خانه مد ایران سرمقاله     خانه مد ایران گالری های خانه مد     خانه مد ایران ویدیو     خانه مد ایران جشنواره     خانه مد ایران برندها      خانه مد ایران مصاحبه      خانه مد ایران گزارشات      خانه مد ایران دانلود متن، عکس و تصویر      خانه مد ایران عضویت      خانه مد ایران درباره ما      خانه مد ایران نقشه سایت   خانه مد ایران نیازمندی ها  
خانه مد ایران اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما ارتباط با ما
خانه مد ایران

خانه مد ایران خانه مد ایران

KHANEMOD.COM

تجاریسازی آثار برتر از مهمترین اهداف پنجمین جشنواره نقش تنپوش است

10 ارديـبـهـشـت 1396   خانه مد ایران    نویسنده: مدير وب سايت   خانه مد ایران    خانه مد ایران پرینت

نمایشگاه داخلی
تاریخ آغاز نمایشگاه: 19 ارديـبـهـشـت 1396
تاریخ پایان نمایشگاه: 21 ارديـبـهـشـت 1396

خانه مد- به گزارش خانه مد به نقل از روابط عمومی پنجمین جشنواره نقش تنپوش، الهام زایجانی، دبیر پنجمین جشنواره نقش تنپوش درباره روند برگزاری این رویداد فرهنگی و هنری گفت: جشنواره نقش تنپوش تلاشی برای الگوسازی و ترویج استفاده از نقش های ایرانی، اسلامی متناسب با فرهنگ و نیاز جامعه و ترغیب هنرمندان به طراحی و خلق تصاویر زیبا بر روی تنپوش به شمار میرود.
زایجانی، تجاریسازی آثار برتر را از مهمترین اهداف پنجمین جشنواره نقش تنپوش برشمرد و تصریح کرد: این مهم با همکاری تیم اجرایی متشکل از مسئولین، اساتید و بخش خصوصی حاصل شده و موجب گردیده تا جشنواره بیش از هر زمان دیگری به اهداف خود نزدیکتر شود.
دبیر پنجمین جشنواره نقش تنپوش افزود: یکی از نقاط عطف برپایی جشنواره تا به اکنون، قرار گرفتن دو رویکرد هنری و صنعتی در بخش داوری و گزینش آثار برتر جشنواره بوده و در حوزه داوری آثار ،از هرگونه اعمال سلیقه شخصی توسط هیئت داوران خودداری شده است.
او با اشاره به انتشار فراخوان به شکل گسترده در سطح کشور اظهار داشت: برای نخستین بار در این دوره به موضوعات جشنواره محوریت داده شد و فراخوان کشوری مواردی همچون زندگی شهری همراه با مفاهیمی مانند محیط زیست، ارزشهای انسانی، موضوعات آئینی ،آلودگی هوا و...را در برگرفت و که البته موضوعاتی مانند ایثار و شهادت ، انقلاب اسلامی نیز در کنار موضوع آزاد به درستی در فراخوان خودنمایی کردند.
زایجانی در ادامه افزود: به منظور برپایی هرچه پویاتر پنجمین جشنواره نقش تنپوش، از زمان انتشار فراخوان، شبکهای از همکاران دانشجویی و اساتید در مراکز استانها فعال شدند و اعضای هیئت داوران نیز با ترکیبی منسجم از فعالان و تولیدکنندگان در حوزه پوشاک و تیشرت و نمایندگانی از میان اساتید دانشگاه و طراحان آزاد، جشنواره را به اهداف خود نزدیکتر ساختند.
دبیر پنجمین جشنواره نقش تنپوش به برپایی ورکشاپهای آموزشی از زمان انتشار فراخوان در شهرهای مختلف اشاره و بیان کرد: این کارگاههای آموزشی با حضور اساتید برجسته و مرتبط با موضوعات و رویکرد کلی جشنواره در دانشگاههای مختلف همچون فنی و حرفه ای سنندج، پیام نور هنر تبریز و علم و فرهنگ تهران برپا شد و همچنین با تکیه بر تجربیات چهار دوره قبلی و همراهی و حضور دکتر پورعلی معاون فرهنگی جهاددانشگاهی کشور ،بهزاد رشیدی رییس جهاددانشگاهی هنر ،مهدی محمودی رییس موسسات مد و لباس کشور ، اساتیدی همچون بنفشه مقدم، سارا جعفری، محمدحسن عزتزاده و علی فانیسالک و دهقان از دانشگاه هنر شروع خوبی برای جشنواره در دوره پنجم رقم خورد.
زایجانی در خاتمه گفت: مراسم اختتامیه جشنواره در روز 19 اردیبهشت ماه سال جاری در پژوهشکده فرهنگ، هنر و معماری جهاددانشگاهی برگزار میشود و از روز 19 تا 21 اردیبهشتماه، آثار منتخب جشنواره در قالب یک نمایشگاه ارائه خواهند شد.
پنجمین جشنواره نقش تنپوش با همکاری کارگروه ساماندهی مدولباس ایرانی و اسلامی وزارت ارشاد، انجمن موسسات مد و لباس کشور، ستاد توسعه فناوری نرم و هویت ساز ریاست جمهوری، پژوهشکده فرهنگ، هنر و معماری، موسسات خصوصی و به ریاست بهزاد رشیدی و دبیری الهام زایجانی، معاون فرهنگی جهاد هنر برگزار میشود.

خانه مد ایران
نظر شما چیست؟

خانه مد ایران


اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما عضویت درباره ما نقشه سایت ارتباط با ما


سلـامـ   خانه مد ایران   وارد حسابتان شوید و یا یک حساب باز کنید!

خانه مد ایرانمد آیینه زندگی اجتماعی است و منحصر به لباس نمیشود.
طراحان و علـاقمندان به مد میتوانند آثار خود را برای نمایش در بخش طرح‌هـا و طراحان برای ما ارسال كنند تا
در معرض دید و قضاوت عمومی قرار گیرد. در این باره اصول اخلـاق حرفه‌ای را جهت معرفی آثار رعایت كنید.
خانه مد در چهارچوب قوانین جمهوری اسلـامی ایران فعالیت میكند.
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خانه مد میباشد.
طراحی و پشتیبانی این سایت توسط شركت شبكه نگاه ™ انجامـ گرفته است.
خانه مد ایران