خانه مد ایران سرمقاله     خانه مد ایران گالری های خانه مد     خانه مد ایران ویدیو     خانه مد ایران جشنواره     خانه مد ایران برندها      خانه مد ایران مصاحبه      خانه مد ایران گزارشات      خانه مد ایران دانلود متن، عکس و تصویر      خانه مد ایران عضویت      خانه مد ایران درباره ما      خانه مد ایران نقشه سایت   خانه مد ایران نیازمندی ها  
خانه مد ایران اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما ارتباط با ما
خانه مد ایران

خانه مد ایران خانه مد ایران

KHANEMOD.COM

خالی طراحان ایرانی در هفته های مد جهانی

21 ارديـبـهـشـت 1396   خانه مد ایران    نویسنده: مدير وب سايت   خانه مد ایران    خانه مد ایران پرینت

خانه مد- هفتههای مد در شهرهای مختلف دنیا برگزار میشود و طراحان لباس با نمایش آثارشان، هنر خود را در عرصه جهانی معرفی میکنند، اما چرا در اغلب این هفتهها، جای طراحان ایرانی خالی است.
مناطق مختلفی در دنیا مانند پاریس، نیویورک، لندن، آلمان، اسپانیا، میلان، ژاپن، دبی، فیلیپین، اندونزی، ترکیه، روسیه، مالزی و پاکستان برای برگزاری هفته مد برنامه ریزی میکنند و در مدت زمانی مشخص به ارائه آخرین طراحیهای لباس میپردازند.
هفته مد پاریس در کنار هفته مد لندن، میلان و نیویورک بهعنوان چهار رخداد مهم در دنیای مد مطرح هستند. این چهار رویداد در امتداد هم برگزار میشوند؛ هفته مد ابتدا در نیویورک، سپس در لندن، بعد در میلان و آخر در پاریس برپا میشود. مطرحترین طراحان، برندها و فعالان حوزه پوشاک و مد، هر سال در این هفتهها حضور دارند.
بهجز این چهار رویداد، بسیاری از کشورهای دنیا نیز هفتههای مد بزرگ و کوچکی را ترتیب دادهاند، اما همچنان این چهار هفته مد، بهعنوان بزرگترین رخدادهای دنیای مد و فشن بهشمار میآیند. البته هفته مد در تهران هم دوبار برگزار شد که بنا بر دلایلی ادامه پیدا نکرد.
در بیشتر کشورهایی که هفته مد در آنها برگزار میشود، طراحان مسلمان نیز حضور مییابند و طرحهایی از لباسهای اسلامی ارائه میدهند، برای مثال "انیسه حسبیوان" طراح اندونزیایی در هفته مد پاریس 2017 که یکی از چهار رویداد مهم مد در دنیاست، شرکت کرد و مجموعهای از طرحهایش را با حجاب کامل بهنمایش درآورد.
این رویدادها میتوانند فضای خوبی برای معرفی طراحان و سبک لباسهای ایرانی - اسلامی باشند، اما جای طراحان ایرانی در آنها خالی است.
دبیر کارگروه مد و لباس وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره اینکه چرا طراحان ایرانی در هفتههای مد در دنیا حضور ندارند؟ به ایسنا گفت: ما نمیخواهیم مثل آنها باشیم؛ طراحان ایرانی صاحب فکر و خلاقیت هستند و طبیعتا هم در کشور خودمان و هم در دنیا باید معرفی شوند. با توجه به اینکه ما شاخصهایی داریم و در حوزه طراحی پیشرفتهای بسیاری داشتهایم لازم است که این طراحان معرفی شوند، اما نحوه معرفی شدن طراحان ایرانی به تامل و توجه بیشتری نیاز دارد.
حمید قبادی ادامه داد: یکی از جاهایی که لباس ایرانی باید معرفی شود، کشورهای اسلامی هستند تا پیرو آن، طراحان خودمان را نیز به دنیا معرفی کنیم؛ اما بخشی از کاربردی کردن آثار و به تولید رساندن آنها، در فکر و اعتقادات است.
وی اظهار کرد: ما باید تلاش کنیم اندیشههای دینی با موضوع مد و طراحی اسلامی - ایرانی ارتقا پیدا کند. یکی از شرایط حضور ما، این است که اندیشههایمان در آثارمان متبلور شود. ما تلاش میکنیم اگر در مجامع بینالمللی هم میخواهیم حضور داشته باشیم، اندیشههای دینی و طراحی خلاقانه در کنار هم به دنیا معرفی شوند.
او در اینباره افزود: فکر میکنم این ظرفیت در طراحان ایرانی وجود دارد، اما اینکه کار چگونه و با چه ابزاری معرفی شود، به توجه و تامل بیشتری نیاز دارد که ما به دنبال این موضوع هستیم.
منبع: ایسنا

خانه مد ایران
نظر شما چیست؟

خانه مد ایران


اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما عضویت درباره ما نقشه سایت ارتباط با ما


سلـامـ   خانه مد ایران   وارد حسابتان شوید و یا یک حساب باز کنید!

خانه مد ایرانمد آیینه زندگی اجتماعی است و منحصر به لباس نمیشود.
طراحان و علـاقمندان به مد میتوانند آثار خود را برای نمایش در بخش طرح‌هـا و طراحان برای ما ارسال كنند تا
در معرض دید و قضاوت عمومی قرار گیرد. در این باره اصول اخلـاق حرفه‌ای را جهت معرفی آثار رعایت كنید.
خانه مد در چهارچوب قوانین جمهوری اسلـامی ایران فعالیت میكند.
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خانه مد میباشد.
طراحی و پشتیبانی این سایت توسط شركت شبكه نگاه ™ انجامـ گرفته است.
خانه مد ایران
a