خانه مد ایران سرمقاله     خانه مد ایران گالری های خانه مد     خانه مد ایران ویدیو     خانه مد ایران جشنواره     خانه مد ایران برندها      خانه مد ایران مصاحبه      خانه مد ایران گزارشات      خانه مد ایران دانلود متن، عکس و تصویر      خانه مد ایران عضویت      خانه مد ایران درباره ما      خانه مد ایران نقشه سایت   خانه مد ایران نیازمندی ها  
خانه مد ایران اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما ارتباط با ما
خانه مد ایران

خانه مد ایران خانه مد ایران

KHANEMOD.COM

نشست خبری «نخستین کنگره ملی شعر عفاف و حجاب» برگزار شد

18 آبـان 1394   خانه مد ایران    نویسنده: مدير وب سايت   خانه مد ایران    خانه مد ایران پرینت

خانه مد نخستین کنگره ملی شعر عفاف و حجاب با حضور حمید قبادی دبير کارگروه مد و لباس، سید حمیدرضا برقعی دبیرعلمی کنگره و مهدی افضلی مدیرعامل موسسه توسعه هنرهای معاصر صبح امروز در معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی کارگروه ساماندهی مد و لباس، حمید قبادی در خصوص این کنگره گفت: اولین کنگره شعر عفاف و حجاب توسط کارگروه ساماندهی مد و لباس، موسسه فرهنگی هنری توسعه هنرهای معاصر، بنیاد ملی مد و لباس اسلامی و ایرانی و موسسه فرهنگ فرهنگسازان مشعر برگزار مي شود.
این جشنواره با هدف تولید محتوای عفاف و حجاب در قالب شعر که یکی از اجزاي فرهنگی جامعه است، برگزار خواهد شد.
وی در خصوص دلایل برگزاری جشنواره گفت: قالب های خاص ادبی به خصوص صناعات شعری یکی از روش های هنری موثر در جامعه است یکی دیگر از دلایل برگزاری این جشنواره اجرای آهنگین ترانه هایی با موضوع عفاف و حجاب است. عفاف و حجاب یک نماد و یک رکن اساسی در جامعه است که باید به آن توجه ویژه شود.
قبادی با اشاره به اعضای کنگره اظهار داشت: در این کنگره سیدحمیدرضا برقعی دبیر علمی کنگره، حجه الاسلام والمسلمین جواد زمانی رئیس هیئت داوران، مهدی افضلی مجری برنامه موسسه فرهنگی هنری توسعه هنرهای معاصر و سید مهدی مرتضایی دبیراجرایی خواهند بود.
وی خاطرنشان کرد: خروجی برنامه در قالب کتاب و یک قطعه موسیقی توسط هنرمندان موسیقی کشورمان منتشر خواهد شد.
قبادی ادامه داد: شعر یکی از لوازم و ابزارهای جدی در فرهنگ عمومی است. امیدواریم پس از جشنواره به کمک سایر عوامل بتوانیم این مفاهیم را با زبان و رفتار و گویش نوآورانه در جامعه جاری سازیم. ما به دنبال این هستیم. بعد از جشنواره از ماحصل آن به عنوان یک دستمایه جدی از معانی متعادل عفاف و حجاب با رویکرد نوآورانه، امکان بازسازی ارتباط میان خانواده ها ایجاد شود.
قبادی در پایان گفت: ما پیش بنیی کردیم هزار هنرمند یا شاعر در این جشنواره شرکت خواهند كرد البته این مشارکت هیچ محدودیتی برای علاقه مندان ندارد. جلسه داوری با حضور 30 نفر از هنرمندان با استفاده از نقطه نظرها و پیشنهادهای آنها جهت داوری برگزار می شود.
سیدحمیدرضا برقعی دبیر علمی کنگره گفت: ما امروز شاهد رویکرد متفاوتی در شعر هستیم شعر ابزاری برای هدایت جامعه است. شعر مذهبی و اخلاقی شعری است که بتواند تاثیر خود را در جامعه بگذارد و جریان ساز باشد.
وی افزود: نخستین کنگره شعر عفاف و حجاب با عنوان "مستور" در چهار بخش اصلی شعر کلاسیک و نو، شعر کودک و نوجوان، ترانه، شعر کوتاه یا هایکو یا طرح واره آغاز به کار کرد.
وی افزود: تلفیق شعر با هنرهای متفاوت نگاه اصلی ما در این کنگره است. امیدواریم با این حرکت خمیرمایه اصلی برای هنرمندان به وجود بیاید.
برقعی با بیان رویکرد اصلی در داوری اشعار عفاف و حجاب گفت: در وهله اول نگاه شاعر ملاک و معیار اصلی ماست که باید به لحاظ مضمون و زبان با موضوع سازگاری داشته باشد. دوم این که مضمون های جدید و رویکردهای متفاوت در عرصه حجاب امتیاز ويژه اي خواهد داشت.
برقعی در خصوص انتخاب نام "مستور" برای این کنگره گفت: واژه "مستور" که از "ستر" به معنی "پوشش" است، گرفته شده و معنی اصلی آن پیدای پنهان است که با موضوع عفاف و حجاب رابطه مستقیمی دارد.
مهدی افضلی اظهار داشت: وقتی که این موضوع مطرح شد، با انگیزه بسیار بالا از آن استقبال کردیم سپس جلسات متعددی راجع به آن تشکیل شد زیرا این امر را نیاز امروز جامعه میدانیم. مسئله عفاف و حجاب یکی از دغدغه های امروز جامعه است که باید به صورت نوآورانه به آن پرداخت.
طریقه ارسال آثار به دبیرخانه:
نشانی پستی: تهران، چهارراه کالج، خیابان حافظ، جنب پمپ بنزین، بن بست هلال احمر، پلاک 6، ساختمان بنیاد ملی مد و لباس
نمابر: 02166722313
تلفن: 02166722311
پست الکترونی info@mastoorfestival.ir
مهلت ارسال ارسال تا 30 آذر

خانه مد ایران
نظر شما چیست؟

خانه مد ایران


اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما عضویت درباره ما نقشه سایت ارتباط با ما


سلـامـ   خانه مد ایران   وارد حسابتان شوید و یا یک حساب باز کنید!

خانه مد ایرانمد آیینه زندگی اجتماعی است و منحصر به لباس نمیشود.
طراحان و علـاقمندان به مد میتوانند آثار خود را برای نمایش در بخش طرح‌هـا و طراحان برای ما ارسال كنند تا
در معرض دید و قضاوت عمومی قرار گیرد. در این باره اصول اخلـاق حرفه‌ای را جهت معرفی آثار رعایت كنید.
خانه مد در چهارچوب قوانین جمهوری اسلـامی ایران فعالیت میكند.
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خانه مد میباشد.
طراحی و پشتیبانی این سایت توسط شركت شبكه نگاه ™ انجامـ گرفته است.
خانه مد ایران
a