیم حجم اختصاص یافته به ستاد حجاب و عفاف را به 2 برابر گسترش دهیم در حالیکه بسیاری از بخش ها به دلیل این محدودیت ها در مضیقه بودند ما توانستیم بیش از 180 غرفه در شبستان و 20 غرفه در رواق غربی داشته باشیم.
هر سال 4 نمایشگاه عمومی حجاب و عفاف
وی افزود: ما به دنبال این هستیم که در طول سال، 4 نمایشگاه عمومی حجاب و عفاف را با همین کیفیت و حجم برگزار کنیم این کمک می کند موضوع حجاب و عفاف در کشور تسری پیدا کند و علاوه بر همه این در همه استان ها که نمایشگاه برگزار می کنیم به موضوع حجاب و عفاف بپردازیم.
دبیرکارگروه ساماندهی مد و لباس اظهار کرد: با این گستردگی و توسعه ای که بخش حجاب و عفاف پیدا کرده است؛ دیگر نمایش محصولات حجاب و عفاف محدود به نمایشگاه قرآن نخواهد ماند و برنامه های متعددی در آینده خواهیم داشت.
عرضه چادر مشکی ایرانی برای نخستین بار در کشور
وی عنوان کرد: یکی از اتفاقات مهمی که در این دوره از نمایشگاه رخ داد عرضه چادر مشکی ایرانی بود، یکی از نقاط ضعف این است که ایران به بعنوان بزرگترین مصرف کننده چادر مشکی در دنیا همواره یکی از وارد کنندگان چادر مشکی باشد که خوشبختانه با مشارکت بنیاد مستضعفان و شرکت حجاب شهر کرد ما شاهد این بودیم که اولین کارخانه فعال و قدرتمند در کشور راه اندازی شود تا جایی که بر اساس گزارش مدیران این شرکت با تأمین کلیه امکانات حداقل 20 درصد نیاز جامعه را می توانند تأمین کنند و تا چند سال آینده 100 درصد نیاز جامعه را با محصول ایرانی و چادر مشکی داخلی تأمین می کنیم.
قبادی تصریح کرد: قیمت و کیفیت یکی از مسائل بسیار مهم است که خوشبختانه نمایشگاه بین ‎الملی قرآن موفق شد علاوه بر کارکرد های خود روند کنترل قیمتی محصولات حجاب و عفاف را حفظ کند، با اطمینان می توان گفت محصولات ارائه داده شده در نمایشگاه قرآن از بیرون دارای قیمت کمتری بودند. چنانچه شکایتی هم در این دوره به ستاد حجاب و عفاف رسیده بلافاصله رسیدگی کردیم و در این هفته 3 مورد از غرفه ها را به دلیل تخلف های گسترده ساعاتی تعلیق کردیم.
نگاه ما به نذر حجاب فرهنگی بود نه اقتصادی
وی اظهار کرد: در رابطه با موضوع نذر حجاب هم هیچ نگاه اقتصادی وجود نداشت و دغدغه کاملا فرهنگی بود، محصول چادر نمازی نه تنها سود اقتصادی نداشت بلکه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بخشی از هزینه های آن را تأمین کرده است. امیدواریم این مسیر را با پارچه ایرانی ادامه دهیم.
قبادی تأکید کرد: این نکته بسیار مهمی است که ارتباط محکمی را بین مصرف کننده و تولید کننده ایرانی برقرار کنیم، بنیاد حجاب شهرکرد این قول را داده اند که نیاز جامعه ایرانی را به صورت کامل تأمین کنند.
وی یادآور شد: نکته دیگر که در این نمایشگاه رقم خورد ایجاد فعالیت تبلیغی و ترویجی در حوزه حجاب و عفاف بود که با راه اندازی کارگاه هنری تصویرگری، کتاب مستور حاوی شعر برگزیده کنگره حجاب و عفاف را به همت کارگروه ساماندهی مد و لباس تدوین و در 20 مجلد در بین برگزار کنندگان توزیع شد.
دبیرکارگروه ساماندهی مد و لباس افزود: همچنین برای نخستین بار ما موضوع لباس نوجوان را توانستیم توسعه دهیم همچینن برای اولین بار شاهد توسعه لباس اسلامی مرد بودیم و باید بگویم نمایشگاه قرآن زمینه جریان سازی لباس اسلامی را در کشور رقم زد.
رئیس بخش حجاب و عفاف افزود: نشست های مهمی هم در این دوره از نمایشگاه در رابطه حجاب و عفاف برگزار شد همچنین تعدادی از مؤسسات فعال، طراحان و عرضه کنندگان لباس آماده هم در این نمایشگاه حضور داشتند.

خانه مد ایران
نظر شما چیست؟

خانه مد ایران


اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما عضویت درباره ما نقشه سایت ارتباط با ما


سلـامـ   خانه مد ایران   وارد حسابتان شوید و یا یک حساب باز کنید!

خانه مد ایرانمد آیینه زندگی اجتماعی است و منحصر به لباس نمیشود.
طراحان و علـاقمندان به مد میتوانند آثار خود را برای نمایش در بخش طرح‌هـا و طراحان برای ما ارسال كنند تا
در معرض دید و قضاوت عمومی قرار گیرد. در این باره اصول اخلـاق حرفه‌ای را جهت معرفی آثار رعایت كنید.
خانه مد در چهارچوب قوانین جمهوری اسلـامی ایران فعالیت میكند.
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خانه مد میباشد.
طراحی و پشتیبانی این سایت توسط شركت شبكه نگاه ™ انجامـ گرفته است.
خانه مد ایران
a