خانه مد ایران سرمقاله     خانه مد ایران گالری های خانه مد     خانه مد ایران ویدیو     خانه مد ایران جشنواره     خانه مد ایران برندها      خانه مد ایران مصاحبه      خانه مد ایران گزارشات      خانه مد ایران دانلود متن، عکس و تصویر      خانه مد ایران عضویت      خانه مد ایران درباره ما      خانه مد ایران نقشه سایت   خانه مد ایران نیازمندی ها  
خانه مد ایران اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما ارتباط با ما
خانه مد ایران

خانه مد ایران خانه مد ایران

تلاش برای بومی سازی

طرح های برگزیده نمایشگاه آبان ماه 91 به تولید می رسند

12 مـرداد 1392   خانه مد ایران    نویسنده: مديــر سـايـت   خانه مد ایران    خانه مد ایران پرینت

خانه مد- وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی سعی دارد رویکرد اجرایی کاربردی تری نسبت مد و لباس در پیش بگیرد. برپایی نمایشگاه مد و لباس و برنامه ریزی برای ارایه الگو جهت پوشاک سال 92 در این مسیر قابل تعریف است.

حمید شاه آبادی، معاون امور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در روزهای اخیر با اشاره به تلاش برای اجرایی كردن فاز دوم كارگروه مد و لباس تا پایان دولت دهم اعلام کرده است:از جمله اقداماتی كه طی یك سال و نیم گذشته در فاز نخست كارگروه ساماندهی مد و لباس انجام شد، پارك فرهنگی مد و لباس و مجموعه نمایشگاهایی است كه از اسفند سال 89 تا جشنواره فجر سال گذشته برپا شد.

وی با بیان اینکه در آبان ماه نمایشگاه مد و لباس با موضوع مانتو، مانند سال گذشته در مجموعه نیاوران برگزار می شود افزود:فراخوان ارسال آثار برای این نمایشگاه توزیع شده است، و پس از پایان نمایشگاه، آثار منتخب به عنوان الگوهای برتر ظرف سه ماه بازه زمانی به مرحله تولید می رسند؛ همچنین از طراحان لباس سریال ها و فیلم های نوروزی برای بهره مندی از این محصولات دعوت خواهد شد.

شاه آبادی با تاكید بر آنكه حقوق طراحان بمنظور جلوگیری از سرقت هنری و بحث مالكیت معنوی آنها محفوظ است، ادامه داد: تولید كنندگان در ماه های آذر، دی و بهمن می توانند سرمایه گذاری خود را بر روی طرح های منتخب انجام دهند.

وی افزود: هدف از برگزاری نمایشگاه مد و لباس آبان ماه، تعیین مدل و رنگ سال 92 است كه امیدواریم دست كم در پوشش مانتو این مهم به سرانجام برسد.

به گفته شاه آبادی، در این نمایشگاه فروش انجام نمی شود و فقط آثار در معرض دید عموم قرار می گیرد تا میزان علاقه مندی مخاطبان نسبت به آثار سنجیده شود.

معاون وزیر ارشاد با اشاره به اقدامات انجام شده برای تولید مدل های برتر جشنواره فجر توضیح داد: در هفته جاری دو نشست با مجموع طراحان و تولید كنندگان برگزار خواهد شد تا از دیدگاه ها و نقطه نظرهای آنها برای تعامل بیشتر بهره گرفته شود.

وی تصریح كرد كه پس از این نشست ها، 140 اثر به همراه هفت اثر برگزیده جشنواره فجر طی سه روز پایانی هفته آینده در معرض بازدید تولید كنندگان برای روند تجاری سازی و امضای توافقنامه بین طراحان و تولید كنندگان قرار خواهد گرفت.

خانه مد ایران
نظر شما چیست؟

خانه مد ایران


اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما عضویت درباره ما نقشه سایت ارتباط با ما


سلـامـ   خانه مد ایران   وارد حسابتان شوید و یا یک حساب باز کنید!

خانه مد ایرانمد آیینه زندگی اجتماعی است و منحصر به لباس نمیشود.
طراحان و علـاقمندان به مد میتوانند آثار خود را برای نمایش در بخش طرح‌هـا و طراحان برای ما ارسال كنند تا
در معرض دید و قضاوت عمومی قرار گیرد. در این باره اصول اخلـاق حرفه‌ای را جهت معرفی آثار رعایت كنید.
خانه مد در چهارچوب قوانین جمهوری اسلـامی ایران فعالیت میكند.
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خانه مد میباشد.
طراحی و پشتیبانی این سایت توسط شركت شبكه نگاه ™ انجامـ گرفته است.
خانه مد ایران
a