خانه مد ایران سرمقاله     خانه مد ایران گالری های خانه مد     خانه مد ایران ویدیو     خانه مد ایران جشنواره     خانه مد ایران برندها      خانه مد ایران مصاحبه      خانه مد ایران گزارشات      خانه مد ایران دانلود متن، عکس و تصویر      خانه مد ایران عضویت      خانه مد ایران درباره ما      خانه مد ایران نقشه سایت   خانه مد ایران نیازمندی ها  
خانه مد ایران اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما ارتباط با ما
خانه مد ایران

خانه مد ایران خانه مد ایران

KHANEMOD.COM

طراحان پارچه ایران در نمایشگاه فرانکفورت

27 دی 1394   خانه مد ایران    نویسنده: مدير وب سايت   خانه مد ایران    خانه مد ایران پرینت

خانه مد- ندا بهبهانی، طراح پارچه در از شرکت در نمایشگاه بین المللی هایمتکستیل که از 8 تا 11 ژانویه در مرکز نمایشگاهی فرانکفورت آلمان برگزار شد خبر داد و گفت: نمایشگاه منسوجات خانگی هایمتکستیل دارای سابقه ای حدود 40 سال است و در بین تجار، طراحان و صنعتگران منسوجات جایگاه و اعتبار خاصی دارد.
بهبهانی ادامه داد: این نمایشگاه هر سال در ماه ژانویه میزبان بسیاری از علاقه مندان این بخش هنری است و امسال نزدیک به 88٪ نمایشگاه به بخش بین الملل اختصاص یافته بود. بر اساس آمار در نمایشگاه سال 2016 بیش از 128 کشور با نزدیک به 2500 غرفه و 500 برند معتبر بین المللی حضور داشتند.
او با اشاره به حضور تنها شرکت ایرانی در این نمایشگاه گفت: شرکت نقش نگاران پندار با برند طراحی پارچه "سدره" در کنار کشورهایی توانمند در زمینه طراحی و تولید منسوجات مانند ایتالیا، آلمان، فرانسه، اسپانیا، هند، روسیه، پاکستان، امریکا، انگلیس، چین، کره، ژاپن، ترکیه و...حضور داشت و پرچم میهن اسلامی ما را در میان پرچم دیگر کشورها برافراشت.
بهبهانی در مورد طرح پارچه های ارائه شده در نمایشگاه گفت: در میان طرح های گروه ایرانی نقش هایی از دوره های پیش و پس از اسلام مانند نقوش تپه سیلک، بته جقه، گل شاه عباسی و... دیده می شود. اما این کارها با نگاهی مدرن در ترکیب بندی و رنگ بندی انجام شده تا پاسخگوی تقاضای جامعه و مدرنیته باشد. سعی کردیم در این طرح ها تا حد امکان رنگ های اصلی را حفظ کنیم، البته در کارهایی مانند طراحی پرده یا کاغذدیواری رنگ های تند کاشی قابل استفاده نیست اما در پارچه رومبلی می توانیم همان رنگ ها را استفاده کنیم.
او در مورد فواید شرکت در این نمایشگاه گفت: علاوه بر فروش رفتن بعضی از طرح های ما، چند قرارداد هم با شرکت های خارجی بستیم. در میان حاضران در نمایشگاه، ایتالیایی ها بیشترین توجه و علاقه را به کار ما داشتند و دوست داشتند طرح ما را با رنگ های خود ترکیب کنند و کار جدیدی به وجود آوردند. برای سایر کشورهای اروپایی کار ما جدید بود اما کشورهای ترکیه، چین و پاکستان کاملاً با طرح های ایرانی آشنا بودند.
بهبهانی با اشاره به اینکه همه کشورها با قدرت زیاد در نمایشگاه حضور داشتند افزود: بسیاری از کشورها در همه 40 دوره این نمایشگاه حضور داشتند اما ایران با وجود قدمت زیادی که در صنعت نساجی و پارچه دارد برای اولین بار در این نمایشگاه حضور داشت و بسیاری از شرکت کنندگان متوجه شدند که ایران هم در این زمینه حرفی برای گفتن دارد.
او در مورد نحوه ارائه آثار گفت: در سالن طراحان، غرفه های کشورهای مختلف طرح ها را به صورت چاپ کامپیوتری و یا اجرای دستی با آبرنگ و گواش ارائه داده بودند، اما در سالن های دیگر پارچه های چاپ شده و یا منسوجات تولیدشده نیز نمایش داده می شد.
بهبهانی در مورد نحوه فعالیت شرکت نقش نگاران پندار گفت: کار ما به طراحی پارچه و لباس اختصاص دارد و طراحی پارچه به دو شیوه انجام می شود، طراحی منسوجات خانگی در قالب پرده، رومبلی و... که در اختیار کارخانه های تولید قرار می گیرد؛ و طراحی اختصاصی برای افرادی که به پارچه تک و خاص خود علاقه دارند. این شرکت از دو سال پیش فعالیت خود را آغاز کرد و 6 ماه پیش به صورت رسمی ثبت شد.
او در مورد تفاوت کار گروهی و فردی گفت: ما در این مجموعه همان کاری را که معمولاً به صورت انفرادی انجام می شود، انجام می دهیم، اما وقتی تقسیم وظایف صورت می گیرد و طراحی، تشخیص رنگ، رنگ گزاری و... توسط افراد مختلف انجام می شود کار سرعت بیشتری پیدا می کند. ضمن اینکه هر طرح از زیر نظر 7 نفر رد می شود و ایده های بیشتری در آن اعمال می شود.
او در مورد تیم طراحی پارچه نقش نگاران پندار گفت: در این گروه افراد باتجربه، جوان، خلاق و باانگیزه ای حضور دارند. صادق خداپرست، فارغ التحصیل دانشگاه هنر تهران و مدرس دانشگاه؛ مریم صموتی، دانشجوی ارشد دانشگاه هنر تهران و فارغ التحصیل دانشگاه الزهرا؛ ناهید بخشی، فارغ التحصیل دانشگاه هنر و معماری تهران؛ نازلی معصومیان، فارغ التحصیل دانشگاه شریعتی و دانشجوی ارشد دانشگاه علم و فرهنگ؛ شبنم جوانمرد، فارغ التحصیل دانشگاه شریعتی و دانشجوی ارشد دانشگاه هنر تهران؛ آناهیتا فراهانی، فارغ التحصیل دانشگاه هنر و معماری تهران و دانشجوی ارشد دانشگاه علم و فرهنگ؛ ندا بهبهانی، فارغ التحصیل دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی اعضای این تیم هستند که همگی افتخار شاگردی استاد پرى یوش گنجى (برنده نشان افتخار خورشید تابان ژاپن) را دارند.

خانه مد ایران خانه مد ایران خانه مد ایران
نظر شما چیست؟

خانه مد ایران


اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما عضویت درباره ما نقشه سایت ارتباط با ما


سلـامـ   خانه مد ایران   وارد حسابتان شوید و یا یک حساب باز کنید!

خانه مد ایرانمد آیینه زندگی اجتماعی است و منحصر به لباس نمیشود.
طراحان و علـاقمندان به مد میتوانند آثار خود را برای نمایش در بخش طرح‌هـا و طراحان برای ما ارسال كنند تا
در معرض دید و قضاوت عمومی قرار گیرد. در این باره اصول اخلـاق حرفه‌ای را جهت معرفی آثار رعایت كنید.
خانه مد در چهارچوب قوانین جمهوری اسلـامی ایران فعالیت میكند.
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خانه مد میباشد.
طراحی و پشتیبانی این سایت توسط شركت شبكه نگاه ™ انجامـ گرفته است.
خانه مد ایران
a