خانه مد ایران سرمقاله     خانه مد ایران گالری های خانه مد     خانه مد ایران ویدیو     خانه مد ایران جشنواره     خانه مد ایران برندها      خانه مد ایران مصاحبه      خانه مد ایران گزارشات      خانه مد ایران دانلود متن، عکس و تصویر      خانه مد ایران عضویت      خانه مد ایران درباره ما      خانه مد ایران نقشه سایت   خانه مد ایران نیازمندی ها  
خانه مد ایران اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما ارتباط با ما
خانه مد ایران

خانه مد ایران خانه مد ایران

KHANEMOD.COM

مد اسلامی ، رونق بازار جهانی

25 بـهـمـن 1394   خانه مد ایران    نویسنده: مدير وب سايت   خانه مد ایران    خانه مد ایران پرینت

خانه مد- به دلیل گسترش و افزایش روز افزون پیروان دین اسلام از نیمه قرن بیستم تا کنون ، این دین در مسیر تبدیل شدن به بزرگترین دین جهان گام برمی دارد.بر همین اساس فروش پوشاک منطبق با شریعت اسلام در دنیای مد،در سال های اخیر رشد چندبرابر و خیره کننده ای داشته است.
در سال 2013،فروش لباس مسلمانان در بازار جهانی به رقم 266 میلیارد دلار رسید در حالیکه مجموع فروش پوشاک در آمریکا رقم 395 میلیارد دلار بود(رویترز). با توجه به آمار سازمان جهانی اقتصاد اسلامی در سال 2014، فروش پوشاک اسلامی تا سال 2019 به 484 میلیارد دلار خواهد رسید. با پیش بینی افزایش جمعیت مسلمانان از 1٫6 میلیارد نفر به 3 میلیارد نفر تا سال 2050 انفجار بزرگ اقتصادی در این حوزه رقم خواهد خورد(رویترز).
توجه طراحان لباس سراسر دنیا به این پتانسیل بزرگ جهان اسلام معطوف شده است و به تبع آن کشورهای غربی آمادگی خود برای سرمایه گذاری های کلان در این حیطه مد را اعلام نموده اند.به طور مثال جشنواره مد اسلامی از سال 2006 در کوالالامپور کشور مالزی شروع به کار کرد و در شهرهای نیویورک،لندن،مونت کارلو،جاکارتا،دبی و... برگزار گردید.
برند معتبرآمریکایی DKNY (دونا کاران) - تولیدکننده لباس زنانه، مردانه، بچه گانه و اکسسوری- با آگاهی از این پتانسیل بالا در دبی،تابستان 2014 کالکشن پوشاک اسلامی خود با نام"رمضان" را ارائه کرد که صرفا برای فروش در کشورهای عربی حوزه خلیج فارس تولید شده بود.
از طرف دیگر کشور ترکیه به عنوان بزرگترین تولیدکننده کننده پوشاک اسلامی در جهان،در رقابت با دبی در سال 2013، 39٫3 میلیارد دلار در بخش پوشاک اسلامی سرمایه گذاری کرد.این در حالی است که دبی در همان سال 22٫5 میلیارد دلار به سرمایه گذاری در این بخش اختصاص داده بود .
رویترز

خانه مد ایران خانه مد ایران خانه مد ایران
نظر شما چیست؟

خانه مد ایران


اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما عضویت درباره ما نقشه سایت ارتباط با ما


سلـامـ   خانه مد ایران   وارد حسابتان شوید و یا یک حساب باز کنید!

خانه مد ایرانمد آیینه زندگی اجتماعی است و منحصر به لباس نمیشود.
طراحان و علـاقمندان به مد میتوانند آثار خود را برای نمایش در بخش طرح‌هـا و طراحان برای ما ارسال كنند تا
در معرض دید و قضاوت عمومی قرار گیرد. در این باره اصول اخلـاق حرفه‌ای را جهت معرفی آثار رعایت كنید.
خانه مد در چهارچوب قوانین جمهوری اسلـامی ایران فعالیت میكند.
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خانه مد میباشد.
طراحی و پشتیبانی این سایت توسط شركت شبكه نگاه ™ انجامـ گرفته است.
خانه مد ایران
a