خانه مد ایران سرمقاله     خانه مد ایران گالری های خانه مد     خانه مد ایران ویدیو     خانه مد ایران جشنواره     خانه مد ایران برندها      خانه مد ایران مصاحبه      خانه مد ایران گزارشات      خانه مد ایران دانلود متن، عکس و تصویر      خانه مد ایران عضویت      خانه مد ایران درباره ما      خانه مد ایران نقشه سایت   خانه مد ایران نیازمندی ها  
خانه مد ایران اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما ارتباط با ما
خانه مد ایران

خانه مد ایران خانه مد ایران

KHANEMOD.COM

لباس های نمدی متفاوت

21 بـهـمـن 1394   خانه مد ایران    نویسنده: مدير وب سايت   خانه مد ایران    خانه مد ایران پرینت

خانه مد- فرزانه فضیلت که خود را با افتخار نمدمال حرفه ای می نامد تمرکز اصلی صحبت های خود را روی گرایش های مختلف موجود در رشته نساجی گذاشته و از رنگرزی با رنگ های طبیعی و شیمیایی صحبت را ادامه داد.وی در ایران فعالیت خودرا از چاپ پارچه، نمد و رنگرزی شروع کرد.
نمد از گذشتههای بسیار دور در سراسرجهان و هرجا که گوسفند و سایرحیوانات بودند در انواع زره، ماشین آلات جنگی و لباس جنگی جدا از صنایع دستی و زیورلات جلوه گرمی شده.
وی توضیح داد که در کارگاههای چاپ تیراژ 3000 به بالا چاپ زده می شود اما بخاطر علاقه وهدف خود به تعداد محدود هم کار را انجام داده و کار رابصورت حرفه ای به 300-400 شابلون رسانده است. فضیلت در مورد الیاف اصلی کارش که نمد و پنبه است و تفاوت های نهایی محصول گفت:
نمد الیافی خشنو بودار است که متاسفانه در ایران بخاطر نبود اطلاعات کافی در حین چیدن آن خرد شده و میشکند و تنها امکان ساخت انواع مختلف زیرپایی وجود دارد.بسیاری ازفعالان ایرانی نمد را از سایرکشورها از جمله استرالیا بصورت فصلی وانبوه تهیه می کنند.
وی تفاوت اصلی در کارهای نمدمالی را منحصر به فرو ومخصوص خودتولید کننده می داند و اعتقاد دارد که هیچگاه دو کارشبیه هم نمی شوند.محصولات نوین نمدمالی و پنبه روی روسری وزیور آلات همچون تل سر و دکمه جلوه خاصی دارد. در 1928 محصولات ترکیبی نمد با ورودخانم هنرمند استرالیایی به ژاپن و ترکیب اتفاقی پارچه و پشم وارد بازارهای بین المللی شدند. کار ترکیبی و Transparentی یاهانترکیب متریال متفاوت ، فضای بافت را دگرگون کرد.کارهای نمدمالی نمادهایی متفاوت برای بافندگان به حساب می آیند.
کار انحصاری افشاردرنمدمالی از کیف و کلاه وبه نوعی Nano Self Making و تولیدات شخصی است و تفاوت اصلی طراحان را درنوعی ترس برای ایده پرددازی و نوعی راحت انگاری دانست.بعد از سالها جوانان تفاوت در نمدمالی را متوجه شده و برای کار بسیار راغب تر شده اند. افشار بازار این صنعت را بسیار آرام و آماده استقبال از کلیه هنرجویان دانست.
هزینه بسیار پائین نمدمالی تا حدی ست که به آسانی به اشتغال زایی خانگی تبدیل شده و تنها با 20 کیلو پشم امکان ساخت زیور آلات و پارچه های طویل را می دهد. ایجاد کارگاه های لازم و ساده درفضایی نه چندان بزرگ و هزینه پایین تولیدی به ایجاد کارهای قوی منجر می شود.
افشار با تفاوت تعالیم دانشگاهی وتجربی نیاز بازار را درکارگاه های فراگیر و تبلیغات عمومی کار دانست. الیاف صد در صد طبیعی نمد و ایجاد پارچه های ترکیبی وترکیبی به جذب مخاطبان گسترده بخصوص مردان در استفاده از جلیه های متنوع وشالگردن شده است.

خانه مد ایران خانه مد ایران خانه مد ایران خانه مد ایران
خانه مد ایران خانه مد ایران خانه مد ایران خانه مد ایران
خانه مد ایران خانه مد ایران خانه مد ایران
نظر شما چیست؟

خانه مد ایران


اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما عضویت درباره ما نقشه سایت ارتباط با ما


سلـامـ   خانه مد ایران   وارد حسابتان شوید و یا یک حساب باز کنید!

خانه مد ایرانمد آیینه زندگی اجتماعی است و منحصر به لباس نمیشود.
طراحان و علـاقمندان به مد میتوانند آثار خود را برای نمایش در بخش طرح‌هـا و طراحان برای ما ارسال كنند تا
در معرض دید و قضاوت عمومی قرار گیرد. در این باره اصول اخلـاق حرفه‌ای را جهت معرفی آثار رعایت كنید.
خانه مد در چهارچوب قوانین جمهوری اسلـامی ایران فعالیت میكند.
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خانه مد میباشد.
طراحی و پشتیبانی این سایت توسط شركت شبكه نگاه ™ انجامـ گرفته است.
خانه مد ایران