خانه مد ایران سرمقاله     خانه مد ایران گالری های خانه مد     خانه مد ایران ویدیو     خانه مد ایران جشنواره     خانه مد ایران برندها      خانه مد ایران مصاحبه      خانه مد ایران گزارشات      خانه مد ایران دانلود متن، عکس و تصویر      خانه مد ایران عضویت      خانه مد ایران درباره ما      خانه مد ایران نقشه سایت   خانه مد ایران نیازمندی ها  
خانه مد ایران اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما ارتباط با ما
خانه مد ایران

خانه مد ایران خانه مد ایران

KHANEMOD.COM

سمینار خلاقیت در کارآفرینی در دانشگاه پارس

10 ارديـبـهـشـت 1396   خانه مد ایران    نویسنده: مدير وب سايت   خانه مد ایران    خانه مد ایران پرینت

خانه مد- سمینار خلاقیت در کارآفرینی 6 اردیبهشت، با حضور جمعی از اساتید و دانشجویان دانشگاه معماری و هنر پارس به همت گروهی از دانشجویان طراحی پوشاک در محل دانشگاه برگزار شد.
دکتر سعید رمضان زندی، سخنران سمینار و دانش آموخته رشته کارآفرینی در دانشگاه تهران، به بیان موضوعاتی از قبیل تعاریف مختلف کارآفرینی، ویژگی های افراد کارآفرین، روش های توسعه کسب و کار ها، روش های نوین ارتباط و فروش، کارآفرینی به عنوان برترین راه برای توسعه کسب وکار ها، خلاقیت به عنوان یکی از محورهای کارآفرینی و بهترین راه پیشرفت کسب و کار ها پرداخت.
او اظهار داشت که یکی از عواملی که باعث توسعه شهری در کشورهای جهان اول شده توجه به مسئله کارآفرینی و ایجاد اشتغال است. وی افزود: "کارآفرینی علمی است که باعث توانمند شدن افراد و ایجاد اشتغال در تمامی سطوح و همچنین تمامی علوم می باشد."
زرندی ادامه داد: "خلاقیت شامل تولید چیزی است که هم اصیل و هم ارزشمند باشد و نشأت گرفته از فرایندهای خودآگاه و ناخودآگاه انسان است. خلاقیت تولید یک ایده است که در زمینه هایی دیگر مانند ارزشمند بودن از نظر تجاری سازی، فرهنگ، علم، فناوری و سایر زمینه ها مطرح می شود. تفکرات خلاق زمانی تولید می شود که شخص پیش فرض ها را کنار گذاشته و دیدگاه جدیدی را جستجو کند که دیگران به آن نپرداخته اند. خلاقیت نیاز به حضور همزمان تعدادی از ویژگی ها از قبیل هوش، پشتکار، غیرمتعارف بودن و توانایی تفکر به سبکی خاص دارد. خلاقیت، خودکار و بدون زحمت و تلاش است و غالباً همچون تصورات ذهنی خودانگیخته به وجود می آید."
بر همین اساس، در این سمینار ضمن انتقال مبحث کارآفرینی، مبحث خلاقیت که یکی از موارد مهم این مغوله بشمار می رود نیز به صورت کارگاهی به حاضرین آموزش داده شد و با استقبال خوب دانشجویان روبرو گردید.
در پایان سخنرانی، مهناز ترابیان، مدیر گروه طراحی پوشاک دانشگاه پارس، با تشکر و قدردانی از سخنران، افزود: "بهتر می شد که دانشجویان برای پیشرفت و فراگیری هر چه بهتر این نکات به شکل تخصصی در میان واحد های درسی با این موضوعات آشنا شوند، آگاهی لازم را دریافت کنند و با دیدگاه مناسبی برای ورود به بازار کار آماده گردند."
روی هم رفته، خلاقیت و کار آفرینی چنان لازم و ملزوم یکدیگرند که می توان گفت کارآفرینی بدون خلاقیت و نوآوری حاصلی ندارد و این نیاز بیش از پیش حس می شود که فضای دانشگاهی بر واکاوی استراتژی های لازم بپردازد. اساتید و دانشجویان دانشگاه معماری و هنر پارس نیز سعی کردند تا با برگزاری "سمینار خلاقیت در کارآفرینی" قدم مثبتی در این راستا برداند.

خانه مد ایران خانه مد ایران خانه مد ایران
نظر شما چیست؟

خانه مد ایران


اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما عضویت درباره ما نقشه سایت ارتباط با ما


سلـامـ   خانه مد ایران   وارد حسابتان شوید و یا یک حساب باز کنید!

خانه مد ایرانمد آیینه زندگی اجتماعی است و منحصر به لباس نمیشود.
طراحان و علـاقمندان به مد میتوانند آثار خود را برای نمایش در بخش طرح‌هـا و طراحان برای ما ارسال كنند تا
در معرض دید و قضاوت عمومی قرار گیرد. در این باره اصول اخلـاق حرفه‌ای را جهت معرفی آثار رعایت كنید.
خانه مد در چهارچوب قوانین جمهوری اسلـامی ایران فعالیت میكند.
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خانه مد میباشد.
طراحی و پشتیبانی این سایت توسط شركت شبكه نگاه ™ انجامـ گرفته است.
خانه مد ایران