خانه مد ایران سرمقاله     خانه مد ایران گالری های خانه مد     خانه مد ایران ویدیو     خانه مد ایران جشنواره     خانه مد ایران برندها      خانه مد ایران مصاحبه      خانه مد ایران گزارشات      خانه مد ایران دانلود متن، عکس و تصویر      خانه مد ایران عضویت      خانه مد ایران درباره ما      خانه مد ایران نقشه سایت   خانه مد ایران نیازمندی ها  
خانه مد ایران اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما ارتباط با ما
خانه مد ایران

خانه مد ایران خانه مد ایران

KHANEMOD.COM

معمار مد، جیانفرانکو فره (Gianfranco Ferré)

14 خـرداد 1396   خانه مد ایران    نویسنده: مدير وب سايت   خانه مد ایران    خانه مد ایران پرینت

خانه مد- شرکت صاحب برند: (ایتالیا) Italy
فعالیت اصلی شرکت: (مد) Fashion
سایت برند: link
شرکت مادر: (آی.تی.اف کازمتیکس) ITF Cosmetics
جیانفرانکو فره (Gianfranco Ferr) یک طراح ایتالیایی بود که لقب "معمار مد (the Architect of Fashion)" را با خود همراه داشت.
فره در لگانو ایتالیا به دنیا آمد و مدرک معماری را در میلان دریافت کرد. ولی به سوی حرفه مد جذب شد و نخست در مقام طراح تکسسوری به کار مشغول شد و سپس به طراحی کت های بارانی پرداخت.
فره با تاسیس شرکت خود به طراحی مدهای زنانه پرداخت. نخستین مجموعه زنانه با امضای او در سال 1978 ارایه شد و سپس مجموعه مردانه را در سال 1982 به آن اضافه کرد. در سال 1989 به عنوان مدیر سبک در کریستسن دیور برگزیده شد و وقتش را در رفت و آمد بین پاریس و سالن مد خود در میلان می گذراند.
او تا سال 1997 با دیور هنگامی که به طراحی انحصاری برای برند خودش بازگشت، باقی ماند. ارتباط بین معماری و مد در طراحی های فره در خلال خطوط مرتب و ساختمان صلب طرح هایش به وضوح به چشم می خورد. او به ویژه برای پیراهن های سفید چین دارش شهرت دارد، پیراهن هایی ساده و در عین حال با در یقه های تابدار یا چروک. فره با پیوستن به آکادمی دومس (Domus Academy) در مقام مدیر بخش هنر طراحی که مرکزی برای تحصیلات دوره پیش دانشگاهی در میلان است، مد و معماری را به هم پیوند داد.
فره شش مرتبه موفق به کسب جایزه مد بهترین طراح ایتالیایی به نام "چشم طلایی" شده است. همچنین نخستین طرحی که برای دیور ثبت کرد نیز موفق به کسب جایزه دیور با عنوان "انگشتانه طلایی (Golden Thimble)" شد. محصولات فره نحت برندهای "جیانفرانکو فره (Gianfranco Ferr)" برای زنان، "فره (Ferr)" پوشاک آماده برای زنان و مردان که به طور عامیانه "برچسب سفید (White Label)" نام دارند، "جی.اف فره (GF Ferr)" پوشاک اسپورت مردانه و زنانه، "فره میلانو (Ferr Milano)" برای پوشاک عادی و عطرهای "جیانفرانکو فره (Gianfranco Ferr Fragrances)" تولید می شوند.
نخستین عطر این شرکت "جیانفرانکو فره برای زنان (Gianfranco Ferre for Women)" نام داشت که در سال 1984 عرضه شد. بسیاری از عطرها هستند که جیانفرانکو، جیانفرانکو فره و یا فره را به عنوان بخشی از نام خود به دنبال دارند.
جیانفرانکو فره در سال 2007 در سن 62 سالگی و در اوج حرفه ای اش از دنیا رفت. سالن مد زیر نظر مدیر نوآوری اش استفانو سیترون (Stefano Citron) و فدریکو پیاجی (Federico Piaggi) به فعالیت ادامه می دهد. مجوز عطرهای این شرکت در اختیار آی.تی.اف (ITF) بوده و هنوز تحت برند جیانفرانکو فره تولید می شوند.

خانه مد ایران خانه مد ایران خانه مد ایران خانه مد ایران
خانه مد ایران خانه مد ایران خانه مد ایران خانه مد ایران








نظر شما چیست؟

خانه مد ایران


اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما عضویت درباره ما نقشه سایت ارتباط با ما


سلـامـ   خانه مد ایران   وارد حسابتان شوید و یا یک حساب باز کنید!

خانه مد ایران



مد آیینه زندگی اجتماعی است و منحصر به لباس نمیشود.
طراحان و علـاقمندان به مد میتوانند آثار خود را برای نمایش در بخش طرح‌هـا و طراحان برای ما ارسال كنند تا
در معرض دید و قضاوت عمومی قرار گیرد. در این باره اصول اخلـاق حرفه‌ای را جهت معرفی آثار رعایت كنید.
خانه مد در چهارچوب قوانین جمهوری اسلـامی ایران فعالیت میكند.
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خانه مد میباشد.
طراحی و پشتیبانی این سایت توسط شركت شبكه نگاه ™ انجامـ گرفته است.
خانه مد ایران
a