خانه مد ایران سرمقاله     خانه مد ایران گالری های خانه مد     خانه مد ایران ویدیو     خانه مد ایران جشنواره     خانه مد ایران برندها      خانه مد ایران مصاحبه      خانه مد ایران گزارشات      خانه مد ایران دانلود متن، عکس و تصویر      خانه مد ایران عضویت      خانه مد ایران درباره ما      خانه مد ایران نقشه سایت   خانه مد ایران نیازمندی ها  
خانه مد ایران اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما ارتباط با ما
خانه مد ایران

خانه مد ایران خانه مد ایران

KHANEMOD.COM

انصراف برخی برندهای ایرانی

5 بـهـمـن 1393   خانه مد ایران    نویسنده: مدير وب سايت   خانه مد ایران    خانه مد ایران پرینت

خانه مد- نمایشگاه پوشاک ایران در حالی در بهمن ماه برگزار می شود که با تعویق یک ماهه، زمان برگزاری آن همزمان با نمایشگاه پوشاک ترکیه در تهران خواهد بود. به گزارش ایسنا، دومین نمایشگاه بین المللی تخصصی پوشاک ایران که در ابتدا قرار بود در آذر ماه امسال برگزار شود، با تعویق یک ماهه از 12 تا 15 بهمن در سالن خلیج فارس نمایشگاه بین المللی تهران برگزار خواهد شد که به نوعی مهم ترین رویداد صنعت پوشاک کشور به شمار می رود.

در همین راستا نمایشگاه پوشاک ترکیه در تهران قرار است از اول تا چهارم فوریه سال جاری یعنی 12 تا 15 بهمن ماه در نمایشگاه بین المللی برگزار شود. آیسون یلماز، مدیر برگزاری نمایشگاه پوشاک ترکیه با اشاره به برگزاری این نمایشگاه در محل دائمی برگزاری نمایشگاه های بین المللی تهران گفته که غرفه ها در زمینی به وسعت 2375 متر مربع برگزار خواهد شد که نزدیک به نیمی از وسعت نمایشگاه تهران است.

البته این موضوع اعتراض برخی از تولیدکنندگان نساجی ایران را نیز در پی داشته، تا جایی که برخی از آنها که از برندهای خوب ایرانی به شمار می روند، از حضور در این نمایشگاه انصراف داده اند. سعید حسین زاده، رییس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان صنایع نساجی ایران در گفت وگو با ایسنا با انتقاد از مسئولان به دلیل عمل نکردن به قول هایی که برای امکانات، تبلیغات و تسهیلات داده بودند، گفت: چند روزی است که تبلیغات گسترده ای روی نمایشگاه ترکیه آغاز شده، در صورتی که ما هیچ گونه فعالیتی نداشته ایم.

وی با بیان اینکه این امر موجب کوچک شدن صنعت پوشاک ما می شود، اظهار کرد: آنها در برگزاری نمایشگاه هدفمند عمل می کنند، اما باوجود اینکه قرار بود به واسطه جابجایی نمایشگاه، مسئولان تسهیلات و امکاناتی را در اختیار ما بگذارند و برای ما تبلیغات کنند، فعالیت خاصی صورت نگرفته است. رییس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان صنایع نساجی ایران افزود: با تغییر زمان برگزاری نمایشگاه برخی از برندهای خوب ایران از شرکت در نمایشگاه انصراف دادند، زیرا بهمن ماه اصلا فرصت مناسبی برای برگزاری نمایشگاه پوشاک نیست و تولیدکنندگان عمدتا درگیر برنامه های شب عید خود هستند.

حسین زاده ادامه داد: برندهایی هم که برای برگزاری نمایشگاه ایستادند، با حجم عظیم تبلیغات ترکیه مواجه شده اند و این موضوع به پوشاک ما ضربه می زند. ما روز گذشته در این زمینه جلسه ای داشتیم و نامه اعتراضی نیز نوشتیم که مسئولان دست کم به قول های خود عمل کنند. برگزاری همزمان نمایشگاه پوشاک ایران و ترکیه از یک سو و قرارداد ترجیحی تجارت ایران و ترکیه در زمینه نساجی و پوشاک از سوی دیگر این روزها حساسیت فعالان این صنعت را بیش ازپیش برانگیخته است.

ایران براساس تجارت ترجیحی خود با کشور ترکیه تعرفه واردات پوشاک از این کشور را 40 درصد کاهش داد و به 160 درصد رساند که این امر هم انتقاد تولیدکنندگان نساجی ایران را به همراه داشت. به هر حال به نظر می رسد، برگزاری همزمان این دو نمایشگاه با این سطح تبلیغات، توجه مردم را بیشتر به سمت نمایشگاه ترک ها برده و این موضوع تضعیف صنعت نساجی کشور را که یکی از مهم ترین صنایع ایران محسوب می شود، به همراه خواهد داشت.

خانه مد ایران
نظر شما چیست؟

خانه مد ایران


اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما عضویت درباره ما نقشه سایت ارتباط با ما


سلـامـ   خانه مد ایران   وارد حسابتان شوید و یا یک حساب باز کنید!

خانه مد ایرانمد آیینه زندگی اجتماعی است و منحصر به لباس نمیشود.
طراحان و علـاقمندان به مد میتوانند آثار خود را برای نمایش در بخش طرح‌هـا و طراحان برای ما ارسال كنند تا
در معرض دید و قضاوت عمومی قرار گیرد. در این باره اصول اخلـاق حرفه‌ای را جهت معرفی آثار رعایت كنید.
خانه مد در چهارچوب قوانین جمهوری اسلـامی ایران فعالیت میكند.
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خانه مد میباشد.
طراحی و پشتیبانی این سایت توسط شركت شبكه نگاه ™ انجامـ گرفته است.
خانه مد ایران
a