خانه مد ایران سرمقاله     خانه مد ایران گالری های خانه مد     خانه مد ایران ویدیو     خانه مد ایران جشنواره     خانه مد ایران برندها      خانه مد ایران مصاحبه      خانه مد ایران گزارشات      خانه مد ایران دانلود متن، عکس و تصویر      خانه مد ایران عضویت      خانه مد ایران درباره ما      خانه مد ایران نقشه سایت   خانه مد ایران نیازمندی ها  
خانه مد ایران اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما ارتباط با ما
خانه مد ایران

خانه مد ایران خانه مد ایران

KHANEMOD.COM

جزئیات نخستین جشنواره مدولباس دانشجویی

7 ارديـبـهـشـت 1394   خانه مد ایران    نویسنده: مدير وب سايت   خانه مد ایران    خانه مد ایران پرینت

خانه مد- دبیر جشنواره مد و لباس دانشجویی دیبا هدف از برگزاری این جشنواره را ارائه الگویی مناسب به دانشجویان دانست و افزود: قرار نیست اعمال سلیقه کنیم یا مدل و طرحی را به زور بر تن دانشجویان بپوشانیم.
الهام زایجانی، دبیر نخستین جشنواره دانشجویی مدولباس دانشجویی "دیبا" در گفتگو با خبرنگار مهر به بخش های مختلف این جشنواره اشاره و بیان کرد: جشنواره دیبا در دو بخش طراحی و دوخت برگزار می شود؛ چون یکی از اهداف ما حضور تعداد بیشتری از دانشجویان در جشنواره مد و لباس دیبا بوده و طبیعی است که همه آنها آمادگی حضور در بخش دوخت را ندارند اما می توانند در بخش طراحی شرکت کنند و به طراحی پوشش دانشجویی و مشاغل و طراحی فرم فارغ التحصیلی دانشجویان هنر بپردازند.
به گفته معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی واحد هنر، طرح های برتر داوری و به صاحبانشان، گواهی طرح برتر و 200 هزار تومان جایزه نقدی اعطا می شود؛ ضمن این که طرح های برتر می توانند در دوره بعدی جشنواره و در بخش دوخت شرکت کنند و دانشجویان برتر در زمینه طراحی فرصت این را دارند تا جشنواره بعدی کار خود را آماده و در بخش دوخت شرکت کنند چرا که در این بخش، طرح های برگزیده دوخته و داوری می شوند.
زایجانی، هدف از برگزاری این جشنواره را ارائه الگویی مناسب به دانشجویان دانست و افزود: قرار نیست اعمال سلیقه کنیم یا مدل و طرحی را به زور بر تن دانشجویان بپوشانیم. هدف این است که خود دانشجویان برای همنوعان و هم نسلان خود، لباس طراحی کنند و بدوزند و به ارائه الگویی ایرانی- اسلامی بپردازند.
دبیر نخستین جشنواره دانشجویی مدولباس دیبا در پاسخ به این که این جشنواره تا چه اندازه با جشنواره مد و لباس فجر همپوشانی دارد گفت: در جشنواره فجر، یک بخش دانشجویی وجود دارد. تلاش ما این است که به جای این که موازی کاری کنیم، برگزیدگان خود در بخش طراحی و دوخت را به این جشنواره که جنبه ملی دارد معرفی کنیم.
زایجانی در پاسخ به این که جهاد دانشگاهی چه تعاملی با کارگروه مد و لباس برای تولید انبوه طرح های برتر دارد، گفت: آثار شرکت کننده از سوی استادان مورد داوری قرار می گیرند و انتخاب می شوند. بعد خود دانشجویان به بازاریابی طرح ها و دوخت های برگزیده می پردازند. به عبارتی صفر تا صد مراحل برعهده خود دانشجویان است از طراحی تا دوخت و بازاریابی را خودشان انجام می دهند.
معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی واحد هنر به ثبت طرح های برگزیده اشاره و بیان کرد: ما قانون کپی رایت را به رسمیت نشناخته ایم و این مساله، گاه مشکل ساز می شود. به این معنی که طرح ها را کپی می کنند و امکان شکایت و پیگیری وجود ندارد. اما طی سال های اخیر، کارگروه مد و لباس ارشاد طرح ها را ثبت و از کپی کردن آن جلوگیری می کند ما با این کارگروه در ارتباط هستیم تا خیانت در امانت نکرده باشیم چون کارهای دانشجویان، به امانت در اختیار ما گذاشته شده است.

خانه مد ایران
نظر شما چیست؟

خانه مد ایران


اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما عضویت درباره ما نقشه سایت ارتباط با ما


سلـامـ   خانه مد ایران   وارد حسابتان شوید و یا یک حساب باز کنید!

خانه مد ایرانمد آیینه زندگی اجتماعی است و منحصر به لباس نمیشود.
طراحان و علـاقمندان به مد میتوانند آثار خود را برای نمایش در بخش طرح‌هـا و طراحان برای ما ارسال كنند تا
در معرض دید و قضاوت عمومی قرار گیرد. در این باره اصول اخلـاق حرفه‌ای را جهت معرفی آثار رعایت كنید.
خانه مد در چهارچوب قوانین جمهوری اسلـامی ایران فعالیت میكند.
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خانه مد میباشد.
طراحی و پشتیبانی این سایت توسط شركت شبكه نگاه ™ انجامـ گرفته است.
خانه مد ایران
a