خانه مد ایران سرمقاله     خانه مد ایران گالری های خانه مد     خانه مد ایران ویدیو     خانه مد ایران جشنواره     خانه مد ایران برندها      خانه مد ایران مصاحبه      خانه مد ایران گزارشات      خانه مد ایران دانلود متن، عکس و تصویر      خانه مد ایران عضویت      خانه مد ایران درباره ما      خانه مد ایران نقشه سایت   خانه مد ایران نیازمندی ها  
خانه مد ایران اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما ارتباط با ما
خانه مد ایران

خانه مد ایران خانه مد ایران

KHANEMOD.COM

بزرگداشت روز جهانی معلولان بر صحنه مد

28 آذر 1394   خانه مد ایران    نویسنده: مدير وب سايت   خانه مد ایران    خانه مد ایران پرینت

خانه مد ایرانی- یک طراح لباس مجموعه ای از نقاشی های دانش آموزان ناشنوا را به یک مجموعه زیبای مد تبدیل کرد.جنتیلا مینگا، سردبیر مجله زندگی آلبانی و میرلا نورس، طراح مد، با همکاری یکدیگر پروژه خاصی را در قالب یک شوی لباس اجرا کردند. میرلا نورس با طراحی یک مجموعه کامل لباس و لوازم جانبی، از نقاشی های دانش آموزان ناشنوا در این آثار استفاده کرد.
همزمان با روز جهانی معلولان، این مجموعه با طرح هایی بازیگوشانه از گل، خورشید، ماه، چهره و... به عنوان بخشی از یک شوی لباس به نمایش درآمد تا علاوه بر بالا بردن آگاهی مردم، به کسب بودجه برای چنین کودکانی کمک کند.
مینگا در مورد دلیل انتخاب آثار هنری کودکان ناشنوا گفت: تصویر برای آن ها بسیار مهم است، نه فقط به عنوان یک فرم هنری، بلکه بیشتر از همه به عنوان یک راه برقراری ارتباط و انتقال احساسات و پیام.
در روز نمایش وقتی که چهره های مشهور لباس های این مجموعه را بر تن کرده و دست در دست نوجوانانی که طرح آن ها روی لباس چاپ شده بود حرکت کردند، پیام این کار " مردمی با ناتوانی، اما با استعدادهای نامحدود" به مخاطبان منتقل شد.
نورس، طراح لباس این مجموعه می گوید: من به عنوان یک هنرمند کاملا می دانم وقتی به شدت می خواهید خود را ابراز کنید و نمی توانید، چه احساسی پیدا می کنید. بنابراین من این کار را به عنوان یک راه مناسب برای اینکه این هنرمندان کوچک احساس مهم بودن پیدا کنند انتخاب کردم.
مینگا در این مورد گفت: آنچه می خواستیم با این پروژه بیان کنیم این است که این کودکان دارای توانایی های بسیاری هستند، بنابراین ما مجبور نیستیم روی معلولیت آن ها تمرکز کنیم.
سود حاصل از فروش قطعات این مجموعه به موسسه دانش آموزان ناشنوا در تیرانا، آلبانی تعلق می گیرد. همچنین مینگا امیدوار است این برنامه موجب بالا بردن آگاهی مردم در مورد کودکان کم شنوا و جوانانی که از معلولیت های دیگر رنج می برند باشد.
Today

خانه مد ایران خانه مد ایران خانه مد ایران خانه مد ایران
خانه مد ایران خانه مد ایران
نظر شما چیست؟

خانه مد ایران


اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما عضویت درباره ما نقشه سایت ارتباط با ما


سلـامـ   خانه مد ایران   وارد حسابتان شوید و یا یک حساب باز کنید!

خانه مد ایرانمد آیینه زندگی اجتماعی است و منحصر به لباس نمیشود.
طراحان و علـاقمندان به مد میتوانند آثار خود را برای نمایش در بخش طرح‌هـا و طراحان برای ما ارسال كنند تا
در معرض دید و قضاوت عمومی قرار گیرد. در این باره اصول اخلـاق حرفه‌ای را جهت معرفی آثار رعایت كنید.
خانه مد در چهارچوب قوانین جمهوری اسلـامی ایران فعالیت میكند.
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خانه مد میباشد.
طراحی و پشتیبانی این سایت توسط شركت شبكه نگاه ™ انجامـ گرفته است.
خانه مد ایران
a