خانه مد ایران سرمقاله     خانه مد ایران گالری های خانه مد     خانه مد ایران ویدیو     خانه مد ایران جشنواره     خانه مد ایران برندها      خانه مد ایران مصاحبه      خانه مد ایران گزارشات      خانه مد ایران دانلود متن، عکس و تصویر      خانه مد ایران عضویت      خانه مد ایران درباره ما      خانه مد ایران نقشه سایت   خانه مد ایران نیازمندی ها  
خانه مد ایران اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما ارتباط با ما
خانه مد ایران

خانه مد ایران خانه مد ایران

KHANEMOD.COM

رقابت بزرگ برای تبدیل شدن به مرکز مد اسلامی

22 فـرورديـن 1394   خانه مد ایران    نویسنده: یاهونیوز   خانه مد ایران    خانه مد ایران پرینت

خانه مد - جهان اسلام با رنسانسی در ابعاد متعدد خود مواجه است , از جمله در حوزه مد و لباس .
مطابق پیش بینی ها در اواسط قرن جاری اسلام بزرگترین دین جهان خواهد بود و این تنها به لحاظ کمی و نخواهد بود بلکه این گروه یکی از بزرگترین بازارهای مصرف جهان به ویژه در بخش مد ولباس را به خود اختصاص خواهند داد .
در سال 2013 مسلمانان 266 میلیارد دلار صرف خرید لباس کرده اند و تامسون رویترز پیش بینی کرده اند که این بازار در سال 2019 به سقف 484 میلیارد دلار برسد .
بر اساس برآورد مرکز تحقیقاتی پیو جمعیت مسلمانان از 1.6 میلیارد نفر حاضر تا سال 2015 به حدود 3 میلیارد نفر بالغ خواهد شد , نکته این که بازار لباس ایالات متحده آمریکا درسال 2013 ارزشی بالغ بر 395 میلیارد دلار را به ثبت رسانیده است .
طراحان مد در سراسر جهان متوجه این بازار عظیم شده اند , همانگونه که مسلمانان رفته رفته به مزیت های بازار مد و کالاهای لوکس خو می گیرند .
نخستین جشنواره مد اسلامی در سال 2006 در کوالامپور برگزار شد و از آن زمان تا کنون هفته های مد اسلامی در شهر های مختلفی از جمله در نیویورک, لندن, جاکارتا, دبی, سنگاپور و مونت کارلو برپا شده است .
طراحان مد اسلامی روندی صعودی را در کارهایشان در پیش گرفته اند و رفته رفته با ساز و کار بازارهای مد آشنا می شوند و هر روز نوآوری های تازه ای را عرضه می کنند .
در کشورها ی اسلامی هنوز برند های مطرحی خود نمایی نمی کند و این فرصتی است برای بازارهای تازه تا بخت خود را در این میان بیازمایند .در میان کشور های خاورمیانه دبی سعی دارد با ارایه فرصت های رقابتی از جمله معافیت های مالیاتی و کاهش هزینه های شرکت ها به مرکز مد اسلامی تبدیل شود .
در تابستان گذشته برند DKNY مجموعه ویژه ماه رمضان خود را در دبی در معرض فروش قرار داد . مجموعه ای که تنها در خلیج فارس به فروش می رسد .
ترکیه دیگر کشور مسلمان است که بر روی مد کار قابل توجهی کرده است . در حال حاضر ترکیه، بزرگترین مصرف کننده لباس مسلمانان در جهان است جهان از لباس مسلمان است. بازار لباس ترکیه 39 میلیارد دلار ارزش دارد و بازار لباس دبی 22 میلیارد دلار .

البته در عرصه مد اسلامی نباید مالزی و اندونزی را نیز از نظر دور داشت , جالب این که پاکستان, هند و چین نیز برنامه های خود را برای بهره برداری از این بازار در دست اجرا دارند .

مردم مسلمان در خاور میانه و جنوب شرق آسیا هر روز بیشتر از گذشته به سوی مد و کارهای لوکس جلب می شوند و از این رو چشم انداز جالب توجهی را برای بازار دراین عرصه ترسیم می کنند .

خانه مد ایران خانه مد ایران خانه مد ایران خانه مد ایران
خانه مد ایران خانه مد ایران خانه مد ایران خانه مد ایران
خانه مد ایران خانه مد ایران خانه مد ایران








نظر شما چیست؟

خانه مد ایران


اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما عضویت درباره ما نقشه سایت ارتباط با ما


سلـامـ   خانه مد ایران   وارد حسابتان شوید و یا یک حساب باز کنید!

خانه مد ایران



مد آیینه زندگی اجتماعی است و منحصر به لباس نمیشود.
طراحان و علـاقمندان به مد میتوانند آثار خود را برای نمایش در بخش طرح‌هـا و طراحان برای ما ارسال كنند تا
در معرض دید و قضاوت عمومی قرار گیرد. در این باره اصول اخلـاق حرفه‌ای را جهت معرفی آثار رعایت كنید.
خانه مد در چهارچوب قوانین جمهوری اسلـامی ایران فعالیت میكند.
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خانه مد میباشد.
طراحی و پشتیبانی این سایت توسط شركت شبكه نگاه ™ انجامـ گرفته است.
خانه مد ایران
a