خانه مد ایران سرمقاله     خانه مد ایران گالری های خانه مد     خانه مد ایران ویدیو     خانه مد ایران جشنواره     خانه مد ایران برندها      خانه مد ایران مصاحبه      خانه مد ایران گزارشات      خانه مد ایران دانلود متن، عکس و تصویر      خانه مد ایران عضویت      خانه مد ایران درباره ما      خانه مد ایران نقشه سایت   خانه مد ایران نیازمندی ها  
خانه مد ایران اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما ارتباط با ما
خانه مد ایران

خانه مد ایران خانه مد ایران

KHANEMOD.COM

صادرات پوشاک نیازمند حمایت‌های دولتی است

15 بـهـمـن 1394   خانه مد ایران    نویسنده: مدير وب سايت   خانه مد ایران    خانه مد ایران پرینت

خانه مد- مهدی محمودی، یکی از فعالان پوشاک و مشاور رییس اتحادیه تولیدکنندگان و مصرف کنندگان پوشاک تهران در گفت وگو با صمت می گوید: صادرات پوشاک و توفیق در این حوزه دارای فرآیند پیچیده ای است و باید همراه با مدنظر قرار دادن مد، طراحی و رعایت حد و مرزی باشد که فروش پوشاک در خارج از مرزهای کشور را تضمین کند.
به اعتقاد او اگرچه ایران در زمینه تهیه مواد اولیه مطلوب و طراحی می تواند در بازارهای جهانی حرف های بسیاری برای گفتن داشته باشد، اما متاسفانه نبود ابزارهای پیشرفته و فناوری لازم در این حوزه موجب شده ما توفیق چندانی در بازارهای بین المللی نداشته باشیم. به گفته وی درحال حاضر هزینه تهیه دستگاه ها و فناوری دوخت برای تولیدکنندگان ایرانی بسیار گران تمام می شود؛ بنابراین ایجاب می کند دولت با هدف زنده نگاهداشتن این صنعت حمایت هایی برای تولیدکنندگان و صادرکنندگان پوشاک در نظر بگیرد.
محمودی در ادامه با اشاره به دشواری هایی که تولیدکنندگان پوشاک ایرانی برای صادرات با وجود رقبای خارجی منطقه مثل ترکیه و اندونزی با آن مواجه هستند توضیح می دهد: با این حال کشورهای اطراف مان مثل عراق و افغانستان موقعیت مناسبی است تا تولیدکنندگان پوشاک ایرانی با استفاده از مواد اولیه مطلوب و قیمت مناسب جای پای خود را در این بازارها محکم کنند.
گفته های فعالان بازار پوشاک در حالی بیان می شود که سکاندار وزارت صنعت، معدن و تجارت نیز پیش از این در نخستین گردهمایی انجمن صنایع پوشاک، تنوع محصولات را عاملی برای رونق بازار عنوان و اظهار کرد: گرچه برخی ها معتقدند این کار تشویق مصرف گرایی است اما من معتقدم اکنون شرایط متفاوت از گذشته است و اگر مصرفی در کشور وجود نداشته باشد سود انباشته شده برای توسعه و اشتغالزایی شکل نمی گیرد.
نعمت زاده همچنین سرانه مصرف لباس در کشور را بالای 100 دلار عنوان کرده و گفته بود: بازار پوشاک بازار بزرگی است که درآمد آن حدود 10 میلیارد دلار است. به نظر می رسد، حجم تولید صنایع نساجی و پوشاک باید با تغییر سبک زندگی مردم افزایش پیدا کند؛ موضوعی که از سوی مهدی محمودی فعال بازار پوشاک و مشاور رییس اتحادیه پوشاک تهران نیز مورد تایید قرار می گیرد.
او در این باره می گوید: در سال های اخیر شاهد واردات بی رویه به کشور هستیم به گونه ای که در 6 ماه نخست سال جاری، ارزش صادرات انواع پوشاک و اشیای نسجی از 31 میلیون دلار به 28 میلیون دلار کاهش پیدا کرده و در همین دوره زمانی، واردات انواع پوشاک و سایر منسوجات از 9 میلیون دلار به 16 میلیون دلار افزایش یافته است. در این زمینه تعدادی از دستگاه ها از جمله ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز طرحی را برای جلوگیری از این روند ارائه کرده اند؛ این ستاد در قالب برنامه رقابت پذیر کردن و تنوع بخشی در طول زنجیره تولیدات صنایع نساجی قاچاق پذیر، تاکید کرده که باید نقدینگی صنایع نساجی و پوشاک تامین و قانون مالیات ارزش افزوده اصلاح شود.
در این راستا ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز بر بازسازی ماشین آلات نساجی و حمایت مالی از نوسازی برای یک دوره 5 ساله و ایجاد شهرک های ویژه پوشاک از سوی بخش خصوصی تاکید کرده است. اصلاح نظام تجاری (تعرفه ای) از دیگر برنامه هایی است که برای جلوگیری از قاچاق پوشاک از سوی این ستاد مطرح شده است؛ در این برنامه، راهکارهایی همچون کاهش طبقات تعرفه ای کالاهای نساجی، کاهش حقوق ورودی پوشاک و حذف پوشاک از اولویت دهم واردات پیشنهاد شده است.
کاهش هزینه های مبادلاتی، کمک های مالی، جلوگیری از واردات کالاهای نساجی در قالب اعمال معافیت ها، الزام واردکنندگان به ثبت نشان تجاری پوشاک وارداتی پیش از اظهار، مدیریت واردات کالاهای نساجی و همچنین تسهیل و افزایش صادرات ازجمله راهکارهای مطرح شده برای کاهش قاچاق پوشاک و کالاهای نساجی است.

خانه مد ایران
نظر شما چیست؟

خانه مد ایران


اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما عضویت درباره ما نقشه سایت ارتباط با ما


سلـامـ   خانه مد ایران   وارد حسابتان شوید و یا یک حساب باز کنید!

خانه مد ایرانمد آیینه زندگی اجتماعی است و منحصر به لباس نمیشود.
طراحان و علـاقمندان به مد میتوانند آثار خود را برای نمایش در بخش طرح‌هـا و طراحان برای ما ارسال كنند تا
در معرض دید و قضاوت عمومی قرار گیرد. در این باره اصول اخلـاق حرفه‌ای را جهت معرفی آثار رعایت كنید.
خانه مد در چهارچوب قوانین جمهوری اسلـامی ایران فعالیت میكند.
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خانه مد میباشد.
طراحی و پشتیبانی این سایت توسط شركت شبكه نگاه ™ انجامـ گرفته است.
خانه مد ایران
a