خانه مد ایران سرمقاله     خانه مد ایران گالری های خانه مد     خانه مد ایران ویدیو     خانه مد ایران جشنواره     خانه مد ایران برندها      خانه مد ایران مصاحبه      خانه مد ایران گزارشات      خانه مد ایران دانلود متن، عکس و تصویر      خانه مد ایران عضویت      خانه مد ایران درباره ما      خانه مد ایران نقشه سایت   خانه مد ایران نیازمندی ها  
خانه مد ایران اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما ارتباط با ما
خانه مد ایران

خانه مد ایران خانه مد ایران

KHANEMOD.COM

نرم افزار Marvelous ابزار شبیه سازی پارچه و لباس

11 دی 1394   خانه مد ایران    نویسنده: مدير وب سايت   خانه مد ایران    خانه مد ایران پرینت

خانه مد- یک شرکت کره ای به نام CLO Virtual Fashion Inc که فعالیتش در زمینه طراحی و ساخت لباس و در اصل در کار مد لباس بود به فکر ساخت نرم افزاری افتاد که بتونه قبل از ساخت لباس اونو بصورت مجازی شبیه سازی کنه و همین ایده اولیه پایه گزار ساخت نرم افزار CLO3D شد .

در ابتدا این نرم افزار هیچگونه رویکرد گرافیکی نداشت و از اون استفاده ای در زمینه CG نمیشد و صرفا کارش در زمینه شبیه سازی لباسهای مد بود ولی همین ایده اولین بسرعت رشد پیدا کرد و با پشتیبانی مالی خوبی که این شرکت داشت ، نرم افزار بسرعت هر چه تمام تر رو به جلو رفت تا اینکه همین شرکت تونست نرم افزار دیگر مشابه ای با برند MarvelousDesigner به بازار عرضه کند . حالا دو نرم افزار بودند که در یک راستا پیش میرفتند . CLO3D و MarvelousDesigner . اکنون زمان این رسیده بود که MarvelousDesigner طراحان گرافیکی رو به سمت خود جلب کند و در اصل ارائه این برند به همین خاطر بود . پس همینجا بود که CLO3D جای خودش رو به MarvelousDesigner داد و این نرم افزار قدرتمند تونست محبوبیت بینهایتی رو در بین طراحان گرافیک سه بعدی و انیمیشن جلب کنه .

طراحی و شبیه سازی لباس و پارچه در کارهای انیمیشن یکی از معضلات اصلی طراحان بوده و هست تا اینکه نرم افزار MarvelousDesigner بخش جدید رو به نرم افزار خودش اضافه کرد به نام Animation Editor که میشه گفت تحول خیلی بزرگ در شبیه سازی لباس بود . البته هنوز شرکت سازنده از Animation Editor به عنوان یه پلاگین نام میبره و به عنوان یک قابلیت جدید روی نرم افزار حساب نکرده ، اگه خوشبینانه به این قضیه نگاه کنیم احتمالا میخواد این بخش رو گسترش بده و بعد بر روی نرم افزار اضافه کند.

نحوه کار با نرم افزار بسیار سادست . البته ساده برای خیاط ها چون دقیقا کارش مثل خیاطی واقعی میمونه . یعنی شما الگوی اولیه رو بصورت پلیگان هایی میسازید و جای دوخت ها رو مشخص میکنید سپس اون ها رو بر روی کاراکتری که در نرم افزار از اون به عنوان آواتار نام برده میشه قرار میدید و تمام . به تصویر متحرک زیر دقت کنید :

نرم افزار CLO 3D برای طراحان الگو و لباس و تولیدکنندگان لباس در نظر گرفته شده است. این نرم افزار از لحاظ محیط کاربری و قابلیت کاملا مشابه نرم افزار MD است ولی دارای دو تفاوت مهم است. تفاوت اول امکان وارد نمودن الگوهای پیچیده از نرم افزارهای حرفه ای الگو سازی و قابلیت دوم امکان تعریف سایز و اندازه مانکن ایجاد شده می باشد. این دو قابلیت مهم به کاربر اجازه می دهد تا الگوی مورد نظر خود را که در محیط نرم افزار الگوسازی حرفهای نظیر Gemini طراحی کرده به داخل نرم افزار CLO 3D وارد نماید و سپس با تعریف مانکن با ابعاد واقعی و مورد نظر لباس را تن مانکن نماید. این قابلیت ها سبب می شود مرحله نمونه دوزی از مرحله تولید پوشاک خذف شده و اشکالات الگو پیش از تولید دیده شود.

خانه مد ایران
نظر شما چیست؟

خانه مد ایران


اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما عضویت درباره ما نقشه سایت ارتباط با ما


سلـامـ   خانه مد ایران   وارد حسابتان شوید و یا یک حساب باز کنید!

خانه مد ایرانمد آیینه زندگی اجتماعی است و منحصر به لباس نمیشود.
طراحان و علـاقمندان به مد میتوانند آثار خود را برای نمایش در بخش طرح‌هـا و طراحان برای ما ارسال كنند تا
در معرض دید و قضاوت عمومی قرار گیرد. در این باره اصول اخلـاق حرفه‌ای را جهت معرفی آثار رعایت كنید.
خانه مد در چهارچوب قوانین جمهوری اسلـامی ایران فعالیت میكند.
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خانه مد میباشد.
طراحی و پشتیبانی این سایت توسط شركت شبكه نگاه ™ انجامـ گرفته است.
خانه مد ایران
a