خانه مد ایران سرمقاله     خانه مد ایران گالری های خانه مد     خانه مد ایران ویدیو     خانه مد ایران جشنواره     خانه مد ایران برندها      خانه مد ایران مصاحبه      خانه مد ایران گزارشات      خانه مد ایران دانلود متن، عکس و تصویر      خانه مد ایران عضویت      خانه مد ایران درباره ما      خانه مد ایران نقشه سایت   خانه مد ایران نیازمندی ها  
خانه مد ایران اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما ارتباط با ما
خانه مد ایران

خانه مد ایران خانه مد ایران

KHANEMOD.COM

جشنواره کن 2017 افتتاح شد .

27 ارديـبـهـشـت 1396   خانه مد ایران    نویسنده: مدير وب سايت   خانه مد ایران    خانه مد ایران پرینت

خانه مد- به گزارش خانه مد به نقل از سایت جشنواره کن، هفتادمین دوره جشنواره فیلم کن، سایت این جشنواره اقدام به انتشار فهرست داوران بخش های مختلف (در کنار اعضای گروه رقابتی که پیشتر معرفی شده بودند) کرده است.
در این خبر آمده است: پس از اعلام اسامی گروه داوری بخش رقابتی جشنواره به ریاست پدرو آلمادوار کارگردان سینمای اسپانیا که در تاریخ 25 آوریل صورت گرفت، اعلام اسامی اعضای گروه داوری دیگر بخش های جشنواره نیز ضروری است. این در حالی است که اسامی رییس های هر بخش شامل اوما تورمن برای بخش نوعی نگاه، ساندرین کیبرلین برای دوربین طلا و کریستین مونگیو برای بخش سینه فونداسیون و فیلم کوتاه، قبلا اعلام شده بود.
بخش نوعی نگاه
در این بخش که به معرفی استعدادهای جدید می پردازد هیات داوران فیلم های برنده را از میان 18 فیلم که به این بخش راه یافته اند انتخاب می کنند. این برندگان در مراسم اختتامیه که شنبه 27 ماه مd در تئاتر دبوسی برگزار می شود، معرفی می شوند. فیلم افتتاحیه این بخش "باربارو" به کارگردانی متیو آمالریک از فرانسه است.
رییس این بخش: اوما تورمن بازیگر آمریکایی است. این بازیگر آمریکایی در بیش از 20 سال سابقه فعالیت هنری که سرشار از انتخاب های تحسین برانگیز و پرخطر بوده است از 17 سالگی جلوی دوربین بوده است و در "پالپ فیکشن" برنده نخل طلای کن در سال 1994 و "بیل را بکش" بازی کرده که هر دو قسمت آن در جشنواره فیلم کن به نمایش درآمد .تورمن از اعضای داوری بخش رقابتی کن 2011 بود که رابرت دنیرو ریاست آن را برعهده داشت.
بخش "نوعی نگاه" پس از بخش رقابت بین الملل، مهم ترین بخش جشنواره کن محسوب می شود و فیلم "لِرد" محمد رسول اف کارگردان ایرانی امسال در این بخش حضور دارد.
اعضای گروه داوری این بخش: محمد دیاب کارگردان مصری، رضا کاتب بازیگر فرانسوی، یوآخیم لافوسه کارگردان بلژیکی و کارل اوچ کارگردان هنری جشنواره بین المللی فیلم کارلوی واری هستند.
بخش دوربین طلای کن
در حالی که جایزه دوربین طلای کن به اولین اثر کارگردانی که در بخش رسمی جشنواره یا دو هفته کارگردانان یا هفته منتقدان نمایش داده شود، اهدا می شود، این جایزه یکشنبه 28 ماه می برندگان خود را در تئاتر لومیر خواهد شناخت.
رییس این بخش: ساندرین کیبرلین بازیگر 49 ساله فرانسوی که در بیش از 40 فیلم بازی کرده و جایزه بهترین بازیگر زن سزار سال 2014 را دریافت کرده است، رییس گروه داوری این بخش است. این بازیگر در سال 2001 از اعضای گروه داروی کن بود و کارگردانی فیلم کوتاهی را که سال پیش در هفته منتقدان کن به نمایش درآمد در کارنامه دارد.
اعضای گروه داوری این بخش: پاتریک بلوسیر فیلمبردار فرانسوی، الودی بوشز بازیگر فرانسوی، گیوم براک کارگردان و تهیه کننده فرانسوی، تیبال کارتروف رییس ام 141 از فرانسه، فابین گافز نویسنده ومنتقد سینمایی از فرانسه و میشل مرکت تهیه کننده سوییسی هستند.
بخش فیلم کوتاه و سینه فونداسیون
در حالی که داوران این گروه به سه فیلم از 16 فیلم دانشجویی که در بخش سینه فونداسیون به نمایش درمی آیند، جایزه می دهند، برندگان این بخش جمعه 26 ماه می در بونوئل تئاتر و پس از نمایش فیلم های برنده، معرفی می شوند و جوایز خود را دریافت می کنند.
این هیات داوری همچنین نام برنده نخل طلای فیلم کوتاه را نیز از میان 9 فیلم رقیب این بخش اعلام می کند. این برندگان در مراسم اهدای جوایز که یکشنبه 28 ماه می در گرند تئاتر لومیر برگزار می شود، معرفی می شوند.
رییس این بخش: ریاست این بخش را کریستین مونگیو، سینماگر رومانیایی برعهده دارد. این فیلمساز 49 ساله از سینماگران پیشرو موج نوی سینمای رومانی محسوب می شود و سال 2013 نیز از اعضای هیات داوران اصلی جشنواره بود. مونگیو با اولین فیلم بلند خود با عنوان "مغرب زمین" در بخش دو هفته کارگردان های جشنواره کن 2002 حضور داشت و فیلم معروف "چهار ماه، دو هفته، سه روز" وی جایزه نخل طلا را برای سینمای رومانی در سال 2007 به ارمغان آورد. او با فیلم "ورای تپه ها" جایزه بهترین فیلمنامه و بازیگر زن کن را دریافت کرد و جدیدترین فیلمش با عنوان "فارغ التحصیلی" جایزه بهترین کارگردانی کن 2016 را برد.
اعضای گروه داوری این بخش: کلوتیلد هسمه بازیگر فرانسوی، بری جنکینز کارگردان و فیلمنامه نویس آمریکایی، اریک خوو کارگردان، فیلمنامه نویس و تهیه کننده سنگاپوری و آتینا راشل تسانگاری کارگردان، فیلمنامه نویس و تهیه کننده یوینانی هستند.
بخش اصلی رقابتی
برندگان این بخش از میان شرکت کنندگان این بخش در تاریخ یکشنبه 28 ماه می در گرند تئاتر لومیر معرفی می شود تا نخل طلا برندگان خود را بشناسد.
رییس این بخش: پدرو آلمودوار کارگردان و فیلمنامه نویس اسپانیایی رییس هیات داوران بخش مسابقه اصلی دوره هفتادم جشنواره کن را برعهده دارد. این فیلمساز 67 ساله از چهره های محبوب کن است و تاکنون پنج بار در بخش رقابتی شرکت کرده و سال 1999 برای "همه چیز درباره مادرم" برنده جایزه بهترین کارگردان شد و در 2006 برای "بازگشت" را به خانه برد. وی از داوران همین بخش به ریاست ژرار دوپاردیو نیز بود.
اعضای گروه داوری این بخش: مارن آدی کارگردان، فیلمنامه نویس و تهیه کننده آلمانی، جسیکا چستین بازیگر وتهیه کننده آمریکایی، فان بینگ بینگ باریگر وتهیه کننده چینی، آنیس وردا بازیگر، فیلمنامه نویس، کارگردان و خواننده فرانسوی، پارک چان-ووک کارگردان، فیلمنامه نویس، تهیه کننده از کره جنوبی، ویل اسمیت بازیگر،تهیه کننده و موزیسین آمریکایی، پائولو سورنتینو کارگردان و فیلمنامه نویس ایتالیایی و گابریل یارد آهنگساز فرانسوی اعضای داوری این بخش را تشکیل می دهند.

خانه مد ایران
نظر شما چیست؟

خانه مد ایران


اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما عضویت درباره ما نقشه سایت ارتباط با ما


سلـامـ   خانه مد ایران   وارد حسابتان شوید و یا یک حساب باز کنید!

خانه مد ایرانمد آیینه زندگی اجتماعی است و منحصر به لباس نمیشود.
طراحان و علـاقمندان به مد میتوانند آثار خود را برای نمایش در بخش طرح‌هـا و طراحان برای ما ارسال كنند تا
در معرض دید و قضاوت عمومی قرار گیرد. در این باره اصول اخلـاق حرفه‌ای را جهت معرفی آثار رعایت كنید.
خانه مد در چهارچوب قوانین جمهوری اسلـامی ایران فعالیت میكند.
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خانه مد میباشد.
طراحی و پشتیبانی این سایت توسط شركت شبكه نگاه ™ انجامـ گرفته است.
خانه مد ایران
a