خانه مد ایران سرمقاله     خانه مد ایران گالری های خانه مد     خانه مد ایران ویدیو     خانه مد ایران جشنواره     خانه مد ایران برندها      خانه مد ایران مصاحبه      خانه مد ایران گزارشات      خانه مد ایران دانلود متن، عکس و تصویر      خانه مد ایران عضویت      خانه مد ایران درباره ما      خانه مد ایران نقشه سایت   خانه مد ایران نیازمندی ها  
خانه مد ایران اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما ارتباط با ما
خانه مد ایران

خانه مد ایران خانه مد ایران

KHANEMOD.COM

برندی که از نو باید شناخت

8 خـرداد 1396   خانه مد ایران    نویسنده: مدير وب سايت   خانه مد ایران    خانه مد ایران پرینت

خانه مد - على رغم بروز بحران اقتصاد جهانى و متزلزل شدن بازارهاى سهام در جهان، برند Bijan که براى تقریبا 30سال، موفق به فروش گران ترین پوشاک مردانه جهان در Beverly Hill بود نه تنها متاثر از این بحران نشد که حتى 100میلیون دلار نیز صرف تبلیغات چاپى و تلویزیونى خود کرد.
هدف بخش عمده اى از تبلیغات این برند، تشویق افراد به خرید اجناس آن به عنوان یک انسان رویایى بود. به گفته محبى، مدیر مالى برندBijan، فروش لباس ها و جواهرات این برند به طور کلى بیش از 20میلیون دلار درآمد سالیانه و راه اندازى چهار خط تولید عطر نیز 50میلیون دلار درآمد اضافه براى آن در بر داشته است.
این حال او فقط یک بازیگر کوچک در صنعت دو میلیارد دلارى عطر سازى به شمار رفته و در عین حال نیزنمى توانست با ابر قدرتى مانند گوچى در دنیاى مد رقابت کند. فروشگاه هاى گوچى در سرتاسر جهان دو میلیارد و 200میلیون دلار درآمد دارند. با این وجود بیژن پاکزاد مقدار قابل توجهى از املاک تجارى درجه یک در Beverly Hills را در تملک داشت.
فروشگاه (Beverly Hills) او که با عنوان (Bijan) نیز شناخته مى شد، یک کاخ به سبک مدیترانه اى بود که در سال 1976افتتاح شد و لباس هاى لوکسى مانند یک کتvicuna -آمریکایى (بافته شده از پشم ش تر بى کوهان آمریکایى) به قیمت 15هزار دلار، یک روتختى پشمى chinchilla به قیمت 120هزار دلار و یک ست چمدان از پوست کروکودیل به قیمت 65هزار دلار را ارائه مى کرد.
دکور فروشگاه به فراخور شهرت فروشگاه از زیبا ترین شکل ممکن، با فرش هاى نفیس و دستبافت ایرانى به قیمت 500هزار دلار، یک پلکان براق و برنجى به قیمت 400هزار دلار و یک چلچراغ به قیمت 75هزار دلار ساخته شده است. دیوار ها با سایه اى آفتابى از رنگ زرد امضاى Bijan به شمار مى رود. وقتى او دومین فروشگاه خود در خیابان پنجم در نیویورک را در سال 1984افتتاح کرد، از صرف هزینه 10میلیون دلارى براى طراحى آن خبر داد.
او بسیار هوشمندانه و سنجیده کار مى کرد. همه این جزئیات تصویرBijan را نزد مردم براى یافتن همه کالا هاى گران قیمت در جهان ارتقا مى داد. او در حالى که معتقد بود معرفى خود و محصولاتش یک نوع بازاریابى است، 100میلیون دلار صرف تبلیغات چاپى و تلویزیونى برند خود کرد. در مرحله بعد، او به مشترى در خرید کالاى مورد نظر کمک کرده و مشترى با دیدن اوBijan را به یاد مى آورد که همه آن کارهاى خاص را براى او انجام مى دهد.
حقیقتى که Bijan از آن به عنوان یک گام به سوى رسیدن به یک ایده درخشان استفاده مى کرد آن بود که "زنان و مردان آمریکایى واقعا فکر مى کنند که لباس آن ها نشان دهنده شخصیتشان است." این کار زمان بر و هزینه بردار بوده، اما فکر بزرگى بود.
هنرمند و متفکرى بود که در پشت موفقیت هاى این برند قرار مى گرفت. حضور او در تبلیغات مجله ها این نکته را به یاد مشتریان مى آورد که یک کالا را نه از کارخانه بلکه با امضاى Bijan خریدارى مى کنند. مشتریان آمریکایى او اقداماتش را تحسین کرده و او را مى پرستیدند. او به نوبه خود در همه جا موفق بوده اما آمریکا فرصت نشان دادن ذوق و سلیقه او را فراهم مى کرد.
چرا یک انسان با درآمد 4هزار دلارى، 6هزار و 500دلار به خرید یک کت Bijan اختصاص مى داد؟ این سوالى است که در پاسخ آن باید گفت: مردم براى یک کالاى گران قیمت ارزش قائل مى شوند. یک دلیل آن است که این قبیل کالا ها منحصر به فرد به نظر رسیده و این پیام را به دیگران منتقل مى کند که این فرد توانایى مالى بالایى داشته و تلاش مى کند تا با افراد شبیه به خود معاشرت کند. اگر یک کالاى گران قیمت ارزان شود، کاهش تقاضا و در نتیجه افت ارزش آن را در پى خواهد داشت.
این اعتقادBijan باعث شد که بحران اقتصادى بر روى تجارت آن تاثیر نداشته و مشتریان آن از هزینه هاى کسب و کار خود کم کرده ولى همچنان براى اجناس تولیدى این برند از خود علاقه نشان دهند. Bijan این تصور را رها نکرده و یقینا، او با داشتن یک جت اختصاصى، اتومبیل هاى گران قیمت، یک کاخ در Beverly Hills-و تماس با موفق ترین و قدرتمند ترین مردان در سرتاسر جهان فردى خوشحال بود.
او با پشتکار فراوان روز به روز بر ثروت، تعداد فروشگاه ها و مشتریان مشهور خود مى افزود. او در بیلبورد هاى تبلیغاتى و آگهى هاى خود در مجلات در کنار بازیگر آمریکایى "بو درک" و مایکل جردن حضور پیدا مى کرد. یک آگهى از طراحى هاى او به عنوان "فاخر ترین پوشاک مردانه در جهان" نام برد. او ادعا مى کرد که براى 36نفر از روساى آمریکا لباس دوخته است اما فقط اسم چند تن از آن ها را مانند کلینتون، اوباما و بوش بزرگ و کوچک بیان کرد.
پاکزاد همچنین به عنوان یک شخص عاشق ماشین شناخته شده و رولز رویس زرد کلاسیک خود را درRodeo Drive پارک مى کرد. در گاراژ او درBeverly Hills -با ظرفیت 23خودرو، یک- Bentley و یک فرارى زرد، یک Aston Martin، یک بى ام دبلیو، یک کادیلاک و بسیارى از دیگر اتومیبل هاى لوکس جهان متعلق به او وجود دارد. بیژن پاکزاد در چهام آوریل، در سال، 1940در تهران به دنیا آمد. پدر او یک کارخانه دار ثروتمند بود که او را براى تحصیل در رشته طراحى به مدرسه هایى در سوییس و ایتالیا فرستاد.
در حقیقت، در مقایسه با بخش عمده اى از دیگر طراحان پوشاک لوکس در جهان، محصولات او با بالا ترین قیمت در بازار ارائه مى شد که از آن قبیل مى توان به کت و شلوارهاى هزار دلارى و پیراهن هاى 200دلارى اشاره کرد. با این وجود، نام Bijan، خاویار و کشتى تفریحى را به یاد ما مى آورد. در سال، 1982او یک تپانچه اتوماتیک کلت 38کالیبرى را طراحى کرد که قطعات طلاى 24قیراطى را به قیمت 10هزار دلار تولید مى کرد.
او یک بار یک نوار الماس نشان به قیمت 20میلیون دلار براى کار گذاشتن در میان موهاى خانم درک بازیگر و مدل معروف آمریکایى براى حضور در یک کمپین تبلیغاتى عطر را طراحى کرد. سال گذشته، رولز رویس از همکارى Bijan -در طراحى یک خودروى کوپه به تعداد محدود به قیمت یک میلیون دلار خبر داد.
فروشگاه نیویورک که در سال 2000بسته شد، جاذبه همیشگى براى مشتریان را از بین نبرد. علت این موفقیت تعیین قرار ملاقات با آن ها بود که به عنوان یک سیاست منحصر به فرد به توضیح شرایط ویژه براى مصرف کننده و در نتیجه حفظ او در آینده مى پرداخت.
براى مدت هفت سال او به طراحى پوشاک مردانه در فلورانس پرداخت. پس از مهاجرت به لس آنجلس در اوایل دهه 1970اولین فروشگاه خود به نام-Bijan-را افتتاح کرد و به سرعت حوزه کارى خود را به تولید جواهرات، عطر ها و لباس ورزشى تعمیم داد. پس از مدتى او به یک میلیونر تبدیل شد.
بیژن پاکزاد، طراح لباس هاى شیک و گران قیمت که فروشگاه او درRodeo Drive به عنوان فروشگاه گران ترین لباس هاى دنیا شناخته مى شد، در سن 71سالگى در لس آنجلس درگذشت.
پیژن همچنین به خاطر داشتن اتومبیل هایی نظیر بنتلی آزور زرد رنگ با تزیینات داخلی مشکی، مرسدس بنز اس ال آر مک لارن مشکی، فراری اف430 زردرنگ، رولزرویس فانتوم کوپه زرد رنگ و بوگاتی ویرون معروف بود. مجله Vanity Fair در سال 1989 نام بیژن را در لیست شیک پوش ترین های (خوش پوش ترین ها)جهان خود قرار داد بیژن در روز 26 فروردین1390 در محل کارش در خیابان رودئو در بورلی هیلز دچار سکته مغزی شد و در گذشت افراد مشهوری که بیژن برای انها طراحی کرده است عبارتند از:
جرج دبلیو بوش-ریگان- باراک اوباما- ولادیمیرپوتین- بهمراه بسیاری از رییس جمهورهای کشورهای مختلف.. سلطان ثروتمند برونئی- از ستارگان هالیوود هم بسیاری مشتری بیژن بوده اند : ارنولد شوارتزنگر- ال پاچینو- تام کروز- انتونی هاپکینز از ایرانیهای مشهور هم این افراد از مشتریهای بیژن بوده اند: علی دایی- محمدرضا گلزار- شهرام ناظری و بسیاری دیگر از مشاهیر...
طراح مشهوربا عطر بیژن در جهان شناخته شد برای هر کسی هم که سراغش میرفت عطر خاص با رایحه متفاوت تولید میکرد.
بیزن عاشق غذاهای ایرانی بود تخته نرد را با مهارت بازی میکرد. به دلیل ثروت زیاد زندگی لوکس و متفاوتی داشت اما همیشه اصالت و سادگی را مدنظر قرار میداد.. برخلاف ثروتمندان جهان هیچوقت برای خودش بادیگارد استخدام نکرد چون میگفت جایگاه من بین مردم است نمیخواهم از انها جدا باشم.. تمام امور بوتیکش توسط خانوم منیژه بزرگی اداره میشد زنی که از ایران همکارش بود و بعد از مهاجرت بیژن بههمراه او به امریکا رفت..
اجناس بوتیکش کاملا متفا وت از ان چیزی بود که فکرش را کنید مثلا پالتوهایی ازجنس پوست شیر داشت که قیمت انها 130000 دلار بود.ساعتهایی داشت که از اجسام کهکشانی یا عاج فیل تولید شده بودند قیمت یک جفت جوراب در بوتیک بیژن 200 دلار کمتر نبود. او در صنایع دیگر هم فعالیت کرد مانند اسلحه سازی واتومبیل با کارخانه رولزرویس همکاری کرد و قرار بود تعدادی از اتومیلیهای تولیدی این شرکت را دیزاین کند.. کلت کمری داخل قاب چرمی تولید کرده بود که پارشاه عربستان 6 عدد از انرا میخرد.
وبسایت رسمی بیژن: www.bijan.com

خانه مد ایران خانه مد ایران خانه مد ایران خانه مد ایران
خانه مد ایران خانه مد ایران خانه مد ایران خانه مد ایران
خانه مد ایران خانه مد ایران خانه مد ایران خانه مد ایران
خانه مد ایران خانه مد ایران خانه مد ایران
نظر شما چیست؟

خانه مد ایران


اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما عضویت درباره ما نقشه سایت ارتباط با ما


سلـامـ   خانه مد ایران   وارد حسابتان شوید و یا یک حساب باز کنید!

خانه مد ایرانمد آیینه زندگی اجتماعی است و منحصر به لباس نمیشود.
طراحان و علـاقمندان به مد میتوانند آثار خود را برای نمایش در بخش طرح‌هـا و طراحان برای ما ارسال كنند تا
در معرض دید و قضاوت عمومی قرار گیرد. در این باره اصول اخلـاق حرفه‌ای را جهت معرفی آثار رعایت كنید.
خانه مد در چهارچوب قوانین جمهوری اسلـامی ایران فعالیت میكند.
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خانه مد میباشد.
طراحی و پشتیبانی این سایت توسط شركت شبكه نگاه ™ انجامـ گرفته است.
خانه مد ایران
a