خانه مد ایران سرمقاله     خانه مد ایران گالری های خانه مد     خانه مد ایران ویدیو     خانه مد ایران جشنواره     خانه مد ایران برندها      خانه مد ایران مصاحبه      خانه مد ایران گزارشات      خانه مد ایران دانلود متن، عکس و تصویر      خانه مد ایران عضویت      خانه مد ایران درباره ما      خانه مد ایران نقشه سایت   خانه مد ایران نیازمندی ها  
خانه مد ایران اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما ارتباط با ما
خانه مد ایران

خانه مد ایران خانه مد ایران

KHANEMOD.COM

قبادی: ناکافی بودن مخاطب در نمایشگاه استانبول مورد انتقاد است

15 دی 1394   خانه مد ایران    نویسنده: مدير وب سايت   خانه مد ایران    خانه مد ایران پرینت

خانه مد- دبیر کارگروه مد و لباس درباره نخستین سفر طراحان ایرانی به کشور ترکیه، گفت بزرگترین نقدی که می تواند به این نمایشگاه وارد باشد، نبود حضور کافی دست اندرکاران کشور مخاطب است.

حمید قبادی دبیر کارگروه مد و لباس وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره دستاورد سفر طراحان ایرانی به ترکیه بیان کرد: این اولین حضور طراحان هنرمند و خالقان آثار ایرانی بود که حدود 30 طراح با ارائه آخرین دستاوردهای خودشان در شهر استانبول ترکیه حضور پیدا کردند.
او افزود: مقدمات برگزاری و نحوه عرضه و محل برگزاری این نمایشگاه در مجموع قابل قبول بود. اتفاقات مهم در این زمینه این بود که هنرمندان طراح ما ثابت کردند می توانند در عرصه های جهانی شرکت کنند. در این برنامه یک روز به عنوان همایش و کارگاه های آموزشی در سه بخش و با همکاری یکی از دانشگاه های مُد ترکیه برگزار شد.
دبیر کارگروه مد و لباس ادامه داد: طراحان، در موضوعات مختلف مورد بحثی که برگزار شد شرکت کردند. این نمایشگاه در محل هتل هیلتون استانبول طی دو روز برگزار شد و تعدادی از دانشجویان مُد دانشگاه ترکیه از این نمایشگاه بازدید کردند اما به نظر من نیاز است برای حضور، جذب مخاطب و ایجاد ارتباط بین دست اندرکاران حوزه مد و طراحی لباس در کشورهای مختلف تلاش بیشتری صورت بگیرد.
قبادی افزود: این اتفاق در گام اول مهم بود؛ گرچه نقدهایی هم به آن وارد است. بزرگ ترین نقدی که به آن وارد است فقدان حضور کافی دست اندرکاران کشور مخاطب بود؛ در حالی که می تواند تعداد آن ها در گرایشات و حوزه های مختلف بیشتر شود.
او درباره همکاری و یا سفارش محصول کشور مخاطب با طراحان ایرانی توضیح داد: هنوز گزارش های کافی در این باره را جمع بندی نکردم و اطلاعی درباره انعقاد قرارداد در این زمینه ندارم اما این اتفاق در کل حضور ارزشمندی بود. گرچه معتقدم بزرگترین نقد ناکافی بودن مخاطب در این نمایشگاه بوده است.
قبادی درباره نحوه انتخاب طراحان برای سفر به کشور ترکیه نیز گفت: این اتفاق توسط بخش خصوصی صورت گرفت و دولت ناظر آن بود. برای آنکه این نمایشگاه با شناسنامه کشور ایران برگزار می شد محوریت لباس های به نمایش گذاشته شده لباس هایی با محوریت اجتماع بود تا دارای ویژگی ها و شاخصه های کارگروه ساماندهی مد و لباس را داشته باشد، به همین دلیل برای این کار هیأت انتخاب تأیید شد و پیش از آنکه آثار برای ارسال قطعی شوند، ارزیابی شدند و امکان ثبت نام به طراحان متقاضی برای سفر داده شد.
نمایشگاه یادشده که طراحان ایرانی در آن حضور داشتند به مدت سه روز ( 21، 22 و 23 آذرماه) در شهر استانبول ترکیه برگزار شد.
ایسنا

خانه مد ایران
نظر شما چیست؟

خانه مد ایران


اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما عضویت درباره ما نقشه سایت ارتباط با ما


سلـامـ   خانه مد ایران   وارد حسابتان شوید و یا یک حساب باز کنید!

خانه مد ایرانمد آیینه زندگی اجتماعی است و منحصر به لباس نمیشود.
طراحان و علـاقمندان به مد میتوانند آثار خود را برای نمایش در بخش طرح‌هـا و طراحان برای ما ارسال كنند تا
در معرض دید و قضاوت عمومی قرار گیرد. در این باره اصول اخلـاق حرفه‌ای را جهت معرفی آثار رعایت كنید.
خانه مد در چهارچوب قوانین جمهوری اسلـامی ایران فعالیت میكند.
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خانه مد میباشد.
طراحی و پشتیبانی این سایت توسط شركت شبكه نگاه ™ انجامـ گرفته است.
خانه مد ایران
a