خانه مد ایران سرمقاله     خانه مد ایران گالری های خانه مد     خانه مد ایران ویدیو     خانه مد ایران جشنواره     خانه مد ایران برندها      خانه مد ایران مصاحبه      خانه مد ایران گزارشات      خانه مد ایران دانلود متن، عکس و تصویر      خانه مد ایران عضویت      خانه مد ایران درباره ما      خانه مد ایران نقشه سایت   خانه مد ایران نیازمندی ها  
خانه مد ایران اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما ارتباط با ما
خانه مد ایران

خانه مد ایران خانه مد ایران

KHANEMOD.COM

در پاریس منتظر مد ایرانی باشید

2 اسـفـنـد 1394   خانه مد ایران    نویسنده: مدير وب سايت   خانه مد ایران    خانه مد ایران پرینت

خانه مد- شهرناز اسفندیاری از طراحان ایرانی ساکن فرانسه با نگاهی نو بر مد توانسته خود را به تیم انتخابگر مد جهانی رساند. اسفندیاری که تحصیل کرده نقاشی است با بهره مندی از خانواده خیاط و توجه به کمپوزیون در نقاشی بصورت حرفه ای وارد حیطه هنری و در کارگاه های هنری بصورت رسمی وارد دنیای مد شد.

همکاری در پروژه های اساتیدی چون مهلا زمانی و همکاری با اسلامی و ربانی و نکته سنجی وی توانست دیدی فراتر از طراحی داخلی را دنیال و خود به یکی از منتقدان مد بدل شود. اسفندیاری طراحی داخلی را بسیار ضعیف و یکی از بزرگترین ایرادهای آن را عملی کار نکردن دانشجویان زیر نظر اساتید دانست.وی اعتقاد دارد بجای پیروی محض از کلمات و واژگان که متاسفانه تعریف علمی و جهانی آن را نمی دانیم بیشتر بدنبال دانش اددوزی علمی و فعالیت های عملی باشیم. توجه به نکات قوت و ضعف عملی وی را به یکی از فعالین مد در فرانسه تبدیل کرد.

وی در ادامه با اشاره به مشکل نساجی و عدم وجود پارچه و ملحقات مناسب بر مساله سفارشی بودن لباس های مد تاکید کرد."در دنیای مد بسیار کم با مساله دوخت انبئه مواجه ایم که آنها نیز نامهای خاص و برندهای ویژه ای هستند.

اسفندیاری هزینه بسیار سنگین و پرستیژ بسیار بالای طراحان در فرانسه را جدای از قطبیت در صنعت مد، علت بسیاری از گرایش های هنری به لباس و توجه ویژه بهلباس های هنری و فانتزی دانست. لباس های هنری درفرانسه با اجراهای متفاوت توانسته بسیاری از مخاطبان را جذب کند.

اسفندیاری با اشاره به مراحل بسیارمشگل باز گشایی موسسات هنری و مد درفرانسه ، بر داشتن سقف مشخص درآمدی در کنار مالیات های همگانی بر سربه سر شدن عایدی معمولی وکسب رایج خرج زندگی در فرانسه تاکید دارد. اسفندیاری که با نام خود توانسته موسسه هنری ومد را مشخصا با گرایش به لباس های هنری و زنانه راه اندازی کند، طراحان مستعد را به برپایی نمایشگاه در آنجا دعوت کرد.

وی یکی از راههای نوین بهره مندی از بازار جهانی را ارتیاط با موسسات دیگر کشورها و بیرون آمدن از پیله تنیده دورخود می داند.

خانه مد ایران
نظر شما چیست؟

خانه مد ایران


اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما عضویت درباره ما نقشه سایت ارتباط با ما


سلـامـ   خانه مد ایران   وارد حسابتان شوید و یا یک حساب باز کنید!

خانه مد ایرانمد آیینه زندگی اجتماعی است و منحصر به لباس نمیشود.
طراحان و علـاقمندان به مد میتوانند آثار خود را برای نمایش در بخش طرح‌هـا و طراحان برای ما ارسال كنند تا
در معرض دید و قضاوت عمومی قرار گیرد. در این باره اصول اخلـاق حرفه‌ای را جهت معرفی آثار رعایت كنید.
خانه مد در چهارچوب قوانین جمهوری اسلـامی ایران فعالیت میكند.
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خانه مد میباشد.
طراحی و پشتیبانی این سایت توسط شركت شبكه نگاه ™ انجامـ گرفته است.
خانه مد ایران