خانه مد ایران سرمقاله     خانه مد ایران گالری های خانه مد     خانه مد ایران ویدیو     خانه مد ایران جشنواره     خانه مد ایران برندها      خانه مد ایران مصاحبه      خانه مد ایران گزارشات      خانه مد ایران دانلود متن، عکس و تصویر      خانه مد ایران عضویت      خانه مد ایران درباره ما      خانه مد ایران نقشه سایت   خانه مد ایران نیازمندی ها  
خانه مد ایران اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما ارتباط با ما
خانه مد ایران

خانه مد ایران خانه مد ایران

KHANEMOD.COM

نگاه نو به نمد و نمد مالی مدرن

20 بـهـمـن 1394   خانه مد ایران    نویسنده: مدير وب سايت   خانه مد ایران    خانه مد ایران پرینت

خانه مد- فرزانه فضیلت چند سالی را به نمد مالی و برگزاری کارگاههای آموزشی در دانشگاه الزهرا و دیگر موسسات مد سپری کرده است. فضیلت که فارغ التحصیل رشته Textile Art ازدانشگاه مایووای کاناداست اعتقاد دارد که نگاه متفاوت به عناصرطبیعت و تلفیق چندگانه آنها به خلق آثاری حیاتی منجر می شود.
وی که پارچه شناسی و رنگرزی را در دانشگاه نامی مد گذرانده با انتخاب رشته نمد مالی درکانادا بدنبال نگاهی متفاوت به هنر بوده عقیده دارد که تنها اضافه کردن ملحقات به لباس آنها را به لباس های سنتی تبدیل نکرده و باید به اصل پارچه و هویت آن توجه کرد.

فضیلت نمد مالی مدرن را ترکیبی از مهارت های ویژه اش در زمینه نمد و علامت سوالی بزرگ روبروی مدرن دانسته و آموزش این هنرزیبا را به جوانان لازمه آشنایی و گرایش به هنرهای سنتی و بومی کردن آنها می داند. علامت سوال برای مدرن به معنی توجه به محصولی مدرن و جدید درمقابل تصورات و محصولات کلیشه ای است.
فضیلت با اشاره به تفاوت نمدهای ایرانی و دیگر کشورها از تغذیه طیور و دامها تا چیدن نادرست پشم طیور که تنها حاصلی جز شکسته شدن پشم نداشته و به درست شدن فرش ها و زیرپایی های نمدی منحصر می شوند، برحرفه ای شدن این رشته و تولید محصولاتی مدرن از نمد تاکید کرد.
با توجه به وضعیت اقتصادی جامعه این نمد مال مدرن به هزینه بسیار پایین مالی و داشتن مکانی کوچک برای رنگرزی و نمد مالی و ایجاد پایه های مالی محکم را از امتیازات این هنر اشاره کرد.
فضیلت علاوه بر نمد مالی پیوند کهنه خود را با دنیای موسیقی وتارنوازی قطع نکرده و حتی نزدیکی نمد و پوسته نقاره تار را به ارتباطی همخوان تشبیه کرد.

خانه مد ایران خانه مد ایران خانه مد ایران خانه مد ایران
خانه مد ایران خانه مد ایران خانه مد ایران خانه مد ایران
خانه مد ایران خانه مد ایران خانه مد ایران خانه مد ایران
خانه مد ایران خانه مد ایران خانه مد ایران خانه مد ایران
خانه مد ایران
نظر شما چیست؟

خانه مد ایران


اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما عضویت درباره ما نقشه سایت ارتباط با ما


سلـامـ   خانه مد ایران   وارد حسابتان شوید و یا یک حساب باز کنید!

خانه مد ایرانمد آیینه زندگی اجتماعی است و منحصر به لباس نمیشود.
طراحان و علـاقمندان به مد میتوانند آثار خود را برای نمایش در بخش طرح‌هـا و طراحان برای ما ارسال كنند تا
در معرض دید و قضاوت عمومی قرار گیرد. در این باره اصول اخلـاق حرفه‌ای را جهت معرفی آثار رعایت كنید.
خانه مد در چهارچوب قوانین جمهوری اسلـامی ایران فعالیت میكند.
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خانه مد میباشد.
طراحی و پشتیبانی این سایت توسط شركت شبكه نگاه ™ انجامـ گرفته است.
خانه مد ایران
a