خانه مد ایران سرمقاله     خانه مد ایران گالری های خانه مد     خانه مد ایران ویدیو     خانه مد ایران جشنواره     خانه مد ایران برندها      خانه مد ایران مصاحبه      خانه مد ایران گزارشات      خانه مد ایران دانلود متن، عکس و تصویر      خانه مد ایران عضویت      خانه مد ایران درباره ما      خانه مد ایران نقشه سایت   خانه مد ایران نیازمندی ها  
خانه مد ایران اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما ارتباط با ما
خانه مد ایران

خانه مد ایران خانه مد ایران

KHANEMOD.COM

رسانه‌ها به دنبال یافتن حلقه مفقوده میان نساج و تولیدکننده باشند

12 مـرداد 1395   خانه مد ایران    نویسنده: مدير وب سايت   خانه مد ایران    خانه مد ایران پرینت

خانه مد- دبیر کمیسیون صنعت کارگروه مد و لباس کشور معتقد است حلقه ها و جزایر مفقوده بسیاری برای ایجاد پیوند میان نساجان و تولیدکنندگان پوشاک ایرانی وجود دارد که رسانه ها هم باید در یافتن آن ها یاری رسانند.

حمیدرضا نیک طبع، دبیر کمیسیون صنعت کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور درباره وضعیت ابعاد صنعتی حاکم بر حوزه پوشاک ایرانی به هنرآنلاین، گفت: همواره مقوله ای به نام پوشاک ایرانی در کشور مطرح بوده، اما به دلیل نبود یکپارچگی و اتحاد لازم و کافی میان اعضای این زنجیره هنری و صنعتی، بسیاری از اهداف و برنامه ها محقق نشده است.

نیک طبع با اشاره به نبود هماهنگی لازم میان نساجان کشور و تولیدکنندگان پارچه و لباس بیان کرد: حلقه ها و جزایر مفقوده بسیاری برای ایجاد پیوند میان نساجان و تولیدکنندگان پوشاک ایرانی وجود دارد و رسانه ها هم باید در یافتن حلقه مفقوده این ارتباط یاری رسانند.

عضو جامعه متخصصین نساجی ایران تصریح کرد: از زمان شکل گیری کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور، دستاوردهای بسیاری در این زمینه حاصل شده است، اما تا زمانی که تولیدکننده ایرانی برای فرار مالیاتی، تولیداتش را با مارک های تقلبی خارجی معرفی می کند، یعنی هنوز هم مشکلات و معضلات بسیاری در این مسیر وجود دارد.

نیک طبع ورود وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به حوزه ساماندهی پوشاک داخلی را امری مبارک دانست و گفت: من یکی از اعضای نسل چهارم نساجی کشور هستم و اجدادم نیز در این عرصه فعالیت داشته اند. اذعان دارم که از زمان تشکیل کارگروه فضای مطلوبی برای پیونددهی میان جامعه نساجان، طراحان و تولیدکنندگان داخلی و حتی مصرف کنندگان ایجاد شده است و باز هم بر این مهم تأکید دارم که رسانه ها می توانند به بهبود این ارتباط کمک کنند.

دبیر کمیسیون صنعت کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور، برپایی نمایشگاه های متعدد در حوزه مد و لباس را اتفاقی خوشایند دانست و گفت: چنین رویدادهایی می تواند راهکاری مناسب برای ایجاد ارتباط میان اعضای اصلی چرخه پوشاک کشور باشند. با وجود این همه پتانسیل که در این فضاها دیده می شوند، چرا باید لباس دانش آموزان مدارس ما باب طبع محصلان نباشد، لباس فرم مناسبی برای کارمندان ادارات معرفی نشود و یا لباس المپیک کشورمان با این همه حاشیه مواجه شود.

او افزود: مجتمع مهدیس با مدیریت اینجانب به عنوان سومین مرکز عفاف و حجاب کشور آمادگی این را دارد تا با برپایی نشست های تعاملی میان جامعه نساجان و تولیدکنندگان به افزایش سطح روابط کمک کند تا واحدهای مرتبط با پوشاک داخلی بیش از پیش از پارچه ایرانی بهره گیرند.

نیک طبع گفت: ایجاد هیجان و فضای پرشور برای رسیدن به پیوند عمیق میان واحدهای مرتبط با عرصه مد و لباس ایرانی از مهم ترین وظایف امروز ماست و به شدت بر به کارگیری تجربیات بزرگان و پیشکسوتان در تمامی عرصه ها اعتقاد و تأکید دارم.

عضو انجمن طراحان پارچه و لباس در خاتمه با اشاره به لزوم ایجاد انگیزه برای نساجان و تولیدکنندگان داخلی از سوی دولتمردان تصریح کرد: رکود پیش آمده در فضای تعاملی میان نساجان و تولیدکنندگان برآمده از کم کاری در سال های دور است. دیگر وقت آن رسیده که به شکل جدی و یکپارچه به شکل گیری یک جریان بیندیشیم تا دیگر کار به آنجا نرسد که نساج داخلی نداند که پارچه تولید شده توسط او قرار است به چه مصرفی رسد و یا تولیدکننده برای پیاده سازی طرح های طراحان به مشکل نبود پارچه با کیفیت و منقوش مناسب برخورد.

خانه مد ایران
نظر شما چیست؟

خانه مد ایران


اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما عضویت درباره ما نقشه سایت ارتباط با ما


سلـامـ   خانه مد ایران   وارد حسابتان شوید و یا یک حساب باز کنید!

خانه مد ایرانمد آیینه زندگی اجتماعی است و منحصر به لباس نمیشود.
طراحان و علـاقمندان به مد میتوانند آثار خود را برای نمایش در بخش طرح‌هـا و طراحان برای ما ارسال كنند تا
در معرض دید و قضاوت عمومی قرار گیرد. در این باره اصول اخلـاق حرفه‌ای را جهت معرفی آثار رعایت كنید.
خانه مد در چهارچوب قوانین جمهوری اسلـامی ایران فعالیت میكند.
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خانه مد میباشد.
طراحی و پشتیبانی این سایت توسط شركت شبكه نگاه ™ انجامـ گرفته است.
خانه مد ایران