خانه مد ایران سرمقاله     خانه مد ایران گالری های خانه مد     خانه مد ایران ویدیو     خانه مد ایران جشنواره     خانه مد ایران برندها      خانه مد ایران مصاحبه      خانه مد ایران گزارشات      خانه مد ایران دانلود متن، عکس و تصویر      خانه مد ایران عضویت      خانه مد ایران درباره ما      خانه مد ایران نقشه سایت   خانه مد ایران نیازمندی ها  
خانه مد ایران اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما ارتباط با ما
خانه مد ایران

خانه مد ایران خانه مد ایران

KHANEMOD.COM

حجاب بی ضرر برای بوکسور آمریکایی

16 ارديـبـهـشـت 1396   خانه مد ایران    نویسنده: مدير وب سايت   خانه مد ایران    خانه مد ایران پرینت

خانه مد- بوکسور نوجوانی که با حجاب مبارزه می کند، بوکسور نوجوان مسلمان در آمریکا با پیروزی در نبرد سخت خود برای حفظ حجاب در رینگ مسابقات، تاریخ ساز شد. به گزارش سایت ورزش بانوان و به نقل از espn.com ؛ آمایا ظفر بوکسور محجبه آمریکایی است. آمایا حدود دو سال پیش وارد رینگ بوکس و مبارزه شد. او معتقد است پیش از آنکه روزی بتواند در رینگ بوکس مبارزه کند و بدرخشد باید برای اثبات بی خطر بودن حجاب در این رشته ورزشی بجنگد.

ظفر معتقد است از آنجا که یک بانوی با حجاب تمام اعضای بدنش را حین مسابقات به طور کامل می پوشاند، از اقتدارش کم نخواهد شد و صد البته خطری حریفش را تهدید نخواهد کرد. او با اعلام اینکه حجاب به هیچ وجه مانع بوکس نخواهد بود همچنان برای رسیدن به هدفش در تلاش است.

اما نکته قابل تأمل اینجاست که حجاب و پوشش آمایا و بانوانی همچون او که تعدادشان کم نیست، مورد قبول فدراسیون جهانی بوکس ( آیبا ) نیست.

طبق قوانین انجمن بین المللی بوکس، دختران حق داشتن لباس پوشیده ندارند و هیچ استثنایی نیز وجود ندارد. مسئولان فدراسیون بوکس آمریکا نیر با این نوع بوکس بانوان مخالفند و آن را بسیار خطرناک تلقی می کنند. آنها بیشترین خطر را به خفگی فرد از گردن مرتبط می دانند.

دختر بوکسور محجبه آمریکایی با انتقاد از ممنوعیت حجاب در مسابقات بوکس، خواستار تغییر قوانین و اجازه دادن برای شرکت در مسابقات با رعایت پوشش اسلامی شد.

از همین روی آمایای 16 ساله هنوز به دلیل رعایت حجاب، اجازه حضور در رقابت های داخلی را هم دریافت نکرده است. اما دوستان و همتایانش هوای او را دارند. زمانی که ظفر در تورنمنت شوگر برت، به دلیل داشتن حجاب رد صلاحیت شد آلیا چاربونیر، حریف 15 ساله اش، آمایا را در دستیابی به کمربند قهرمانی خود سهیم دانست و این جایزه را با او به اشتراک گذاشت.

حتی در المپیک ریو نیز شاهد حضور پررنگ تر و درخشان بانوان محجبه و مسلمان نسبت به ادوار قبل بودیم. باید به این باور احترام گذاشت که ورزشکاران زن مسلمان، ورزش را در عین حفظ حجاب، حق مسلم خود می دانند.

امید است روزی هدف اصلی فدراسیون های جهانی والیبال ( FIVB ) بسکتبال ( FIBA ) شنا ( FINA ) و بوکس ( AIBA ) در جهت ایجاد فرصت رشد ورزشکاران سراسر جهان با هر دین و مذهبی، باشد.

کسی منکر خطرات احتمالی داشتن حجاب و پوشش اسلامی برای ورزشکاران نیست اما فدراسیون های ورزشی به جای دست روی دست گذاشتن بهتر است به فکر راه چاره و ایده هایی نو برای توسعه ورزش زنان در سراسر جهان باشند. تا ریشه بی انگیزگی بانوان محجبه و فعال در برخی رشته های ورزشی از جمله بوکس، شنا و بسکتبال در سراسر جهان زده شود.

در کشورمان ایران با وجود پذیرفته شدن حجاب بانوان بوکسور همچنان مسابقات داخلی بوکس بانوان برگزار نمی شود، چه برسد به حضور در رینگ مبارزات جهانی! از طرفی اعضای تیم ملی بسکتبال بانوان کشورمان مدت هاست چشم انتظار حضور در یک تورنمنت برون مرزی برای اثبات بی خطر بودن حجاب برای بسکتبال بانوان هستند و همچنان اتفاقی نیفتاده است. گویا مسئولان ورزش کشورمان فعلا خودشان را به خواب زده اند!!

خانه مد ایران
نظر شما چیست؟

خانه مد ایران


اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما عضویت درباره ما نقشه سایت ارتباط با ما


سلـامـ   خانه مد ایران   وارد حسابتان شوید و یا یک حساب باز کنید!

خانه مد ایرانمد آیینه زندگی اجتماعی است و منحصر به لباس نمیشود.
طراحان و علـاقمندان به مد میتوانند آثار خود را برای نمایش در بخش طرح‌هـا و طراحان برای ما ارسال كنند تا
در معرض دید و قضاوت عمومی قرار گیرد. در این باره اصول اخلـاق حرفه‌ای را جهت معرفی آثار رعایت كنید.
خانه مد در چهارچوب قوانین جمهوری اسلـامی ایران فعالیت میكند.
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خانه مد میباشد.
طراحی و پشتیبانی این سایت توسط شركت شبكه نگاه ™ انجامـ گرفته است.
خانه مد ایران
a