خانه مد ایران سرمقاله     خانه مد ایران گالری های خانه مد     خانه مد ایران ویدیو     خانه مد ایران جشنواره     خانه مد ایران برندها      خانه مد ایران مصاحبه      خانه مد ایران گزارشات      خانه مد ایران دانلود متن، عکس و تصویر      خانه مد ایران عضویت      خانه مد ایران درباره ما      خانه مد ایران نقشه سایت   خانه مد ایران نیازمندی ها  
خانه مد ایران اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما ارتباط با ما
خانه مد ایران

خانه مد ایران خانه مد ایران

KHANEMOD.COM

از عقیق یمانی تا فیروزه خراسانی و یاقوت سرخ در نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم

16 خـرداد 1396   خانه مد ایران    نویسنده: مدير وب سايت   خانه مد ایران    خانه مد ایران پرینت

خانه مد- در نزدیکی بخش دانشگاهی بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم، چند غرفه در کنار هم خودنمایی می کند که به عرضه مصنوعات و زیورآلات اسلامی اختصاص دارند.
در انتهای ضلع شرقی شبستان اصلی مصلی امام خمینی (ره) که این روزها محل برگزاری بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم است و درست پشت بخش دانشگاهی نمایشگاه، چند غرفه در کنار هم خودنمایی می کند که به عرضه مصنوعات و زیورآلات اسلامی اختصاص دارند.
زیورآلاتی همچون انگشتر عقیق یمانی، فیروزه خراسانی و برخی سنگ های قیمتی که علاوه بر جنبه های تزئینی که اقلام زینتی به حساب می آیند، استفاده آن ها از نظر شریعت محمدی مستحب نیز انگاشته شده است.
البته این مطلب تنها ارتباط به دین و شریعت خاصی ندارد و علوم تجربی ثابت کرده است که برخی از این سنگ ها که در زمینه صنعت زیورآلات از آن ها استفاده می شود اتفاقاً منشأ درمانی و بهداشتی داشته اند و شاید به واسطه چنین خواصی است که دین اسلام نیز بر استفاده از آن ها از سوی مؤمنان اصرار و ابرام دارد.
به طور مشخص در مورد عقیق سفارش های زیادی در زمینه استعمال آن شده است که به واسطه خواص بسیار ضعیف رادیواکتیویته قادر به دفع سموم بدن و انسجام سلولی در مبارزه با عوامل بیماری زا را دارد و بسیار مباحثی که در استفاده از فیروزه به سبب خاصیتی مسکنی و التیام درد از آن یاد شده است.
به هر روی غرفه هایی که در نمایشگاه قرآن امسال به این امر اختصاص داده شده اند نماینده تولیدکنندگان فعال در زمینه زیورآلات اسلامی هستند که علاوه بر عرضه مناسب و با تخفیف آن ها مشاوره هایی را با استفاده از اسناد معتبر در زمینه بهداشت و طب اسلامی به مراجعین می دهند و در مورد استعمال سنگ هایی به غیر از عقیق و فیروزه با جویا شدن ماه تولد مراجعه کننده او را به انتخاب بهترین سنگ به منظور استفاده از این اقلام تزئینی راهنمایی می کنند.
به طور مثال اگر فردی متولد ماه شهریور باشد به او استفاده از یاقوت سرخ را پیشنهاد می کنند و با دانستن این نکته که شاید فرد مراجعه کننده متولد دی ماه باشد او را با این توجیه که هر نوع سنگی را می تواند به عنوان انگشتری و یا هر یک از اقلام تزئینی انتخاب کند در انتخاب مخیر می سازند.
به غیر از موارد ذکرشده غرفه های مورد نظر اقدام به عرضه و فروش سایر اقلام مورد نیاز اقامه نماز همچون تسبیح نیز کرده اند که در آن ها نیز از سنگ های قیمتی نظیر فیروزه و شاه مقصود استفاده شده است که با قیمتی مناسب در اختیار خریداران قرار گرفته است.
بخش عفاف و حجاب بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم در دو بخش فروش و بخش ترویجی، 8 تا 26 خردادماه از ساعت 17 تا 24 در مصلی امام خمینی(ره) میزبان علاقه مندان است.
عطیه پژم

خانه مد ایران
نظر شما چیست؟

خانه مد ایران


اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما عضویت درباره ما نقشه سایت ارتباط با ما


سلـامـ   خانه مد ایران   وارد حسابتان شوید و یا یک حساب باز کنید!

خانه مد ایرانمد آیینه زندگی اجتماعی است و منحصر به لباس نمیشود.
طراحان و علـاقمندان به مد میتوانند آثار خود را برای نمایش در بخش طرح‌هـا و طراحان برای ما ارسال كنند تا
در معرض دید و قضاوت عمومی قرار گیرد. در این باره اصول اخلـاق حرفه‌ای را جهت معرفی آثار رعایت كنید.
خانه مد در چهارچوب قوانین جمهوری اسلـامی ایران فعالیت میكند.
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خانه مد میباشد.
طراحی و پشتیبانی این سایت توسط شركت شبكه نگاه ™ انجامـ گرفته است.
خانه مد ایران
a