خانه مد ایران سرمقاله     خانه مد ایران گالری های خانه مد     خانه مد ایران ویدیو     خانه مد ایران جشنواره     خانه مد ایران برندها      خانه مد ایران مصاحبه      خانه مد ایران گزارشات      خانه مد ایران دانلود متن، عکس و تصویر      خانه مد ایران عضویت      خانه مد ایران درباره ما      خانه مد ایران نقشه سایت   خانه مد ایران نیازمندی ها  
خانه مد ایران اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما ارتباط با ما
خانه مد ایران

خانه مد ایران خانه مد ایران

KHANEMOD.COM

وقتی بارهای کج به منزل می‌رسند..

14 مـرداد 1395   خانه مد ایران    نویسنده: مدير وب سايت   خانه مد ایران    خانه مد ایران پرینت

خانه مد- شب گذشته برای چندمین بار گزارش هایی مبنی بر جمع آوری پوشاک نامتعارف از رسانه ملی پخش شد و کار به جایی رسیده که رئیس جمهوری، وزارت کشور را موظف به تهیه گزارشی جامع در باب وضعیت حجاب و عفاف در کشور کرده است.
برای بسیاری از افراد جامعه ما هنوز هم صداوسیما در حکم رسانه ملی منبعی موثق برای دیدن و شنیدن اخبار و گزارش ها از چندوچون اتفاقات کشور است و بر همین اساس به نظر می رسد که شاید این رسانه هم تا حدی به رسالت خود پی برده و با نهادها و ارگان های مختلف در نیل به اهدافشان همکاری می کند.
طی روز و شب های اخیر به کرات اخباری مبنی بر جمع آوری پوشاک نامتعارف از واحدهای صنفی در کشور منتشر شده که خود می تواند راهکاری مناسب برای حذف این معضل از سطح اجتماع باشد؛ مسئله ای که خواسته یا ناخواسته نوجوانان و جوانان ما را با خود همراه کرده و در نبود تبلیغات و ارائه شناخت و آگاهی کافی از فرهنگ و هنری ایرانی و در ادامه لزوم پایبندی به قوانین داخلی تبدیل به معضلی همه گیر شده ست.
ابوالقاسم شیرازی، رئیس اتحادیه پوشاک بارها و بارها از جمع آوری پوشاک نامتعارف در کشور خبر داده و گفته است که طرح جمع آوری پوشاک نامتعارف تا پایان سال ادامه خواهد داشت.
متأسفانه طبق اخبار منتشرشده عمده واحدهای تولیدی پوشاک نامتعارف از واحدهای بدون مجوز و تعدادی نیز دارای مجوز هستند که قرار است با همه آن ها برخورد شود.
اینکه آیا اجرای این طرح سبب تغییر ویترین ها و کاهش تولید و عرضه این نوع پوشاک می شود یا خیر باید منتظر ماند اما جای این پرسش باقی است که چرا پیش از این طرح، سلیقه متقاضیان این البسه و افراد مصرف کننده تا این اندازه به سمت وسوی به کارگیری آن ها کشیده شده و تا به این حد شاهد هنجارشکنی در کشورمان بوده ایم.
اگر به واقع واردات مدهای خارجی با هجمه تبلیغاتی در بین نسل جوان، علت شیوع استفاده از این پوشاک نامتعارف است پس چرا ما پیش از این نحوه برخورد به فکر تبلیغات نبوده ایم و کار به جایی رسیده که این گونه موضوع بدحجابی نقل محافل دستگاه های اجرایی، نظارتی و رسانه ها شده است.
دیگر با گذشت نزدیک به چهار دهه از انقلاب اسلامی ایران، کار به جایی رسیده که رئیس جمهوری، وزارت کشور را موظف به تهیه گزارشی جامع در باب وضعیت حجاب و عفاف در کشور کرده است اما جای این پرسش باقی است که در این دستور تا چه حد نگاه تحلیلی، روانشناسانه و جامعه شناسانه به موضوع وجود داشته و به لزوم گسترش خوبی ها و ارزش ها در بین نسل جوان فکر شده است.
توهین به برخی مردم کشور است اگر هنوز هم برای مقابله با این معضلات به جمع آوری شبکه های اجتماعی، ماهواره ها و فضای سایبر در کشور بیندیشیم، پس شاید این بار بهتر است نگاهی عمیق تر به همهمه جهانی موضوع مد و لباس بیندازیم و از مسیری دیگر به فکر چاره باشیم.
مردم ما طی این سال ها نشان داده اند که انسان هایی صبور و فهیم هستند و به نظر می رسد برای رسیدن به نقطه تعالی در امر مورد بحث، بهتر است نگاه فرهنگی مان عمق بیشتری پیدا کرده و با زبانی نرم و معقولانه به ارائه راهکار بیندیشیم.
وجوان و جوان ایرانی نیاز دارند که خوراکی مبتنی بر میراث ملی، آیین ها و سنت هایشان در اختیار گیرند و بهتر است به جای برخوردهای فیزیکی و یا جمع آوری شبکه های مجازی و ماهواره ها، خود جریان ساز اتفاقی نو در راستای تحقق خواسته قلبی مان برای ترویج عفاف و حجاب به معنای عمیق کلمه باشیم.
طبیعتاً نوجوان و جوان ما نیازمند تجویز نسخه ای جدید برای ترفیع مشکلات و دغدغه های به وجود آمده است و شناساندن چرایی و چیستی پدیده حجاب به آنان کار دشواری به نظر نمی رسد فقط و فقط ای کاش این بار برای رساندن بارهایمان به منزل کمی دست در جیب مبارک کرده و هزینه تاکنون پرداخت نشده را با نگاهی مادرانه و پدرانه پرداخت کنیم.
عطیه پژم

خانه مد ایران
نظر شما چیست؟

خانه مد ایران


اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما عضویت درباره ما نقشه سایت ارتباط با ما


سلـامـ   خانه مد ایران   وارد حسابتان شوید و یا یک حساب باز کنید!

خانه مد ایرانمد آیینه زندگی اجتماعی است و منحصر به لباس نمیشود.
طراحان و علـاقمندان به مد میتوانند آثار خود را برای نمایش در بخش طرح‌هـا و طراحان برای ما ارسال كنند تا
در معرض دید و قضاوت عمومی قرار گیرد. در این باره اصول اخلـاق حرفه‌ای را جهت معرفی آثار رعایت كنید.
خانه مد در چهارچوب قوانین جمهوری اسلـامی ایران فعالیت میكند.
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خانه مد میباشد.
طراحی و پشتیبانی این سایت توسط شركت شبكه نگاه ™ انجامـ گرفته است.
خانه مد ایران