خانه مد ایران سرمقاله     خانه مد ایران گالری های خانه مد     خانه مد ایران ویدیو     خانه مد ایران جشنواره     خانه مد ایران برندها      خانه مد ایران مصاحبه      خانه مد ایران گزارشات      خانه مد ایران دانلود متن، عکس و تصویر      خانه مد ایران عضویت      خانه مد ایران درباره ما      خانه مد ایران نقشه سایت   خانه مد ایران نیازمندی ها  
خانه مد ایران اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما ارتباط با ما
خانه مد ایران

خانه مد ایران خانه مد ایران

KHANEMOD.COM

تحلیلی ایرانی از ITMA

10 آذر 1394   خانه مد ایران    نویسنده: مدير وب سايت   خانه مد ایران    خانه مد ایران پرینت

خانه مد ایرانی- نمایشگاه بین المللی ایتما به عنوان بزرگ ترین و مهمترین مرجع نمایشگاهی جهان در صنعت نساجی، پوشاک و صنایع وابسته، هر 4 سال یک بار در یکی از شهرهای صنعتی اروپا برگزار می شود. این نمایشگاه که اولین بار در سال 1951 برپا شد هفدهمین دوره خود را در نوامبر 2015 میلادی و مصادف با دهه آخر آبان ماه سال 94 در شهر میلان تجربه کرد.
برگزار کننده نمایشگاه ایتما کمیته اروپایی تولیدکنندگان ماشین آلات نساجی CEMATEX است که اعضای این کمیته مرکب از انجمن های نساجی دنیا از 9 کشور از جمله بلژیک، اسپانیا، ایتالیا، فرانسه، آلمان، هلند، سوئد، سوییس، انگلستان و هلند می باشد که درخصوص برنامه ریزی برای برگزاری این نمایشگاه، روندهای آن، محل برگزاری آن تصمیم گیری می کنند.
ایتما مهمترین رویداد جهانی در صنعت نساجی و پوشاک است که دوره گذشته آن در سال 2011 در شهر بارسلون برگزار شده بود و با مساحتی در حدود 200 هزار مربع میزبان بیش از 1355 شرکت صنعتی و تولیدی از 45 کشور جهان بود و بالغ بر یکصد هزار بازدیدکننده از آن دیدار کرده بودند.
در ایتمای 2015 میلان تعداد شرکت های غرفه گذار در این نمایشگاه 1650 شرکت بود که نسبت به ایتمای 2011 رشد 20درصدی داشته است و تعداد 123 هزار بازدیدکننده از 147 کشور از این نمایشگاه بازدید به عمل آوردند.
در نمایشگاه ایتمای امسال بیشترین آمار شرکت های سازنده ماشین آلات از نظر مساحت نمایشگاهی و تعداد شرکت های حاضر مربوط به کشور ایتالیا بود که میزبان این رویداد جهانی بود.
توجه به بهره وری انرژی و فناوری های سبز و توجه بیشتر به بهینه سازی انرژی و محیط زیست از جمله مواردی بود که مورد توجه بازدیدکنندگان ایتمای امسال قرار گرفته بود.
کیفیت بالای نمایشگاه و رضایتمندی غرفه گذاران و بازدیدکنندگان بیانگر این واقعیت است که ایتما همچنان به عنوان یک المپیک برای خلاقیت و نوآوری و توسعه تکنولوژی در بین مخاطبین خود دارای جایگاه ارزشمندی است.
پس از کشور ایتالیا که 18 درصد از بازدیدهای نمایشگاه را به خود اختصاص داده بود کشور هند با 9 درصد، ترکیه 8درصد، آلمان 7 درصد رتبه های بعدی را به خود اختصاص دادند و پس از آنها کشورهای فرانسه، ایالات متحده، ایران، برزیل، پاکستان و اسپانیا کشورهایی بودند که در گروه ده کشور پر بازدیدکننده از ایتما قرار داشتند که برگزارکنندگان ایتما نقش توافقات برجام و لغو تحریم ها را بر این موضوع بی تاثیر نمی دانستند اگرچه کشور ایران همیشه جزو کشورهای پر بازدیدکننده از این نمایشگاه بوده است و همواره تعداد قابل توجهی از متخصصین و مدیران شرکت های مختلف صنایع نساجی و پوشاک برای اطلاع از آخرین پیشرفت های فنی و تکنولوژیکی در این بزرگترین رویداد نساجی حضور داشته اند.
در نمایشگاه امسال بخش چاپ توجهات ویژه ای را به خود جلب نموده بود و سالن های مربوط به این بخش از صنعت جزو پرمخاطب ترین سالن های نمایشگاه بود. گرایش و توسعه در صنعت چاپ دیجیتال، بدون تردید آینده متفاوتی را برای صنعت نساجی، پوشاک و مد در پی خواهد داشت. گرچه سالن های ریسندگی و بافندگی همچنان تعداد قابل توجهی از بازدیدکنندگان و مخاطبان خاص خود را داشت و نوآوری های ارائه شده توسط شرکت های سازنده ماشین آلات همچنان بر جذابیت های نمایشگاهی ایتما صحه می گذاشت.
برنامه ریزی و برگزاری سمینارها و کنفرانس های آموزشی و نیز کارگاه های آموزشی شرکت ها در جنب نمایشگاه ایتما جزو یکی دیگر از جذابیت های ایتمای میلان بود.
ایتمای میلان پرونده خود را با حضور 1691 شرکت از 46 کشور صاحب تکنولوژی دنیا و با 108 هزار متر مربع فضای خالص نمایشگاهی و بیش از 200 هزار متر مربع سالن نمایشگاهی و بیش از 123 هزار نفر بازدیدکننده از 147 کشور جهان به پایان برد و باید منتظر ماند و دید در ایتمای 2019 بارسلون روندهای توسعه ای این صنعت به چه شکلی خواهد بود.
در نمایشگاه امسال مجلات نساجی امروز، نساجی موفق، کهن و شرکت های مهارت سمنان و شیمیایی ماهور نیز به عنوان غرفه گذار حضور داشتند و جمع کثیری از متخصصین و مدیران و صاحبان صنایع کشور از این نمایشگاه بازدید کردند.

خانه مد ایران خانه مد ایران خانه مد ایران خانه مد ایران
خانه مد ایران خانه مد ایران خانه مد ایران خانه مد ایران
خانه مد ایران خانه مد ایران خانه مد ایران
نظر شما چیست؟

خانه مد ایران


اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما عضویت درباره ما نقشه سایت ارتباط با ما


سلـامـ   خانه مد ایران   وارد حسابتان شوید و یا یک حساب باز کنید!

خانه مد ایرانمد آیینه زندگی اجتماعی است و منحصر به لباس نمیشود.
طراحان و علـاقمندان به مد میتوانند آثار خود را برای نمایش در بخش طرح‌هـا و طراحان برای ما ارسال كنند تا
در معرض دید و قضاوت عمومی قرار گیرد. در این باره اصول اخلـاق حرفه‌ای را جهت معرفی آثار رعایت كنید.
خانه مد در چهارچوب قوانین جمهوری اسلـامی ایران فعالیت میكند.
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خانه مد میباشد.
طراحی و پشتیبانی این سایت توسط شركت شبكه نگاه ™ انجامـ گرفته است.
خانه مد ایران
a