خانه مد ایران سرمقاله     خانه مد ایران گالری های خانه مد     خانه مد ایران ویدیو     خانه مد ایران جشنواره     خانه مد ایران برندها      خانه مد ایران مصاحبه      خانه مد ایران گزارشات      خانه مد ایران دانلود متن، عکس و تصویر      خانه مد ایران عضویت      خانه مد ایران درباره ما      خانه مد ایران نقشه سایت   خانه مد ایران نیازمندی ها  
خانه مد ایران اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما ارتباط با ما
خانه مد ایران

خانه مد ایران خانه مد ایران

هنر مدرن ایران در ساتبی

اثری از مشیری در این حراجی قیمتی بالغ بر 200000 پوند

12 مـرداد 1392   خانه مد ایران    نویسنده: خانه مد   خانه مد ایران    خانه مد ایران پرینت

هنر مدرن ایران در ساتبی

آثار مدرن هنرمندان ایران و سه كشور دیگر آسیا در حراجی ساتبی لندن عرضه میگردد.

جمعه 16 اكتبر مصادف با 24 مهر حراجی ساتبی در لندن برای اولین بار بخش مهمی از آثار مدرن هنرمندان ایرانی و عرب را برای فروش به نمایش میگذارد. می كند.در این حراجی نزدیك به 46 اثر از هنرمندان ایرانی، هندی، لبنانی و فلسطینی به حراج گذاشته می شود.

قیمت اثری از فرهاد مشیری هنرمند ایرانی در این حراجی قیمتی بالغ بر 200000-150000 پوند تخمین زده شده است. مشیری در شیراز متولد شده است و پس تحصیل در آمریكا همـ اكنون در ایران زندگی می كند.

اثر شاخص دیگر این حراجی مجسمه چوب و فلز از مونا حاتومـ هنرمند فلسطینی است. حاتومـ فرزند یك خانواده فلسطینی است كه در لبنان متولد شده و در سال 1970 به انگستان مهاجرت كرده است. قیمت این اثر150000-100000پوند تخمین زده شده است.

میترا تبریزیان هنرمند دیگر ایرانی اثر عكسی به قیمت 20000- 15000پوند را در این حراجی عرضه كرده است. آثار تبریزیان شامل عكس هایی پست مدرن است كه افراد شاغل را در یك فضای مدرن و شهری نشان می دهد.وی برای عكاسی این صحنه هـا افرادی مانند بازیگران را برای ایفای نقش فراخوانده است.

از آثار دیگر هنرمندان ایرانی می توان به ی.ز كامی اشاره كرد. هنرمند ایرانی كه در نیویورك زندگی می كند و تحصیلـاتی در رشته فلسفه دارد. اثر او قیمتی بالغ بر 80000-60000 پوند دارد كه بر روی كاغذ نقاشی شده است. اثر او الهامـ گرفته از بهشت و زمین، جسمـ و جان و انسان و معنویت است. كاغذ آبی رنگ اثر او یادآور مسجد امامـ در اصفهان است كه به گفته منتقدان آثار موفقی در زمینه شناخت معماری ایرانی به حساب می آیند.

نصرالله افجه ای از دیگر هنرمندانی است كه آثارش در این حراجی به فروش میرسد. اثر سیاه مشقی از او كه متعلق به سال 2007 است و شباهت هـایی با آثار حسین زنده رودی و فرآمرز پیل آرامـ نیز دارد با قیمت 60000-40000 پوند در ساتبی حراج می شود.

خانه مد - khanehmod.com

خانه مد ایران
نظر شما چیست؟

خانه مد ایران


اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما عضویت درباره ما نقشه سایت ارتباط با ما


سلـامـ   خانه مد ایران   وارد حسابتان شوید و یا یک حساب باز کنید!

خانه مد ایرانمد آیینه زندگی اجتماعی است و منحصر به لباس نمیشود.
طراحان و علـاقمندان به مد میتوانند آثار خود را برای نمایش در بخش طرح‌هـا و طراحان برای ما ارسال كنند تا
در معرض دید و قضاوت عمومی قرار گیرد. در این باره اصول اخلـاق حرفه‌ای را جهت معرفی آثار رعایت كنید.
خانه مد در چهارچوب قوانین جمهوری اسلـامی ایران فعالیت میكند.
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خانه مد میباشد.
طراحی و پشتیبانی این سایت توسط شركت شبكه نگاه ™ انجامـ گرفته است.
خانه مد ایران
a