خانه مد ایران سرمقاله     خانه مد ایران گالری های خانه مد     خانه مد ایران ویدیو     خانه مد ایران جشنواره     خانه مد ایران برندها      خانه مد ایران مصاحبه      خانه مد ایران گزارشات      خانه مد ایران دانلود متن، عکس و تصویر      خانه مد ایران عضویت      خانه مد ایران درباره ما      خانه مد ایران نقشه سایت   خانه مد ایران نیازمندی ها  
خانه مد ایران اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما ارتباط با ما
خانه مد ایران

خانه مد ایران خانه مد ایران

نمایشگاههای تجسمی تهران

یکی از دلپذیر ترین فعالیت ها برای پر کردن اوقات فراغت بازدید از نمایشگاههای هنرهای تجسمی است

12 مـرداد 1392   خانه مد ایران    نویسنده: سرویس خبر و گزارش   خانه مد ایران    خانه مد ایران پرینت

نمایشگاههای تجسمی تهران

یکی از دلپذیر ترین فعالیت ها برای پر کردن اوقات فراغت بازدید از نمایشگاههای هنرهای تجسمی است . خوشبختانه با کمی علاقه و صرف وقت می توان کارهای جالبی از هنرمندان در گوشه و کنار شهر مشاهده کرد . اگر علاقمند هستید اطلاعات زیر به شما کمک می کند !

ديوارکوب ها " نام نمايشگاهي از پوسترهاي 51 طراح گرافيست است که به همت " اميرحسين قوچي" و"پريسا تشکري" در نگارخانه "ويژه" برگزار مي شود.

در اين نمايشگاه 49 پوستـر برگزيده ازطراحان جوان متعلق به نسل چهارم و پنجم در معرض ديد عموم گذاشته مي شود.

نمايشگاه ديوار کوب ها جمعه 11 تيرماه افتتاح شده و تا 18 تيـر ادامه خواهد داشت.

***نقاشي هاي فيگوراتيو در نگارخانه شيرين

نمايشگاه نقاشي گروهي، عصر جمعه 11 تيرماه در نگارخانه شيرين افتتاح مي شود.

در اين نمايشگاه نقاشي هايي " فيگوراتيو" از پرويز ابيضي، رسول اکبرلو، مهدي بابايي و رضا قضاوي به تماشاي عموم گذاشته مي شود.

اين نمايشگاه هنري تا 16 تيرماه داير خواهد بود و همه روزه به جز دوشنبه ها از ساعت 11 تا 20 به روي مراجعه کنندگان گشوده است.

***نمايشگاه عکس " ما محروميم" در نگارخانه چليپا

نمايشگاه عکسي با موضوع عملکرد اردوهاي جهادي دانشجويي در مناطق محروم با عنوان "ما محروميم" در نگارخانه چليپا برپا است.

در اين نمايشگاه 65 قطعه عکس که روايت تصويري از فعاليت گروه هاي جهادي و عمراني دانشجويي در مناطق محروم است، به نمايش گذاشته مي شود.

اين تصاويربه شکل خودجوش توسط دانشجويان جهادگر در قالب تشکل جديدي به نام " شوراي هماهنگي حرکت هاي جهادي" و به منظور پر کردن اوقات فراغت دانشجويان گرفته شده است.

در آثار به نمايش گذاشته شده، تلاش مستمر و خالصانه نيروهاي جهادگر دانشجو در بهينه سازي شرايط زندگي مناطق محروم ايران به تصوير در آمده است.

اين نمايشگاه تا 16 تيرماه پذيراي حضور علاقه مندان خواهد بود.

***نگارخانه دي ميزبان آثار 60 نقاش و مجسمه ساز معاصر ايران مي شود

نگارخانه دي از روز جمعه 11 تيرماه به استقبال نمايشگاهي از آثار 60 هنرمند نقاش و مجسمه ساز معاصر ايران مي رود که اين آثار در قالب نمايشگاهي با عنوان "از گذشته تا فردا" ارائه مي شود.

سال گذشته نيز نمايشگاهي با همين عنوان شامل 150 اثر از 125 هنرمند و به ياد زنده ياد" ايرج زند " درسالروز تولد اين هنرمند در نگارخانه دي برگزار شد که با استقبال خوبي همراه بود و امسال نيز آثار 60 هنرمند جوان و پيشکسوت درکنار هم روي ديوار مي رود.

هدف از اين کار تشويق هنرمندان جواني است که با جديت بيشتر در اين عرصه فعاليت کنند و روزي بتوانند به همان جايگاه هنرمندان پيشکسوت برسند.

در اين نمايشگاه اسامي هنرمندان نامدار و پيشکسوتي همچون سهراب سپهري، حسين زنده رودي، بهجت صدر، ناصر عصار، سيراک ملکونيان، محسن وزيري مقدم، مارکو گريگوريان، محمد احصائي، منير فرمانفرمائيان، ليلي متين دفتري، ناصر اويسي، جعفر روحبخش، مسعود عربشاهي، منوچهر يکتائي، معصومه سيحون و مهدي سحابي به چشم مي خورد.

***عکس هاي "ميرزا عبدلله قاجار" در عکسخانه شهر

عکسخانه شهر در يکصد و چهلمين نمايشگاه خود ميزبان نمايشگاهي از عکس هاي "ميرزا عبدالله قاجار" از شهرهاي مختلف ايران است.

در اين نمايشگاه 66 قطعه عکس قديمي در ابعاد 20 در 30 به نمايش گذاشته شده که از مجموعه محمدعلي جديدالاسلام به امانت گرفته شده است.

اين نمايشگاه با عنوان " ايران ما" تا 25 تيرماه سال جاري برپاست و علاقه مندان مي توانند همه روزه از ساعت 9 تا 13 و 14 تا 17 از آثار آن ديدن کنند.

***نمايشگاه آثار خوشنويسي در موزه ملي ملک

نمايشگاه "تجلي کلام حضرت علي(ع) در آثار خوشنويسي" دربردارنده مجموعه 35 اثر منتخب از آثار اساتيد خوشنويسي معاصر ايران همچون احصايي، اميرخاني، فلسفي، ملک زاده و شيرازي از گنجينه آثار هنري موزه هنر امام علي(ع) در موزه ملي ملک به نمايش گذاشته شده است.

همچنين تصاوير مرقع نفيس کلمات قصار حضرت علي(ع) در 36 تابلو که به موزه ملي ملک تعلق دارد در موزه امام علي به نمايش گذاشته مي شود.

اين دو نمايشگاه در کنار هم بر آنست تا بتواند سير حضور نام و ياد حضرت علي(ع) در آثار هنرمندان خوشنويس ايراني، از گذشته تا حال را به نمايش بگذارد.

طبق وقف نامه مرحوم " حاج حسين آقا ملک" واقف و بنيانگذار مجموعه کتابخانه و موزه ملي ملک، هرساله به مناسبت سالروز ولادت حضرت علي (ع) جشني در اين موزه برپا مي شود.

اين نمايشگاه در محل موزه ملي ملک واقع در خيابان امام خميني برپاست.

علاقه مندان مي توانند تا 12 تيرماه، همه روزه به جز تعطيلات رسمي از ساعت 9 الي 17 از اين نمايشگاه ديدن کنند.

***نمايشگاه گروهي نقاشي متشکل از هفت هنرمند نقاش

احمد مرشدلو، رضا پناهي، سعيد رفيعي منفرد، فرشيد شفيعي، معصومه مظفري، مقداد لرپور و مهرداد محبعلي هنرمنداني هستند که آثارشان در گالري ماه به نمايش گذاشته شده است.

گوناگوني آثار و تنوع کنش هنرمندانه در برخورد با موضوعي واحد اولين انگيزه در برپايي نمايشگاهي از آثار هنرمنداني است که " انسان"، محور اصلي جهان نقاشي هايشان بوده و پرتره بهانه اي است در به تصوير کشيدن چهره انسان معاصر.

گالري ماه روزهاي يکشنبه هر هفته تعطيل است و علاقه مندان براي بازديد از اين نمايشگاه مي توانند از ساعت 16 تا 20 روزهاي دوشنبه و چهارشنبه به اين گالري مراجعه کنند.

اين نمايشگاه تا روز سه شنبه 15 تير ماه ادامه خواهد داشت.

**مرکز هنرهاي تجسمي حوزه هنري نيز از علاقه مندان دعوت کرده است براي مشاهده مستقيم هنرنمايي نقاش مسلمان فرانسوي " تيري ويکتور نوئل گه ئو" که پس از تشرف به اسلام نام "عبدالناصر فتي سلمن" را براي خود برگزيده به نگارخانه "سيد حسن حسيني" در طبقه دوم ساختمان مرکزي حوزه هنري مراجعه کنند.

اين نقاش فرانسوي چند روزي است که به دعوت مرکز هنرهاي تجسمي ميهمان اين مرکز شده است.

" فتي سلمن" سال گذشته به دعوت سفير فرهنگي ايران در فرانسه تصميم مي گيرد به ايران سفر کند و مجموعه اي از آثارش را که به نوعي سير او در طريق حق و خدمت به امام عصر (عج) است در معرض ديد علاقه مندان قرار دهد.

وي تعداد 8 تابلو از مجموع صدها تابلوي خود را که با الهام از " کمدي الهي" دانته خلق کرده، براي نمايش به ايران آورده است.

خانه مد - khanehmod

خانه مد ایران
نظر شما چیست؟

خانه مد ایران


اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما عضویت درباره ما نقشه سایت ارتباط با ما


سلـامـ   خانه مد ایران   وارد حسابتان شوید و یا یک حساب باز کنید!

خانه مد ایرانمد آیینه زندگی اجتماعی است و منحصر به لباس نمیشود.
طراحان و علـاقمندان به مد میتوانند آثار خود را برای نمایش در بخش طرح‌هـا و طراحان برای ما ارسال كنند تا
در معرض دید و قضاوت عمومی قرار گیرد. در این باره اصول اخلـاق حرفه‌ای را جهت معرفی آثار رعایت كنید.
خانه مد در چهارچوب قوانین جمهوری اسلـامی ایران فعالیت میكند.
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خانه مد میباشد.
طراحی و پشتیبانی این سایت توسط شركت شبكه نگاه ™ انجامـ گرفته است.
خانه مد ایران
a