خانه مد ایران سرمقاله     خانه مد ایران گالری های خانه مد     خانه مد ایران ویدیو     خانه مد ایران جشنواره     خانه مد ایران برندها      خانه مد ایران مصاحبه      خانه مد ایران گزارشات      خانه مد ایران دانلود متن، عکس و تصویر      خانه مد ایران عضویت      خانه مد ایران درباره ما      خانه مد ایران نقشه سایت   خانه مد ایران نیازمندی ها  
خانه مد ایران اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما ارتباط با ما
خانه مد ایران

خانه مد ایران خانه مد ایران

KHANEMOD.COM

ایران و چین؛ برگزار کننده نخستین ارکستر مشترک در جهان

27 مـرداد 1394   خانه مد ایران    نویسنده: مدير وب سايت   خانه مد ایران    خانه مد ایران پرینت

خانه مد- رهبر ارکستر سمفونیک تهران به اجرای ارکستر مشترک بین ایران و چین در 22 و 23 مردادماه جاری اشاره کرد و گفت: این نخستین بار است که در تاریخ موسیقی جهان، ارکستر دو کشور با هم کنسرت مشترک برگزار می کنند.
علی رهبری روز چهارشنبه در نشست خبری ارکستر سمفونیک تهران و ارکستر فیلارمونیک چین که در تالار وحدت برگزارشد افزود: برگزاری این کنسرت توسط دو ارکستر، اتفاق بزرگی است و از اینکه من باعث و بانی این اتفاق بودم خوشحالی من دو چندان است.
وی درباره چگونگی شکل گیری این همکاری اظهارکرد: پیشنهاد اجرای این کنسرت در سفر مدیر ارکستر فیلارمونیک چین به ایران ارائه شد.
**اجرای قطعات آهنگسازان ایرانی
وی به استفاده از قطعات ایرانی در ادامه پروژه اشاره کرد و افزود: در میانه ی اجراهای طرح موسیقی جاده ابریشم کشور چین به این پروژه ملحق شدیم اما امسال که بنا داریم برنامه های مهر تا مهر را در ایران اجرا کنیم 10 قطعه از آهنگسازان ایرانی را هم در آن خواهیم گنجاند.
رهبر ارکستر سمفونیک تهران در ادامه در تشریح اجرای کنسرت مشترک ایران و چین گفت: در شب اول (22 مرداد) ارکستر چین، با قطعه ای از" الکساندر برودین "شروع خواهد کرد که ایرانی ها آنرا با نام" شاهزاده ایگور" می شناسند و بعد قطعه معروف چینی " پروانه های عاشق " توسط آنها اجرا می شود.
بعد از تنفس، من سمفونی 5 "چایکوفسکی" را رهبری خواهم کرد و بعد ارکسترهای چین و ایران در قالب یک ارکستر یک قطعه تند 5 دقیقه ای خواهند نواخت.
وی درباره قطعات شب دوم هم تصریح کرد: در شب دوم ارکستر ایران با قطعه ی" شهرزاد کورساکف " شروع می کند و بعد از تنفس، چینی ها" سمفونی 9 ژاک" را خواهند نواخت.
** رویایمان به حقیقت پیوست
در ادامه این نشست " لانگ یو" رهبر ارکستر فیلارمونیک چین با اشاره به اشتیاق فراوانش برای دیدن ایران گفت: افتخار بزرگی است به کشور بسیار زیبای ایران دعوت شدیم. قبل ازسفر همه هیجان زده بودیم. وقتی در مدرسه بودیم در کتاب های تاریخی مان درباره ایران مطالعه کردیم.برای همین احترام زیادی برای فرهنگ و تاریخ این کشور قائلیم. وقتی که در فرودگاه تهران فرود آمدیم رویایمان به حقیقت پیوست.
وی از موسیقی به عنوان زبان مشترک ملل یاد کرد و افزود:خیلی خوشحالم همراه علی رهبری از موسیقی، به عنوان یک زبان مشترک استفاده کردیم تا باهم ارتباط برقرار کنیم.موسیقی زبان بین المللی بدون محدودیت است.
لانگ یو به علاقه مندی اش به موسیقی اصیل ایرانی اشاره کرد و افزود: امیدوارم در آینده درباره موسیقی سنتی ایرانی ها بیشتر بشنوم و بیشتر آشنا شوم، این موسیقی ارزش های فراوانی دارد.
رهبر ارکستر فیلارمونیک چین درباره اولین تجربه مشترک موسیقی دو کشور تصریح کرد: امیدواریم این کنسرت مشترک با موفقیت انجام شود و برای ادامه همکاری و بهبود روابط با ارکستر سمفونیک تهران، این تازه شروع راه است.
وی بابیان اینکه تاریخ ایران و چین مفاهیم مشترک زیادی دارد تاکید کرد: اعضای گروه و نوازنده های ما برای استاد رهبری احترام زیادی قائل هستند. کنسرت اخیر ایشان در چین موفقیت بزرگی بدست آورد.
**امیدواری برای تولید آثار مشترک
رهبر ارکستر فیلارمونیک چین در ادامه عنوان کرد: نوازنده ها و موسیقیدان های ایرانی را در این تمرین ها و همکاری بسیار حرفه ای دیدم، امیدوارم ارکستر ایران هم به زودی به چین بیاید.
لانگ یو با بیان اینکه تحت تاثیر فرهنگ ایران قرار گرفته است گفت: در 24 ساعت گذشته از هتل بیرون زدم تا مردم ایران را در رستوران، کوچه و خیابان ببینم .چقدر زندگی در اینجا خوب جریان دارد، دوست داشتم این فرهنگ مردم ایران را از نزدیک ببینم.

نظر شما چیست؟

خانه مد ایران


اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما عضویت درباره ما نقشه سایت ارتباط با ما


سلـامـ   خانه مد ایران   وارد حسابتان شوید و یا یک حساب باز کنید!

خانه مد ایرانمد آیینه زندگی اجتماعی است و منحصر به لباس نمیشود.
طراحان و علـاقمندان به مد میتوانند آثار خود را برای نمایش در بخش طرح‌هـا و طراحان برای ما ارسال كنند تا
در معرض دید و قضاوت عمومی قرار گیرد. در این باره اصول اخلـاق حرفه‌ای را جهت معرفی آثار رعایت كنید.
خانه مد در چهارچوب قوانین جمهوری اسلـامی ایران فعالیت میكند.
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خانه مد میباشد.
طراحی و پشتیبانی این سایت توسط شركت شبكه نگاه ™ انجامـ گرفته است.
خانه مد ایران