خانه مد ایران سرمقاله     خانه مد ایران گالری های خانه مد     خانه مد ایران ویدیو     خانه مد ایران جشنواره     خانه مد ایران برندها      خانه مد ایران مصاحبه      خانه مد ایران گزارشات      خانه مد ایران دانلود متن، عکس و تصویر      خانه مد ایران عضویت      خانه مد ایران درباره ما      خانه مد ایران نقشه سایت   خانه مد ایران نیازمندی ها  
خانه مد ایران اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما ارتباط با ما
خانه مد ایران

خانه مد ایران خانه مد ایران

KHANEMOD.COM

دو آسیایی به دنبال خلق برند های تازه

15 فـرورديـن 1394   خانه مد ایران    نویسنده: خانه مد   خانه مد ایران    خانه مد ایران پرینت

خانه مد - چین و پاکستان به سختی تلاش می کنند تا در بازار جهانی مد برای خود جایگاهی بیابند . این دو کشور در حال حاضر بخش بزرگی از بازار تولید پارچه و لباس جهان رادر اختیار خود دارند اما نداشتن برند های شناخته شده تا نتوانند به نحو کامل از این بازارها بهره مند شوند .

برپایی هفته های مد پکن و کراچی از جمله راه حل های این دو کشور برای حضور در بازار پر جنب و جوش مد جهان است .

یکی از نمایشهای لباسی که بسیاری در هفته مُد پکن مشتاقانه انتظارش را می کشیدند مربوط به هو شگوانگ، طراح چینی مستقر در آمستردام بود. کفشهای عجیب با پاشنه های بلند از نشانه های کار او هستند. این بار نیز پاشنه های بلند در مجموعه او حضور دارند اما این هنرمند اهل منطقه مغولستان داخلی چین در این مجموعه به اصالت خودش هم توجه کرده است. او از کتهای سنتی و زمستانی چینی و طرحهایی که زمانی در شمال شرق چین محبوب بوده اند الهام گرفته است.

هو شگوانگ می گوید که بسیاری از طراحان چینی به دنبال استفاده از فرهنگشان در طراحی های مُد خود هستند.

هو شگوانگ می گوید: "همه در جستجوی ماهرانه ترین راه برای رساندن مُد چین به بالاترین سطح هستند. اینکه چگونه کارهایی را با نشانه های خاص چین انجام دهیم. فکر کنم که در دو سال اخیر همه به دنبال جستجوی چنین چیزی بودند و اینک چین تعداد بیشتری از نسل جدید هفته های مُد دارد. در هفته های مُد ما طراحان آینده نگر و نوگرا با ایده های خودشان را مشاهده می کنیم. فکر می کنم که همه چیز در جهت خوبی پیش می رود."

غولهای طراحی مد همچون لویی ویتون و پرادا به خاطر آسان شناخته شدن مارکهایشان مورد علاقه ثروتمندان جدید چین هستند. اما کسانی که فرهنگ والای چینی را دنبال می کنند معتقدند که توجه افراطی به این مارکها به تدریج کم شده است.

سو مانگ، سردبیر مجله "هارپرز بازار" می گوید: "اگر به فروش در بازار چین نگاه کنید می بینید که قبلا فقط همیشه تولیدات با مارک بودند که خوب فروش می کردند. حالا اما این شکل از هزینه کردن رو به کاهش است و همه از یک طراحی واقعی لباس و یک مُد پر جنب و جوش تر طرفداری می کنند و این امر مارکها را کمرنگ کرده است."

طراحان لباس در چین اما همچنان راه درازی در ساختن مارکهایی قوی بین المللی همچون شانل، پرادا، گوچی و لویی ویتون دارند.

در کراچی و در چهارچوب هفته مُد پاکستان آخرین مجموعه کارهای یوسف بشیر قریشی، طراح پاکستانی به نمایش درآمد. قریشی در سال 1997 به لوس آنجلس رفت و طراحی لباس را آغاز کرد. او در سال 2002 به پاکستان بازگشت جایی که مارک خودش را راه اندازی کرد. مجموعه جدید او از سه فیلسوف و شاعر اهل تصوف الهام گرفته است.

یوسف بشیر قریشی می گوید: "از سه صوفی اهل سِند شاه عبدللطیف، ساشال سرمست و عثمان مروندی الهام گرفته شده است. مشخصا ما از این سه مرد بزرگ الهام می گیریم، آنها تعیین کننده بودند، هستند و خواهند بود. می دانید که این یک طراحی رنگ تیره بر روی رنگ روشن بود، رنگ قرمز نشانه خشم، رنگ سفید نشانه صلح و رنگ سیاه نشانه غم و اندوه بود."

خانه مد ایران خانه مد ایران خانه مد ایران خانه مد ایران
خانه مد ایران خانه مد ایران
نظر شما چیست؟

خانه مد ایران


اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما عضویت درباره ما نقشه سایت ارتباط با ما


سلـامـ   خانه مد ایران   وارد حسابتان شوید و یا یک حساب باز کنید!

خانه مد ایرانمد آیینه زندگی اجتماعی است و منحصر به لباس نمیشود.
طراحان و علـاقمندان به مد میتوانند آثار خود را برای نمایش در بخش طرح‌هـا و طراحان برای ما ارسال كنند تا
در معرض دید و قضاوت عمومی قرار گیرد. در این باره اصول اخلـاق حرفه‌ای را جهت معرفی آثار رعایت كنید.
خانه مد در چهارچوب قوانین جمهوری اسلـامی ایران فعالیت میكند.
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خانه مد میباشد.
طراحی و پشتیبانی این سایت توسط شركت شبكه نگاه ™ انجامـ گرفته است.
خانه مد ایران
a