خانه مد ایران سرمقاله     خانه مد ایران گالری های خانه مد     خانه مد ایران ویدیو     خانه مد ایران جشنواره     خانه مد ایران برندها      خانه مد ایران مصاحبه      خانه مد ایران گزارشات      خانه مد ایران دانلود متن، عکس و تصویر      خانه مد ایران عضویت      خانه مد ایران درباره ما      خانه مد ایران نقشه سایت   خانه مد ایران نیازمندی ها  
خانه مد ایران اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما ارتباط با ما
خانه مد ایران

خانه مد ایران خانه مد ایران

KHANEMOD.COM

فراخوان مقاله هم‌اندیشی "نقش و نقش‌بند" منتشر شد

10 خـرداد 1396   خانه مد ایران    نویسنده: مدير وب سايت   خانه مد ایران    خانه مد ایران پرینت

خانه مد- به گزارش روابط عمومی فرهنگستان هنر، این هم اندیشی به منظور پاسداشت و صیانت از هنرمندان و هنرهای سنتی با موضوع شرح احوال و آثار "غیاث الدین علی نقشبند یزدی" برگزار می شود.
"معرفی ابعاد شخصیتی و زندگی غیاث الدین"، "شیوه طراحی و فنون بافت در آثار او"، "تنوع نقوش، ترکیب بندی و رنگ در آثار او"، "بررسی ابداعات هنری غیاث الدین"، "غیاث الدین و پرورش شاگردان و فرزندان"، "نقش غیاث الدین در تولید بافته های درباری و صدور آن به دیگر کشورها"، "شناسایی و معرفی آثار غیاث الدین در موزه های ایران و جهان"، "بررسی تأثیر ادبیات و نقاشی بر هنر غیاث الدین" از جمله محورهای این هم اندیشی به شمار می روند.
"غیاث الدین علی نقشبند یزدی"، یکی از برجسته ترین و مشهورترین استادان فن ظریف هنر نساجی در عصر صفوی است. وی افزون بر آنکه شاعری خوش قریحه بود، نقاش و نقشبندی توانا و بافنده ای چیره دست و صاحب سبک نیز به شمار می رود که نه تنها باعث اعتلای هنر پارچه بافی ایران بلکه دربلند آوازه ساختن منسوجات ایرانی در دنیا سهمی مهم داشت. چنانکه در منابع تاریخی ذکر شده آثار ارزندۀ وی به عنوان پیشکش و خدمت به بزرگان مملکت و پادشان دیگر کشورها اهدا و یا توسط سفیران خارجی خریداری می شد. آثاری که امروزه زینت بخش بسیاری از موزه های دنیاست. خواجه غیاث الدین که مسئولیت اداره کارگاه های بافندگی سلطنتی عصر شاه عباس را بر عهده داشت، خانواده ای هنرمند نیز پرورش داد که سالیان طولانی خدمتگزار جامعۀ ایرانی بودند. شهر یزد در آن دوره با وجود خواجه غیاث الدین نقشبند و فرزندان و نوادگان هنرمند او، مرکز مهم نساجی ایران شد و با حضور آن ها هنر نساجی اعتلا یافت و رونق و شهرت منسوجات ایرانی عالم گیر شد.
دبیرخانه این هم اندیشی، آخرین مهلت ارسال چکیده مقالات اول مهر ماه 1396، مهلت ارسال اصل مقالات را20 آبان ماه 1396 و زمان برگزاری آن را آذر ماه 1396 اعلام کرد.
از علاقه مندان دعوت می شود، مقالات خود را به دبیرخانه این هم اندیشی به نشانی خیابان ولی عصر(عج)، پایین تر از چهارراه طالقانی، شماره 1552 ارسال یا برای دریافت اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 5-66954200 داخلی 2231 تماس بگیرند.

خانه مد ایران
نظر شما چیست؟

خانه مد ایران


اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما عضویت درباره ما نقشه سایت ارتباط با ما


سلـامـ   خانه مد ایران   وارد حسابتان شوید و یا یک حساب باز کنید!

خانه مد ایرانمد آیینه زندگی اجتماعی است و منحصر به لباس نمیشود.
طراحان و علـاقمندان به مد میتوانند آثار خود را برای نمایش در بخش طرح‌هـا و طراحان برای ما ارسال كنند تا
در معرض دید و قضاوت عمومی قرار گیرد. در این باره اصول اخلـاق حرفه‌ای را جهت معرفی آثار رعایت كنید.
خانه مد در چهارچوب قوانین جمهوری اسلـامی ایران فعالیت میكند.
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خانه مد میباشد.
طراحی و پشتیبانی این سایت توسط شركت شبكه نگاه ™ انجامـ گرفته است.
خانه مد ایران