خانه مد ایران سرمقاله     خانه مد ایران گالری های خانه مد     خانه مد ایران ویدیو     خانه مد ایران جشنواره     خانه مد ایران برندها      خانه مد ایران مصاحبه      خانه مد ایران گزارشات      خانه مد ایران دانلود متن، عکس و تصویر      خانه مد ایران عضویت      خانه مد ایران درباره ما      خانه مد ایران نقشه سایت   خانه مد ایران نیازمندی ها  
خانه مد ایران اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما ارتباط با ما
خانه مد ایران

خانه مد ایران خانه مد ایران

KHANEMOD.COM

تلاش برای آغاز -نمایشگاه مد و لباس فجر تهران

12 مـرداد 1392   خانه مد ایران    نویسنده: سرویس گزارش خانه مد   خانه مد ایران    خانه مد ایران پرینت

خانه مد - دومین نمایشگاه مد و لباس فجر بالاخره در 13 ام اسفند91 در مصلی بزرگ تهران با شرکت بیش از 500 طراح و تولید کننده منتخب کار خود را به طور رسمی آغاز کرد و تا بیست و سوم اسفند ماه نیز برای بازدید علاقمندان فعال است .این نمایشگاه در فضایی به مساحت 3600 متر مربع و دربخش های بین الملل ، فروش و برندها ، بخش ویژه اقوام و استان ها ، سازمان ها و نهاد ها ، صنعت و فعالیت های فرهنگی و هنری طرح ها و تولیدات منتخب را در معرض دید علاقمندان قرار داد.

طرح های ارسالی به دبیرخانه دومین جشنواره مد و لباس از لحاظ زیباشناختی و معیارهای مذهبی و سطح کیفیت مورد ارزیابی قرار گرفته و آثار منتخب به بخش نمایشگاه دومین جشنواره مد و لباس راه یافتند.

باوجود انتظار علاقه مندان و تاخیر زمانی در برپایی نمایشگاه در نهایت بازگشایی آن امید به بهبود روند و توجه به مد را در سطح وسیع تر ایجاد کرد. بااین وجود نمایشگاه مد مصلی نیز نقاط مثبت و منفی قابل بحث دارد:

نقاط مثبت:

-نکته اصلی و بسیار حایز اهمییت تغییر نگرش یه مقوله مد به عنوان نیاز جامعه است.برگزاری چنین نمایشگاهی با این حجم گسترده در مصلی بزرگ تهران خودگواه از وجود پتانسیل بالای نمایش و عرضه مد های ایرانی با در نظرگرفتن چارچوبها و موازین اسلامی است.تلفیق فضا و معماری سنتی با طرحها و اجرای مدرن از دیگر خصوصیات نمایشگاه این دوره می باشد.

-فضای نمایشگاهی ، به صورت مجتمع و بدون غرفه بندی ، بهترین طرح های مناسب برای پوشش بانوان ، آقایان و کودکان بوده که نوعی فضای باز بدون محدودیتی را در ذهن بازدید کنندگان ایجاد می کند.

-بخش پوشش بانوان شامل چادر ، مانتو ، روسری و مقنعه ، بیش از دیگر بخش های یاد شده ، حجم بالای تولیدات را به خود اختصاص دادند و سعی شده از رنگ ها وطرح های جذاب استفاده شود.

-آنچه در نمایشگاه نظر همگان را به خود جلب کرد ، حضور 44 دانشکده از میان 45 دانشکده متقاضی شرکت در دومین نمایشگاه مد و لباس فجر بود و در این میان دانشکده های فنی و حرفه ای بیشترین سهم را از میان سایر دانشکده ها در ارائه انواع طرح هاو تولیدات به خود اختصاص دادند.

-نمایش و اختصاص فضایی به لباسو یونیفرم نیروهای نظامی و انتظامی از بخش های بسیا جالب نمایشگاه محسوب می شود.

-فروش و عرضه پارچه با طرحها و قیمت مناسب در قسمتهایی از با استقبال همراه بود.

-این نمایشگاه حاشیه های جالبی هم داشت که از میان آنها توجه ویژه کودکان به طرحها و پوشاک بچه گانه و توجه بازدیدکنندگان به سیب های سفره هفت سین نمادین بودند بطوری که تمام سیب ها در روزهای نخست شروع به کار استفاده شدند.

نقاط منفی:

-سوالی که بازدیدکنندگان در بدو ورود به محوطه نمایشگاه از خود می پرسند صحت بر گزاری نمایشگاه در این مکان می باشد.سوالی که تاوارود نشدن به فضای اصلی نمایشگاه بدون پاسخ می ماند.فضاسازی نامناسب نمایشگاه مدنوعی ابهام در برپایی آن ایجاد می کند.

-مد و رنگ دو اصل جدا نشدنی هستند و علاوه بر فرهنگ سازی به تامل برگزارکنندگان نیز بستگی دارد.

-خالی بودن بسیاری از فضاها جدایی را در ذهن تداعی می کنند و این جدایی ذهن را با سوالات بسیاری روبرو می کند.

-اختصاص غرفه ای به فروش مواد غذایی در فضای اصلی نمایشگاه علی رغم وجود فضاهای بیشتر و مناسب تر در خارج از نمایشگاه بسان نمایشگاههای دیگر از اهمییت کار کاسته است.

در هرصورت بر پایی چنین نمایشگاههایی با تمام نقاط قوت و ضعف ها شروعی روشن برای راهی طولانی است.

خانه مد ایران
نظر شما چیست؟

خانه مد ایران


اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما عضویت درباره ما نقشه سایت ارتباط با ما


سلـامـ   خانه مد ایران   وارد حسابتان شوید و یا یک حساب باز کنید!

خانه مد ایرانمد آیینه زندگی اجتماعی است و منحصر به لباس نمیشود.
طراحان و علـاقمندان به مد میتوانند آثار خود را برای نمایش در بخش طرح‌هـا و طراحان برای ما ارسال كنند تا
در معرض دید و قضاوت عمومی قرار گیرد. در این باره اصول اخلـاق حرفه‌ای را جهت معرفی آثار رعایت كنید.
خانه مد در چهارچوب قوانین جمهوری اسلـامی ایران فعالیت میكند.
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خانه مد میباشد.
طراحی و پشتیبانی این سایت توسط شركت شبكه نگاه ™ انجامـ گرفته است.
خانه مد ایران
a