خانه مد ایران سرمقاله     خانه مد ایران گالری های خانه مد     خانه مد ایران ویدیو     خانه مد ایران جشنواره     خانه مد ایران برندها      خانه مد ایران مصاحبه      خانه مد ایران گزارشات      خانه مد ایران دانلود متن، عکس و تصویر      خانه مد ایران عضویت      خانه مد ایران درباره ما      خانه مد ایران نقشه سایت   خانه مد ایران نیازمندی ها  
خانه مد ایران اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما ارتباط با ما
خانه مد ایران

خانه مد ایران خانه مد ایران

KHANEMOD.COM

طراحی پارچه‌هایی با تصاویر متحرک

27 آبـان 1394   خانه مد ایران    نویسنده: مدير وب سايت   خانه مد ایران    خانه مد ایران پرینت

خانه مد- آنوک فان دو ساند (Anouk van de Sande) طراح هلندی که از آکادمی طراحی "آیندهوون" فارغ التحصیل شده است مجموعه ای از پارچه های طرح دار طراحی کرده است که با حرکت فردی که آنها را به تن دارد، افکت های تصویری ایجاد می کنند. مجموعه پنج تکه "چاپ متحرک" (Print in Motion) شامل تاپ و شلوارهای هم طرح، کت های کوتاه و یک کت بلند است که همه آنها شامل چند لایه پارچه هستند.
کت کوتاه این مجموعه با الگویی از نوارهای سیاه، از مواد کشی ساخته شده است تا در بدن فرد کاملا بنشیند. به همراه آن یک ژاکت شفاف PVC هم ارائه می شود که نوارهای آن در جهت مخالف طراحی شده اند. با حرکت خطوط روی هم، الگوها افکت تصویری موسوم به مویر را ایجاد می کنند.
همین افکت پیش از این توسط طراحان برای طراحی مجموعه هایی از جواهرات و لامپ های آینه ای چرخان نیز استفاده شده است. در لباس های دیگر از لایه های پارچه وال و توری با نقطه های گرافیکی یا خط خطی هایی استفاده شده است که افکت الگوهای متغیر را ایجاد می کنند که فان دو ساند امیدوار است بتواند از آنها در طراحی های رو صحنه خود نیز استفاده کند.
همین افکت پیش از این توسط طراحان برای طراحی مجموعه هایی از جواهرات و لامپ های آیینه ای چرخان نیز استفاده شده است. در لباس های دیگر از لایه های پارچه وال و توری با نقطه های گرافیکی یا خط خطی هایی استفاده شده است که افکت الگوهای متغیر را ایجاد می کنند که فان دو ساند امیدوار است بتواند از آنها در طراحی های رو صحنه خود نیز استفاده کند.
این طراح پس از تکمیل دوره کارآموزی خود در شرکت تولید پارچه "ویلسکو" کار روی این مجموعه را آغاز کرد. آن شرکت او را ترغیب کرد تا روی طراحی موادی با الگوهای تند مخصوص خودش آزمایش کند. او درباره این روند می گوید: "من به خلق تصاویر چاپی فکر می کردم که وقتی پوشیده می شوند نمودی شدیدتر از این داشته باشند. روی افکت های تصویری و نمایشی تحقیق کردم و در نهایت به کلک های بصری در چاپ رسیدم."
او می افزاید: "همه ما این افکت ها را می شناسیم اما دلم می خواست آنها را در قالب پارچه ترجمه کنم. روی موادی تحقیق کردم که این مسئله را ممکن کنند."
مدآنلاین

خانه مد ایران خانه مد ایران خانه مد ایران خانه مد ایران
خانه مد ایران
نظر شما چیست؟

خانه مد ایران


اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما عضویت درباره ما نقشه سایت ارتباط با ما


سلـامـ   خانه مد ایران   وارد حسابتان شوید و یا یک حساب باز کنید!

خانه مد ایرانمد آیینه زندگی اجتماعی است و منحصر به لباس نمیشود.
طراحان و علـاقمندان به مد میتوانند آثار خود را برای نمایش در بخش طرح‌هـا و طراحان برای ما ارسال كنند تا
در معرض دید و قضاوت عمومی قرار گیرد. در این باره اصول اخلـاق حرفه‌ای را جهت معرفی آثار رعایت كنید.
خانه مد در چهارچوب قوانین جمهوری اسلـامی ایران فعالیت میكند.
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خانه مد میباشد.
طراحی و پشتیبانی این سایت توسط شركت شبكه نگاه ™ انجامـ گرفته است.
خانه مد ایران