خانه مد ایران سرمقاله     خانه مد ایران گالری های خانه مد     خانه مد ایران ویدیو     خانه مد ایران جشنواره     خانه مد ایران برندها      خانه مد ایران مصاحبه      خانه مد ایران گزارشات      خانه مد ایران دانلود متن، عکس و تصویر      خانه مد ایران عضویت      خانه مد ایران درباره ما      خانه مد ایران نقشه سایت   خانه مد ایران نیازمندی ها  
خانه مد ایران اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما ارتباط با ما
خانه مد ایران

خانه مد ایران خانه مد ایران

KHANEMOD.COM

فرصت‌های سرمایه‌گذاری در پوشاک بومی و محلی

8 بـهـمـن 1394   خانه مد ایران    نویسنده: مدير وب سايت   خانه مد ایران    خانه مد ایران پرینت

خانه مد- ایران به واسطه موقعیت جغرافیایی خود همواره در میان کشور های خاورمیانه و خاور دور جایگاه خاصی داشته و دارد. کشور کهنسال ما از آغاز در کشمکش های جهان حضور داشته است، از این رو بسیاری از مظاهر فرهنگی ایران با کشورهای دیگر جهان در تعامل بوده است. یکی از مهم ترین این مظاهر فرهنگی و تمدنی پوشاک و نحوه پوشش در ایران است. مقوله ای که دستخوش تغییر و تحولات بزرگی تاکنون شده است و وسعت فوق العاده آن جستار و پژوهش های فراوانی را می طلبد که از نگاه اقتصادی به عنوان یک فرصت ایده آل برای سرمایه گذاری در تولید و عرضه انبوه در بازار های داخلی و خارجی محسوب می شود.
تنوع بی نظیر پوشاک اقوام ایرانی، آگاهی از چگونگی تحولات پوشاک و پوشش در اقشار و حتی ادیان مختلف ایرانی و بررسی مد روز و به طور کلی تأثیر و تأثر این مهم می تواند شیوه های احیا و کاربرد های اقتصادی آن را نمایان کند، امری که پیش از این کمتر به آن توجه شده است.
در ادامه به برخی از جنبه های اقتصادی و سود آوری پوشاک بومی ومحلی کشور که از تنوع بی نظیری برخوردار است اشاره می کنیم. موضوعی که می تواند الگوهایی برای سرمایه گذاری موثر در حوزه های خاصی از صنعت پوشاک باشد که کمتر به آن توجه شده است.
هرچند در بسیاری از برنامه ریزی های دولتی و خصوصی سعی در مدرن جلوه دادن جامعه ایران برای گردشگران خارجی می شود، تجربه نشان داده آنچه برای گردشگران خارجی اهمیت دارد دیدن چیزهایی است که تا پیش از آن امکان رویارویی با آن را نداشته اند. دیدن تصویری مدرن هر چند برای گردشگران داخلی در اولویت اول قرار دارد اما گردشگران خارجی بیش از هر چیز به دنبال فضاهای بکر و دست نیافتنی هستند سفر گردشگران به مناطق گوناگون به منزله شناخت مقصد، تفریح، خرید و پرکردن اوقات فراغت است. آشنایی نزدیک با مردمان مقصد مورد نظر، آداب و رسوم، فرهنگ وسنن آنان بی شک بسیار جذاب و خاطره ای تکرار نشدنی خواهد بود. آشنایی با لباس اقوام محلی ایرانی و المان های به خصوص آنها و حتی امکان پوشیدن و عکاسی و خرید احتمالی به شمار گردشگران می افزاید و رونق اقتصادی و فرهنگی منطقه مورد بازدید را در پی خواهد داشت.
تولید صنعتی در خدمت محصولی کاملا سنتی
تولیدپوشاک بومی یا پوشاک الهام گرفته از لباس های محلی اقوام مختلف ایرانی یکی از پتانسیل هایی است که به سادگی می تواند جای خود را در بازار صنایع دستی کشور باز کند. در سال های اخیر شرکت های معدودی در سطح نه چندان وسیع سعی در جای دادن آن در سبد خرید خانوار های ایرانی داشته اند، پوشاکی که بیشتر در تعریف مجلسی جای گرفته و با قیمت های بسیار بالا به مشتریان خاص عرضه می شود.
از این رو یکی از پتانسیل ها بکر صنعت پوشاک کشور سرمایه گذاری در این بخش است پوشاکی که امروزه به صورت کاملا سنتی تولید می شود می تواند در ساختار صنعتی و با هزینه های تمام شده بسیار پایین تر تولید شود. بنابراین مشتریان بیشتری هم به دلیل مزیت های قیمتی متقاضی آن خواهند بود. این یک پیشنهاد مشخص برای سرمایه گذاران خوش فکر و عاشق ریسک است.
مجتبی مرغوب شادکار

خانه مد ایران
نظر شما چیست؟

خانه مد ایران


اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما عضویت درباره ما نقشه سایت ارتباط با ما


سلـامـ   خانه مد ایران   وارد حسابتان شوید و یا یک حساب باز کنید!

خانه مد ایرانمد آیینه زندگی اجتماعی است و منحصر به لباس نمیشود.
طراحان و علـاقمندان به مد میتوانند آثار خود را برای نمایش در بخش طرح‌هـا و طراحان برای ما ارسال كنند تا
در معرض دید و قضاوت عمومی قرار گیرد. در این باره اصول اخلـاق حرفه‌ای را جهت معرفی آثار رعایت كنید.
خانه مد در چهارچوب قوانین جمهوری اسلـامی ایران فعالیت میكند.
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خانه مد میباشد.
طراحی و پشتیبانی این سایت توسط شركت شبكه نگاه ™ انجامـ گرفته است.
خانه مد ایران
a