خانه مد ایران سرمقاله     خانه مد ایران گالری های خانه مد     خانه مد ایران ویدیو     خانه مد ایران جشنواره     خانه مد ایران برندها      خانه مد ایران مصاحبه      خانه مد ایران گزارشات      خانه مد ایران دانلود متن، عکس و تصویر      خانه مد ایران عضویت      خانه مد ایران درباره ما      خانه مد ایران نقشه سایت   خانه مد ایران نیازمندی ها  
خانه مد ایران اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما ارتباط با ما
خانه مد ایران

خانه مد ایران خانه مد ایران

KHANEMOD.COM

تخفیف 40 درصدی دولت برای پوشاک ترک

5 بـهـمـن 1393   خانه مد ایران    نویسنده: مدير وب سايت   خانه مد ایران    خانه مد ایران پرینت

خانه مد- دبیر اتحادیه تولیدکنندگان صنایع نساجی با بیان اینکه دولت برای واردات پوشاک ترک، 40 درصد تخفیف در تعرفه در نظر گرفته است گفت: بر اساس آمار بانک مرکزی، ایرانیان سالانه 8 میلیارد دلار پوشاک مصرف می کنند.
مهدی یکتا در نشست خبری امروز خود با خبرنگاران با بیان اینکه دولت براساس موافقت نامه تجارت ترجیحی با ترکیه، تخفیف 40 درصدی برای تعرفه واردات پوشاک در نظر گرفته است، گفت: واردات پوشاک در اولویت ده قرار گرفته است، در حالی که تعرفه ها برای این اولویت 2 برابر است و حال که تعرفه پوشاک 100 درصد است، به دلیل قرار گرفتن در اولویت ده، واردکننده باید 200 درصد تعرفه بپردازد اما دولت برای پوشاک ترک که بخش عمده ای از قاچاق پوشاک به کشور را تشکیل می دهد، 40 درصد تخفیف در نظر گرفته است.
دبیر اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان صنایع نساجی و پوشاک افزود: 50 درصد پوشاک وارداتی ایران مربوط به چین است و رتبه دوم را در صادرات پوشاک به ایران، ترکیه دارد. از سوی دیگر، ترکیه قصد دارد تا در بهمن ماه سال جاری، نمایشگاهی در ایران برگزار کند که از قضا، تولیدکنندگان ایرانی نیز درست در همان تاریخ، در همان مکان یعنی نمایشگاه های بین المللی جمهوری اسلامی ایران، نمایشگاه برگزار خواهند کرد.
وی تصریح کرد: تمام تلاش تولیدکنندگان این است که به جای اینکه مصرف کننده به برندهای تقلبی موجود در بازار، پول کلان بدهد، از تولیدات داخلی خرید کند که دارای شناسنامه و مشخصات برجسته هستند، بنابراین قصد داریم تابوی عدم اعتماد به پوشاک ایرانی را بشکنیم.
یکتا گفت: در سال های اخیر، صنعت پوشاک ایران رشد نکرده و متاسفانه رکود هم باعث ضربه زدن به این تولیدات شده، این در حالی است که به تازگی تولیدات پوشاک کشورهایی همچون ویتنام، فیلیپین و کامبوج نیز به بازار وارد شده و صادرات پوشاک این کشورها برابر با کل صادرات غیرنفتی ایران است. البته ارتباطات سیاسی و اقتصادی این کشورها با دنیا مناسب بوده و همین امر، سبب شده تا بتواند توجه دنیا را به خود جلب کند.
وی اظهار داشت: براساس آمارهای بانک مرکزی، ایرانیان سالانه 8 میلیارد دلار پوشاک مصرف می کنند که 80 درصد آن وارداتی است، یعنی تولیدکنندگان ایرانی نتوانسته اند بازار 5 میلیارد دلاری را که برای آنها وجود دارد، حفظ کنند، این در حالی است که کشوری همچون ترکیه، برای صادرات خود به کشورهای دنیا، برنامه ریزی مدون دارد.
یکتا در ادامه از برگزاری دومین نمایشگاه تخصصی پوشاک ایرانی از 12 تا 15 بهمن ماه خبرداد و گفت: این نمایشگاه در محل دائمی نمایشگاه های جمهوری اسلامی ایران برگزار می شود.

خانه مد ایران
نظر شما چیست؟

خانه مد ایران


اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما عضویت درباره ما نقشه سایت ارتباط با ما


سلـامـ   خانه مد ایران   وارد حسابتان شوید و یا یک حساب باز کنید!

خانه مد ایرانمد آیینه زندگی اجتماعی است و منحصر به لباس نمیشود.
طراحان و علـاقمندان به مد میتوانند آثار خود را برای نمایش در بخش طرح‌هـا و طراحان برای ما ارسال كنند تا
در معرض دید و قضاوت عمومی قرار گیرد. در این باره اصول اخلـاق حرفه‌ای را جهت معرفی آثار رعایت كنید.
خانه مد در چهارچوب قوانین جمهوری اسلـامی ایران فعالیت میكند.
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خانه مد میباشد.
طراحی و پشتیبانی این سایت توسط شركت شبكه نگاه ™ انجامـ گرفته است.
خانه مد ایران
a