خانه مد ایران سرمقاله     خانه مد ایران گالری های خانه مد     خانه مد ایران ویدیو     خانه مد ایران جشنواره     خانه مد ایران برندها      خانه مد ایران مصاحبه      خانه مد ایران گزارشات      خانه مد ایران دانلود متن، عکس و تصویر      خانه مد ایران عضویت      خانه مد ایران درباره ما      خانه مد ایران نقشه سایت   خانه مد ایران نیازمندی ها  
خانه مد ایران اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما ارتباط با ما
خانه مد ایران

خانه مد ایران خانه مد ایران

KHANEMOD.COM

بازاریابی به سبک تیمبرلند

14 مـرداد 1395   خانه مد ایران    نویسنده: مدير وب سايت   خانه مد ایران    خانه مد ایران پرینت

خانه مد- شبکه اجتماعی اختصاصی Earthkeeper یکی از راهکارهای بازاریابی برند مشهور تولید کفش دنیاست
تیمبرلند برای تبلیغ محصولات جدید خود در سال 2015، با شعار جدید "ساخته شده در جهت مدرنیته" ظاهر شد و تمرکز اصلی آن نیز بر فضاهای اطراف شهر است؛ به این صورت که این کمپین به دنبال تعریفی دوباره از مفهوم خارج از منزل و اصطلاح اطراف شهر است...
تیمبرلند که با کفش های چرمی خود، نامی شناخته شده در میان محصولات جهانی است، از طریق مشتری محوری، خرید مستقیم به صورت اینترنتی، تاکید بر فعالیت های خارج از منزل و حضور در رسانه های آنلاین، راهکارهای بازاریابی خود را ارائه کرده است. این برند با داشتن تعامل مناسب با مصرف کنندگان، به درکی عمیق و کارساز از نیازهای مخاطبان خود رسیده که در روند بهبود محصولات این شرکت بسیار تاثیرگذار است.
بازاریابی به سبک تیمبرلند
شرکت تولیدی تیمبرلند که در زمینه طراحی و تولید پوشاک، کفش و انواع کالاهای لوکس در جهان مشهور است، در سال 1952 در ایالات متحده آمریکا تاسیس شده و در حال حاضر یکی از بزرگ ترین تولیدکنندگان پوشاک و کفش است. در این میان به طور قابل توجهی چکمه های این برند معروف است و بسیاری از مردم جهان نام تیمبرلند را با پوتین های چرمی آن می شناسند. برند تیمبرلند از همان آغاز، کار خود را با تولید چکمه های چرمی آغاز کرد و در ابتدا یک شرکت کوچک تولیدکننده کفش چرمی محسوب می شد. این شرکت در حال حاضر نزدیک به 150 فروشگاه در کشورهای مختلف دنیا دارد و یکی از برندهای معروف و پرطرفدار پوشاک و خصوصا کفش به شمار می رود.
از آنجایی که برند تیمبرلند به چکمه های چرمی خود معروف است، کفش را به عنوان یکی از مهم ترین جنبه های بازاریابی خود انتخاب کرده، خصوصا تبلیغ معروف "خارج از منزل" بیشتر بر کفش های این برند متمرکز شده است که به فعالیت های بیرون از منزل افراد می پردازد. مشتری محوری نیز از دیگر استراتژی های بازاریابی برند تیمبرلند به شمار می رود که با مطالعات عمیق در زمینه علایق و نیازهای مشتریان همراه است و راهکاری موثر در جهت ارتقای نام تجاری تیمبرلند محسوب می شود. از طرفی حضور در فضای مجازی و استفاده از شبکه ها اینترنتی و صفحات اجتماعی نیز از دیگر راهکارهای برند تیمبرلند است که جایگاه این نام تجاری را در دنیای مجازی کاملا تثبیت کرده است، به طوری که بسیاری از مشتریان این برند خریدهای خود را به صورت اینترنتی در وب سایت اصلی این شرکت انجام می دهند.
خارج از منزل با محصولات تیمبرلند
تیمبرلند ازجمله برندهایی محسوب می شود که هر سال با توجه به محصولات جدیدی که ارائه می دهد، کمپین های تبلیغاتی جدیدی را راه می اندازد و با آژانس های بازاریابی متفاوت همکاری می کند. به طور مثال برای تبلیغ محصولات جدید خود در سال 2015، با شعار جدید "ساخته شده در جهت مدرنیته" ظاهر شد و تمرکز اصلی آن نیز بر فضاهای اطراف شهر است؛ به این صورت که این کمپین به دنبال تعریفی دوباره از مفهوم خارج از منزل و اصطلاح اطراف شهر است. برای مثال در یک کلیپ تصویری، با نمایش فضاهای باز اطراف شهر که همراه با پیاده روی در خط افق بود، پوشاک و کفش خود را معرفی می کرد. همچنین همگام بودن این تبلیغ با موسیقی نیز از دیگر نقاط قوت آن بوده است. کلیپ تصویری این گروه موسیقی، به گونه ای است که در فضای خارج از شهر سفر می کنند و در طول راه در یک مزرعه، رستوران، باغ و انبار توقف دارند. آنچه در این کلیپ ویدئویی مهم است نوع پوشاک گروه موسیقی است که برند تیمبرلند را نشان می دهد. تمرکز بر پوشاک خارج از منزل، یکی از نوآوری های بازاریابی برند تیمبرلند محسوب می شود که با تمرکز بر علایق مشتریان شکل گرفته است، زیرا این شرکت از طریق بازخوردی که از مصرف کنندگان خود دریافت کرده، به میزان اهمیت پوشاک و چکمه های خود در زندگی خارج از منزل مشتریان پی برده و بنابراین کلیپ تبلیغاتی مذکور، کاملا مطابق با علایق و نیازهای مشتریان این برند پایه ریزی شده بود.
مطالعات مشتری محور
یکی از اقدامات خلاقانه برند تیمبرلند مطالعاتی است که در زمینه علایق، نظرات و خواسته های مشتریان خود انجام داده است. به طور مثال در سال های اخیر مطالعه ای دوساله روی 18 هزار نفر از مشتریان خود از هشت کشور متفاوت انجام داده و از طریق این مطالعات به علایق مشتریان و مشکلات و سوال های آنها در رابطه با محصولات خود پی برده است. طبق نظر مدیران بازاریابی این شرکت، اقدام مذکور یک راهکار سازمانی محصول محور بوده که با توجه به نظرات و پیشنهاد های مشتریان، روند تولید محصولات را شکل می داده است. همچنین مشتری محوری یکی دیگر از جنبه های این مطالعه بوده که باعث جلب اعتماد بیشتر مصرف کنندگان این برند شده است. از دیگر اقدامات مشتری محور برند تیمبرلند می توان به استراتژی های قیمت گذاری آن اشاره کرد که سعی در رفاه بیشتر خریدار دارد، ضمن اینکه دادن اطلاعات دقیق محصولات نیز از دیگر مزایایی است که این برند در وب سایت خود، در اختیار خریداران قرار داده که منجر به خرید آگاهانه تر از سوی آنها می شود.
پرداخت کامل از طریق خرید اینترنتی
حضور واسطه در فروش محصولات یکی از موانع سود بیشتر است و هر چقدر مقدار این واسطه ها کمتر شود، سود بیشتری عاید تولیدکننده می شود. در این میان، خرید اینترنتی که به طور مستقیم در وب سایت تولیدکننده انجام شود، می تواند تا حد زیادی نقش خرده فروشان و واسطه ها را در فرایند فروش محصول کمتر کند. با توجه به اهمیت خرید مستقیم و آنلاین، یکی از راهکارهایی که برند تیمبرلند در سال های اخیر در سیستم های فروش خود به کار گرفته، امکان خرید مستقیم از وب سایت این شرکت است. در همان حال که بسیاری از خرده فروشان با تبلیغات خیره کننده خود محصولات این برند را با قیمت های بالا به خریداران عرضه می کنند، وب سایت تیمبرلند این امکان را برای مشتریان خود فراهم کرده که به صورت اینترنتی محصول مورد نظر خود را به طور مستقیم خریداری کنند. خرید اینترنتی این برند در سال 2013، به میزان 36 درصد بوده و همین روند در سال 2014 به 88 درصد رسیده است که نشان دهنده گرایش عمومی مصرف کنندگان به این شیوه خرید است. این راهکار خرید هم به نفع برند تیمبرلند بوده و هم به نفع مشتریان، زیرا تیمبرلند می تواند پرداختی کامل از سوی مشتریان داشته باشد که همه وجه محصول را به صورت یک جا می پردازند و از طرفی، مشتریان نیز می توانند محصول را به قیمت اصلی آن خریداری کنند و از پرداخت هزینه های اضافی تبلیغات، جابه جایی محصول و... معاف شوند.
تعامل مجازی با مشتریان
در راستای فعالیت های بازاریابی دیجیتال، که یکی از روش های مدرن تبلیغات محسوب می شوند، برند تیمبرلند با راه اندازی شبکه اجتماعی "Earthkeeper" وارد تعاملی دوسویه با مشتریان خود شده است. در حال حاضر این شبکه اجتماعی بیش از 300 هزار کاربر در روز دارد و بخش قابل توجهی از محصولات پوشاک و کفش تیمبرلند را به مخاطبان مجازی خود معرفی می کند. ایده راه اندازی این شبکه زمانی مطرح شد که تیم بازاریابی تیمبرلند متوجه شد مصرف کنندگان این شرکت به منظور مراقبت بهتر از محصولات خریداری شده خود، تمایل زیادی به برقراری تعامل با این گروه تولیدی دارند و همین نکته باعث تشکیل یک گروه بزرگ مجازی از مشتریان برند تیمبرلند شد. جالب است بدانید کاربران مجازی این شبکه همزمان می توانند در سایر صفحات اجتماعی این برند مانند فیس بوک، توییتر و... حضور داشته باشند.
ازجمله دیگر اقداماتی که برند تیمبرلند در راستای تعامل با مشتریان خود انجام می دهد، تشویق آنها با فعالیت در فضای مجازی است که شامل فعالیت هایی مانند وبلاگ نویسی، داستان سرایی و... می شود. ضمن اینکه این برند با گفتگوی آنلاین با مشتریان خود در تعامل مستقیم قرار می گیرد و مشکلات آنها را رفع، و از نظرات و پیشنهاد های آن ها استقبال می کند. درواقع می توان گفت تیمبرلند از طریق شبکه "Earthkeeper" خود و همچنین سایر صفحات اجتماعی که دارد، با مشتریان خود درگیر می شود و از این راه، شناختی مناسب از علایق و نیازهای آنها به دست می آورد که قطعا در تولیدات آینده شرکت تاثیر زیادی خواهند داشت.

خانه مد ایران خانه مد ایران
نظر شما چیست؟

خانه مد ایران


اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما عضویت درباره ما نقشه سایت ارتباط با ما


سلـامـ   خانه مد ایران   وارد حسابتان شوید و یا یک حساب باز کنید!

خانه مد ایرانمد آیینه زندگی اجتماعی است و منحصر به لباس نمیشود.
طراحان و علـاقمندان به مد میتوانند آثار خود را برای نمایش در بخش طرح‌هـا و طراحان برای ما ارسال كنند تا
در معرض دید و قضاوت عمومی قرار گیرد. در این باره اصول اخلـاق حرفه‌ای را جهت معرفی آثار رعایت كنید.
خانه مد در چهارچوب قوانین جمهوری اسلـامی ایران فعالیت میكند.
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خانه مد میباشد.
طراحی و پشتیبانی این سایت توسط شركت شبكه نگاه ™ انجامـ گرفته است.
خانه مد ایران
a