خانه مد ایران سرمقاله     خانه مد ایران گالری های خانه مد     خانه مد ایران ویدیو     خانه مد ایران جشنواره     خانه مد ایران برندها      خانه مد ایران مصاحبه      خانه مد ایران گزارشات      خانه مد ایران دانلود متن، عکس و تصویر      خانه مد ایران عضویت      خانه مد ایران درباره ما      خانه مد ایران نقشه سایت   خانه مد ایران نیازمندی ها  
خانه مد ایران اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما ارتباط با ما
خانه مد ایران

خانه مد ایران خانه مد ایران

KHANEMOD.COM

اولین کتاب فارسی درباره اکسپوهای جهانی منتشر شد

6 ارديـبـهـشـت 1394   خانه مد ایران    نویسنده: مدير وب سايت   خانه مد ایران    خانه مد ایران پرینت

خانه مد- نخستین کتاب فارسی زبان درباره اکسپوهای جهانی از 1851 تا 2020 میلادی، با نام "دنیای شیشه ای"، در آستانه اکسپوی 2015 که در میلان برگزار می شود، منتشر شد.
"دنیای شیشه ای؛ اکسپوهای جهانی از 1851 میلادی" حاصل سه سفر علیرضا بهرامی به اکسپوهای 2010 شانگهای (چین) و 2012 یوئسو (کره جنوبی) و علاوه بر این، 2 نوبت بازدید از موزه ی اکسپو و پژوهش درباره تاریخچه 154 ساله ی برگزاری اکسپوهای جهانی است.
در این کتاب که در شمایل نفیس ازسوی انتشارات آرادمان با حمایت موسسه فرهنگی هنری توسعه هنرهای معاصر انتشار یافته است، علاوه بر 500 تصویر اختصاصی از دو اکسپو جامع جهانی و تخصصی بین المللی، در فصل هایی همچون اکسپو چیست؟ شانگهای؛ میزبانی شایان، ایران در اکسپو 2010، اکسپو 2012 در یوئسو، تماشای دنیا از پشت شیشه های رنگی و گردهمایی بزرگ ستایش گران زندگی، درباره گذشته ی اکسپوهای جهانی توضیح داده شده است. همچنین ارایه اطلاعات درباره یاکسپو 2015 میلان (ایتالیا)، اکسپو 2017 آستانه (قزاقستان) و اکسپو 2020 دُبی (امارت متحده ی عربی)، در 3 فصل پایانی این کتاب گنجانده شده است.
در پشت جلد "دنیای شیشه ای" آمده است: "اکسپوهای جهانی بیش از یک ونیم قرن است که برگزار می شوند و ما به اندازه ی 150 سال از این آوردگاه عظیم نتوانسته ایم آن گونه که باید و شاید، استفاده کنیم.
نمایشگاه اکسپو با نمایشگاه های تجاری که در سراسر دنیا برگزار شده و می شوند، بسیار متفاوت است. برای درک بهتر اهمیت این گونه از نمایشگاه که بسیاری از کشورها، گذشته، حال و آینده ی خود را در آن به نمایش می گذارند، کافی است به این واقعیت ها اشاره کنیم که در این صحنه ی بزرگ، همواره تلاش شده تازه ترین دستاوردها و توان های بشری در زمینه های اقتصادی، علمی، اجتماعی و فرهنگی عرضه شوند.
برای نمونه، لامپ ادیسون در یک نمایشگاه اکسپو به جهانیان نشان داده شد. خودروهای اولیه، قانون نسبیت انیشتین، اختراع تلفن، تلفن های کلیدی، بالن هیدروژنی، تلسکوپ، کشتی های بخار، چرخ خیاطی سینگر، تلگراف مورس، لوکوموتیو، هات داگ، همبرگر، بستنی قیفی، هواپیما، مونوریل، تله سی یژ، قطار تندرو، ماشین تایپ، دوربین عکاسی، گرامافون، پازل مگی کوب، اتوموبیل، چرخ فلک، موشک فضاپیما، نوشابه پپسی، فیلم برادران لومیر، ماشین حساب، ژنراتور، کامپیوتر، روبوت ها، دستاوردهای مولتی مدیایی و بسیاری از دیگر توانایی های جدید بشری، در نمایشگاه های اکسپو دوره های مختلف به نمایش گذاشته شده اند.
برج ایفل، مجسمه آزادی و برج مخابراتی سیاتل نیز ازجمله سازه هایی هستند که در زمان برگزاری نمایشگاه های اکسپو در فرانسه و آمریکا به عنوان نمادی از توانایی جدید بشر در امر سازه ها به وجود آمدند و حالا به عنوان سمبل های این کشورها در دنیا شناخته می شوند.
آمریکا و پس از آن، کشورهای اروپایی، بیش ترین میزبانی اکسپوهای جهانی را در کارنامه دارند. نمایشگاه هایی که برای میزبانی دوره های آن، مانند میزبانی المپیک و جام جهانی فوتبال، باید تلاش و رقابت کرد و البته به سرمایه گذاری خیلی بیشتری نیاز است؛ اما کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه، خوب درک کرده اند که اکسپو، یک موقعیت مناسب برای دستاورد های اقتصادی، سیاسی و اجتماعی - فرهنگی است".

خانه مد ایران
نظر شما چیست؟

خانه مد ایران


اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما عضویت درباره ما نقشه سایت ارتباط با ما


سلـامـ   خانه مد ایران   وارد حسابتان شوید و یا یک حساب باز کنید!

خانه مد ایرانمد آیینه زندگی اجتماعی است و منحصر به لباس نمیشود.
طراحان و علـاقمندان به مد میتوانند آثار خود را برای نمایش در بخش طرح‌هـا و طراحان برای ما ارسال كنند تا
در معرض دید و قضاوت عمومی قرار گیرد. در این باره اصول اخلـاق حرفه‌ای را جهت معرفی آثار رعایت كنید.
خانه مد در چهارچوب قوانین جمهوری اسلـامی ایران فعالیت میكند.
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خانه مد میباشد.
طراحی و پشتیبانی این سایت توسط شركت شبكه نگاه ™ انجامـ گرفته است.
خانه مد ایران
a