خانه مد ایران سرمقاله     خانه مد ایران گالری های خانه مد     خانه مد ایران ویدیو     خانه مد ایران جشنواره     خانه مد ایران برندها      خانه مد ایران مصاحبه      خانه مد ایران گزارشات      خانه مد ایران دانلود متن، عکس و تصویر      خانه مد ایران عضویت      خانه مد ایران درباره ما      خانه مد ایران نقشه سایت   خانه مد ایران نیازمندی ها  
خانه مد ایران اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما ارتباط با ما
خانه مد ایران

خانه مد ایران خانه مد ایران

KHANEMOD.COM

رشد کیفی آثار هنرمندان در سوگواره هنر عاشورایی

27 آبـان 1394   خانه مد ایران    نویسنده: مدير وب سايت   خانه مد ایران    خانه مد ایران پرینت

خانه مد- هنرمند گرافیست گفت: موضوع عاشورا از گستردگی خاصی برخوردار است ،برگزاری کارگاه های نهمین سوگواره هنر عاشورایی باعث رشد کیفی آثار هنرمندان شد که بسیار قابل تامل است.
سید حسن موسوی اظهار داشت:هنرمند باید در هنر عاشورایی توجه به مفاهیم عمیق انسانی، راست گویی و پندار درست و رعایت آن ها در آثار را در نظر بگیرد.
هنرمندان جوان باید پیرامون واقعه عاشورا مطالعه کنند تا با ظرافت و خلاقیت عاشورا را به تصویر بکشند ،رشد کیفی و گرافیکی در حوزه هنر عاشورایی قابل تامل است.
وی که در نهمین سوگواره هنر عاشورایی توانست رتبه اول بخش تصویر سازی با موضوع حربن یزید ریاحی را کسب کند اثر تولید شده خود را مربوط به کارگاه عملی سوگواره دانست و گفت: تا پیش از حضور در کارگاه آشنایی چندانی با این سوگواره نداشتم ولی وقتی در محیط حضور یافتم و با حضور حداکثری مخاطبان روبرو شدم متوجه اهمیت و استقبال مردم نسبت به این سوگواره شدم.
وی افزود: آثاری که امسال در نمایشگاه دیدم نسبتاً به پختگی تکنیکی و موضوعی رسیده بودند و به نظر من تنها دلیل این موفقیت وجود کارگاه های تئوری و عملی بود که توسط دبیرخانه سوگواره تدارک دیده شد.
وی در مورد کارگاه های نهمین سوگواره هنر عاشورایی بیان داشت: فضای کارگاهی باید کاملاً با یک محیط عملی شبیه سازی شده باشد و باید همه دور هم بنشینند و بر اساس یک مورد کلی مطرح شده توسط مدرس به طراحی بپردازند و با هدایت او اثر خود را به جلو پیش ببرند.
وی کارهای این دوره از سوگواره را در مقایسه با کارهای راه یافته دوره گذشته بهتر ارزیابی کرد و گفت: آثاری که امسال در نمایشگاه دیدم رشد کیفی بهتری داشته و به پختگی تکنیکی و موضوعی رسیده بودند و به نظر من تنها دلیل این موفقیت وجود کارگاه های تئوری و عملی بود که توسط دبیرخانه سوگواره تدارک دیده شد.
موسوی برگزاری نمایشگاه این سوگواره را در فضاهای متنوع تر و متفاوت تر از گالری های حوزه هنری در جذب هر چه بهتر مخاطب برای آن مفید دانست و گفت: اگر ارتباط با مسئولان فرهنگی و هنری سازمان ها گسترده شود و زمینه ای را برای اکران آثار در گالری ها و مکان های عمومی تر فراهم کنیم، مخاطبان بیشتری می توانند فرصت حضور برای تماشای این آثار را داشته باشند واز این نظر در پیشبرد جایگاه سوگواره هم موفق تر ظاهر شدیم.
نمایشگاه سوگواره هنر عاشورایی از 17آبان افتتاح شده است و مخاطبان برای بازدید از این نمایشگاه تا 4 آذر فرصت دارند جهت بازدید به نگارخانه ابوالفضل عالی و گالری خانه عکاسان حوزه هنری مراجعه کنند.

خانه مد ایران
نظر شما چیست؟

خانه مد ایران


اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما عضویت درباره ما نقشه سایت ارتباط با ما


سلـامـ   خانه مد ایران   وارد حسابتان شوید و یا یک حساب باز کنید!

خانه مد ایرانمد آیینه زندگی اجتماعی است و منحصر به لباس نمیشود.
طراحان و علـاقمندان به مد میتوانند آثار خود را برای نمایش در بخش طرح‌هـا و طراحان برای ما ارسال كنند تا
در معرض دید و قضاوت عمومی قرار گیرد. در این باره اصول اخلـاق حرفه‌ای را جهت معرفی آثار رعایت كنید.
خانه مد در چهارچوب قوانین جمهوری اسلـامی ایران فعالیت میكند.
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خانه مد میباشد.
طراحی و پشتیبانی این سایت توسط شركت شبكه نگاه ™ انجامـ گرفته است.
خانه مد ایران
a