خانه مد ایران سرمقاله     خانه مد ایران گالری های خانه مد     خانه مد ایران ویدیو     خانه مد ایران جشنواره     خانه مد ایران برندها      خانه مد ایران مصاحبه      خانه مد ایران گزارشات      خانه مد ایران دانلود متن، عکس و تصویر      خانه مد ایران عضویت      خانه مد ایران درباره ما      خانه مد ایران نقشه سایت   خانه مد ایران نیازمندی ها  
خانه مد ایران اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما ارتباط با ما
خانه مد ایران

خانه مد ایران خانه مد ایران

KHANEMOD.COM

مدی پر از نقطه

5 ارديـبـهـشـت 1394   خانه مد ایران    نویسنده: مدير وب سايت   خانه مد ایران    خانه مد ایران پرینت

خانه مد- نقاش مشهور ژاپنی با ترکیب مد و آثار هنری خود محصولاتی متفاوت و پر طرفدار به وجود آورده است.
آثار یایو کوزاما هنرمند ژاپنی با الگوی نقطه دارش سریع قابل شناسایی هستند و به احتمال زیاد به همین دلیل است که او توسط روزنامه های هنری به عنوان محبوب ترین هنرمند زنده نامگذاری شده است.
چه منطقی پشت این عنوان است؟ نمایشگاه دوره ای کوزاما با عنوان "وسواس فکری" در مکان های مختلف در جنوب امریکا بیش از 2 میلیون بازدید کننده داشت.
در حالی که سبک کوزاما به طور مستقیم به مد مربوط نیست، همکاری گسترده او با لویی ویتون کمک بزرگی به این برند کرده است. با آغاز این همکاری در سال 2012 مجموعه کوزاما شامل لباس های آماده پوشیدن و لوازم جانبی بود و این کار یک تلاش مشترک بین این هنرمند و مارک جیکوبز طراح بود. جریان اولین ملاقات این دو شخص خلاق محبوب که سال 2007 در توکیو اتفاق افتاده بود در فیلم مستند مارک جیکوبز و لویی ویتون روایت شده است. اگرچه همکاری مشترک آنها دیگر ادامه ندارد اما توجه دنیای مد همیشه به سوی بچه محبوب دنیای هنر است.
کوزاما نقاشی با نقطه را از ده سالگی آغاز کرد و نقاشی های جالبی با آبرنگ، پاستل و رنگ روغن به وجود آورد. در سال 1957 به امریکا رفت و فعالیت خود را در زمینه نقاشی، مجسمه، مجسمه های زیست محیطی با استفاده از آینه و چراغ و... ادامه داد. پس از آن به فشن شوها راه یافت و کارهای دیگری مانند تولید فیلم و انتشار روزنامه انجام داد. در سال 1973 به ژاپن بازگشت و در حالی که همچنان به تولید و نمایش آثار هنری ادامه می داد، تعدادی رمان و قطعات ادبی منتشر کرد.
در سال های پس از آن نمایشگاه های متعددی از آثار کوزاما در موزه هنرهای زیبای فرانسه، مرکز هنرهای معاصر بین المللی نیویورک، موزه هنر مدرن آکسفورد و... برگزار شد و در 45 امین دوره دوسالانه ونیز هم شرکت کرد. با شروع ساخت مجسمه های فضای باز در سال 1994 آثار او در مراکز و شهرهای مختلف دنیا نصب شد و عنوان بهترین نمایشگاه سال 1996-1997 از انجمن بین المللی منتقدان هنر را کسب کرد. نمایشگاه سال 2004 او در توکیو بیش از 520 هزار بازدیدکننده داشت.
همزیستی هنر و مد غیر معمول نیست چون هر کدام از آنها الهام بخش دیگری است. برخی از هنرمندان مانند اندی وارهول، به آیکون مد تبدیل شده و علاوه بر آنکه کارهای هنری اش به طراحی مد راه پیدا کرده، خود آنها نیز حسی از مد دارند. این امر به ویژه در مورد کوزاما صدق می کند. او در سال 1969 فرصت یافت که خط مد خود را راه اندازی کند و آثاری به وجود آورد که مانند جزئی از هنر و فعالیت های اجتماعی او بودند. لباس هایی که روی آنها سوراخ هایی به وجود آمده بود مانند یک بیانیه اعتراض به شرایط اجتماعی بودند و برای پوشیدن ساخته نشده بودند. او قطعات خود را در فروشگاه های مختلف به فروش رساند و حتی فروشگاه خود را در شهر نیویورک افتتاح کرد.
کوزاما حرکت سریع خود را تا ژوئیه 2012 ادامه داد تا اینکه همکاری با لویی ویتون برای طراحی یک مجموعه نقطه دار، اتصال او را به دنیای مد بیشتر کرد. در حالی که این مجموعه کمتر از کارهای قبلی او ظاهر سیاسی و اجتماعی داشت، همچنان به نظر می رسد نقطه های او فقط تزئینی نیست و مانند همیشه یک معنی خاص برای کوزاما دارد.
نقطه ها و یا "شبکه بی نهایت" که طراح با این عنوان به آنها اشاره می کند، جهان را نمایش می دهند. او در زندگینامه ای که سال 2011 منتشر کرده خودش را به عنوان یک نقطه معرفی کرده "یک جزء تنها در میان میلیارها". کوزاما با اشاره به کسانی که در ساخت کارهایش کمک می کردند گفته است: " نقطه گذاشتن این افراد باعث می شد شخصیت آنها محو شود و به طور طبیعی به جهان متصل شوند."

خانه مد ایران خانه مد ایران خانه مد ایران خانه مد ایران
خانه مد ایران خانه مد ایران
نظر شما چیست؟

خانه مد ایران


اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما عضویت درباره ما نقشه سایت ارتباط با ما


سلـامـ   خانه مد ایران   وارد حسابتان شوید و یا یک حساب باز کنید!

خانه مد ایرانمد آیینه زندگی اجتماعی است و منحصر به لباس نمیشود.
طراحان و علـاقمندان به مد میتوانند آثار خود را برای نمایش در بخش طرح‌هـا و طراحان برای ما ارسال كنند تا
در معرض دید و قضاوت عمومی قرار گیرد. در این باره اصول اخلـاق حرفه‌ای را جهت معرفی آثار رعایت كنید.
خانه مد در چهارچوب قوانین جمهوری اسلـامی ایران فعالیت میكند.
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خانه مد میباشد.
طراحی و پشتیبانی این سایت توسط شركت شبكه نگاه ™ انجامـ گرفته است.
خانه مد ایران