خانه مد ایران سرمقاله     خانه مد ایران گالری های خانه مد     خانه مد ایران ویدیو     خانه مد ایران جشنواره     خانه مد ایران برندها      خانه مد ایران مصاحبه      خانه مد ایران گزارشات      خانه مد ایران دانلود متن، عکس و تصویر      خانه مد ایران عضویت      خانه مد ایران درباره ما      خانه مد ایران نقشه سایت   خانه مد ایران نیازمندی ها  
خانه مد ایران اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما ارتباط با ما
خانه مد ایران

خانه مد ایران خانه مد ایران

جشنواره چهارم در 7 سالن با 20 کشور

حمید قبادی اعلام کرد:

5 اسـفـنـد 1393   خانه مد ایران    نویسنده: خانه مد ایران   خانه مد ایران    خانه مد ایران پرینت

خانه مد- جشنواره بین المللی مد و لباس فجر شامل 9 بخش است که در بخش بین الملل 20 کشور شرکت می کنند و از دیگر ویژگی های این نمایشگاه می توان به انتخاب طراح برگزیده سال اشاره کرد.
حمید قبادی - دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس فجر با اعلام مطلب بالا گفت: چهارمین جشنواره بین المللی مد و لباس فجر با حمایت دست اندرکاران حوزه های مختلف اعم از تشکل های صنفی، دانشگاه ها، مؤسسات هنری، مؤسسات تک منظوره مد و لباس، ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ها، صنعتگران، تعدادی از وزارتخانه ها، اتحادیه های سراسری پوشاک و سایر دست اندرکاران از 11 تا 16 اسفند در محل دائمی نمایشگاه بین المللی تهران برگزار می شود.

وی افزود: در این دوره تغییرات قابل توجهی را شاهد خواهیم بود اما هدف اصلی این است که بخش قابل توجهی از اقداماتی که در طی سال های گذشته انجام شده است در این دوره برای مردم قابل رؤیت باشد و به نوعی در جهت تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری اولین مجموعه باشیم که دستاوردهای تولید کنندگان ایران را در یک مجموعه عظیم به نمایش می گذاریم.

قبادی خاطر نشان کرد: برای برگزاری جشنواره امسال حدود 7 سالن پیش بینی شده است که این سالن ها شامل بخش های متعددی است. وی اظهار داشت: چهارمین جشنواره بین المللی مد و لباس فجر شامل 9 بخش مسابقه، علمی- دانشگاهی، فرهنگی- هنری، بین الملل، مؤسسات تک منظوره مد و لباس، سازمان ها و نهادها، استان ها و اقوام و عرضه محصولات یا فروش محصولات است. دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس گفت: یکی دیگر از مهم ترین اهداف این جشنواره اجرای قانون ساماندهی مد و لباس در جهت ارائه نمونه های متناسب با فاکتورها و شاخص های ایرانی - اسلامی مبتنی بر حمایت از تولیدات داخلی و توجه به صنعت پوشاک است.
وی ادامه داد: ارائه پوشش منطبق با فرهنگ ایرانی اسلامی، کاربردی شدن آثار منتخب دوره های گذشته، ارتقاء سطح کیفی پوشش از منظر زیبایی و هنری و ایجاد انسجام در بین عوامل و دست اندرکاران حوزه مد و لباس از دیگر اهداف برگزاری این جشنواره است.

وی با اشاره به برگزاری بخش مسابقه طراحی پارچه برای اولین بار در این جشنواره گفت: در سال های گذشته بخش مسابقه به صورت یک مرحله ای برگزار می شد اما در سال جاری آثار ارسال شده برای مسابقه در 3 مرحله داوری می شود به گونه ای که ابتدا طرح اثر به دبیرخانه رسیده و در صورت پذیرفته شدن در این مرحله در مرحله دوم عکس اثر را داوران دریافت می کنند و در صورت پذیرفته شدن در این مرحله نیز در نهایت اصل اثر به دبیرخانه ارسال می شود که تاکنون 100 اثر در بخش مسابقه شرکت داشتند.

وی افزود: به درخواست بسیاری از هنرمندان بخش غیررقابتی را نیز برگزار می کنیم و پیش بینی می کنیم که 100 اثر نیز در بخش غیررقابتی به نمایش دربیایند.
دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس اظهار داشت: حضور استان ها و اقوام از دیگر بخش های جشنواره بین المللی مد و لباس فجر است که تاکنون حضور 21 استان در این جشنواره قطعی شده است. وی خاطر نشان کرد: در این بخش تأکید بر پوشش های سنتی و اصیل ایرانی خواهیم داشت و نشست های تخصصی را نیز در جهت استفاده از لباس اقوام و تبادل تجربیات برگزار خواهیم کرد چرا که تنوع رنگی که هم اکنون در محصولات استانی و اقوام شاهد هستیم در مقایسه با بسیاری از کشورها از زیبایی، پوشیدگی و آراستگی بالایی برخوردار هستند اما متأسفانه این آثار کمتر کاربردی شده اند.
قبادی افزود: بخش صنعت یکی دیگر از بخش های این جشنواره است که آن را می توان به عنوان یک حلقه رابط میان صنعتگران و فعالان حوزه مد و لباس دانست. در این بخش از نخ تا ملحقات لباس و مواد اولیه مد و لباس به نمایش درخواهد آمد و تلاش شده صنعتگران در 30 غرفه خدمات خود را عرضه کنند.

وی ادامه داد: بخش بعدی بخش علمی و دانشگاهی خواهد بود که خوشبختانه در طول سال نیز این بخش ارتباط مستمری را با کارگروه ساماندهی مد و لباس دارد و به صورت میانگین هر ماه یک جلسه را برگزار می کند و در سال 94 تلاش داریم دایره این همکاری را با رشته های میان بخشی مانند روانشناسی رنگ نیز گسترش دهیم.
دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس در خصوص حضور دانشگاه ها در جشنواره بین المللی مد و لباس فجر گفت: 74 دانشگاه برای حضور در جشواره ثبت نام کرده اند و می توان گفت به جز 2 دانشگاه تمام دانشگاه های حوزه مد و لباس در این جشنواره حضور خواهند داشت.

قبادی گفت: همچنین 38 آموزشگاه فنی و حرفه ای نیز در جشنواره شرکت می کنند و در بخش مسابقه لباس دانشجویی نیز حدود 240 اثر به دست ما رسیده است. وی تصریح کرد: 100 مقاله در بخش مقالات و در بخش پایان نامه ها نیز 200 پایان نامه در مقاطع مختلف به دست ما رسیده است که امسال پایان نامه های مقطع کارشناسی ارشد نیز به این مجموعه اضافه شده است.

دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس گفت: در بخش ارزشیابی کتاب های حوزه مد و لباس 42 اثر موضوعی به دبیرخانه ارسال شده است و در بخش طرح اولی ها حدود 650 اثر به دبیرخانه واصل شده است.
قبادی اظهار داشت: بخش فرهنگی و هنری حدود 35 غرفه را شامل می شود که مجلات، نشریات، پایگاه های اطلاع رسانی و برخی خبرگزاری ها که در حوزه مد و لباس به صورت اختصاصی فعالیت می کنند در این بخش شرکت می کنند.

وی گفت: مؤسسات هنری تک منظوره نیز یکی دیگر از بخش های این جشنواره است که امسال از میان 180 مؤسسه ای که در حال دریافت مجوز هستند 50 مؤسسه که مجوز خود را دریافت کرده اند در جشنواره حضور خواهند داشت چرا که این مؤسسات مسیر مدسازی کشور را دنبال می کنند.
دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس در خصوص حضور سایر کشورها در این جشنواره گفت: در بخش بین ا لملل پیش بینی می کنیم حدود 15 کشور شرکت داشته باشند که تاکنون حضور کشورهایی مانند ایتالیا، آذربایجان، افغانستان، عراق، استرالیا، ترکیه، هندوستان و برزیل قطعی شده است و به دنبال این هستیم تا حضور 15 کشور را در این نمایشگاه داشته باشیم.

قبادی تصریح کرد: ما در بخش بین الملل به دنبال فروش و معرفی برندها نیستیم و به دنبال تبادل تجربیات و ایجاد هم افزایی هستیم.
وی در خصوص بخش فروش نمایشگاه گفت: 2 سالن 8 و 9 نمایشگاه بین المللی تهران به طور کامل به عرضه محصولات اختصاص دارد و حدود 200 غرفه در این بخش خواهیم داشت که تاکنون نزدیک به 180 غرفه جانمایی شده اند.

قبادی گفت: در این بخش علاوه بر لباس بانوان و بخش عفاف و حجاب بخش لباس مردان و عرضه های کیف و کفش را نیز خواهیم داشت. همچنین تولید کنندگانی که برای تولید محصولات خود از الیاف طبیعی استفاده می کنند نیز در فضای بسیار مناسبی محصولات خود را ارائه می کنند.
دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس ادامه داد: در بخش نمایش تلاش داریم این بخش یکی از زیباترین بخش ها باشد و یک سالن اختصاصی برای این منظور در حال طراحی است که دارای یک سازه کاملا حرفه ای و هوشمند به صورت یک شهرک کوچکی در فضای 2 هزار متری طراحی شده است که اگر مشکلی پیش نیاید و به موقع این سالن به ما تحویل داده شود یکی از بهترین بخش های جشنواره خواهد بود.

قبادی در مورد نحوه بازدید از بخش نمایش گفت: علاقمندان برای بازدید از این بخش باید با تهیه بلیت به آنجا مراجعه کنند و عواید فروش بلیت نیز به امور خیریه اختصاص خواهد داشت.

وی افزود: ما امسال بخش طراحی پارچه و کیف و کفش را نیز اضافه کردیم ضمن اینکه برگزیدگان بخش طراحی یک روز طراحی زنده در جشنواره را خواهند داشت که از میان برگزیدگان طراح سال را انتخاب خواهیم کرد.

دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس در خصوص قیمت محصولات ارائه شده در جشنواره مد و لباس گفت: ما در جشنواره مد و لباس فجر به دنبال فروشگاه بهاره و عرضه محصولات ارزان قیمت نیستیم بلکه فاکتور اول طراحی و کیفیت مناسب است بنابراین تصمیم گرفته شده است که تمام لباس ها با کار کارشناسی قیمت گذاری شود.

قبادی گفت: با همکاری اتحادیه سراسری پوشاک سال آینده نمایشگاه دائمی آثار برگزیده مد و لباس بهره برداری می شود که مدیریت این مجموعه با اتحادیه سراسری پوشاک مد و لباس است که امیدوار هستیم این موضوع گام مؤثری در جهت کاربردی کردن آثار منتخب در جشنواره ها باشد.

دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس در مورد انتخاب رنگ سال گفت: معرفی رنگ یک فرآیند است و ایده آل ما این است که بتوانیم به این موضوع دست پیدا کنیم اما عوامل متعددی در آن دخالت دارد و در سال 94 تلاش می کنیم مقدمات این موضوع را فراهم کنیم.

وی همچنین با اشاره به همزمانی ایام فاطمیه با روزهای برگزاری جشنواره بین المللی مد و لباس فجر گفت: برنامه های ویژه ای برای این ایام در نظر گرفته ایم که از جمله آنها شب شعر فاطمی، مسابقه موضوعی ایام فاطمیه خواهد بود به گونه ای که بتوانیم حال و هوای نمایشگاه را در آن روزها کاملا با این ایام تطبیق دهیم.

خانه مد ایران
نظر شما چیست؟

خانه مد ایران


اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما عضویت درباره ما نقشه سایت ارتباط با ما


سلـامـ   خانه مد ایران   وارد حسابتان شوید و یا یک حساب باز کنید!

خانه مد ایرانمد آیینه زندگی اجتماعی است و منحصر به لباس نمیشود.
طراحان و علـاقمندان به مد میتوانند آثار خود را برای نمایش در بخش طرح‌هـا و طراحان برای ما ارسال كنند تا
در معرض دید و قضاوت عمومی قرار گیرد. در این باره اصول اخلـاق حرفه‌ای را جهت معرفی آثار رعایت كنید.
خانه مد در چهارچوب قوانین جمهوری اسلـامی ایران فعالیت میكند.
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خانه مد میباشد.
طراحی و پشتیبانی این سایت توسط شركت شبكه نگاه ™ انجامـ گرفته است.
خانه مد ایران
a