خانه مد ایران سرمقاله     خانه مد ایران گالری های خانه مد     خانه مد ایران ویدیو     خانه مد ایران جشنواره     خانه مد ایران برندها      خانه مد ایران مصاحبه      خانه مد ایران گزارشات      خانه مد ایران دانلود متن، عکس و تصویر      خانه مد ایران عضویت      خانه مد ایران درباره ما      خانه مد ایران نقشه سایت   خانه مد ایران نیازمندی ها  
خانه مد ایران اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما ارتباط با ما
خانه مد ایران

خانه مد ایران خانه مد ایران

KHANEMOD.COM

برگزاری نمایشگاه پوشاک ایران و ترکیه توسط وزارت صنعت

5 بـهـمـن 1393   خانه مد ایران    نویسنده: مدير وب سايت   خانه مد ایران    خانه مد ایران پرینت

خانه مد- برگزاری همزمان نمایشگاه پوشاک ایران و ترکیه در یک مکان باعث ایجاد برخی نارضایتی ها در میان تولیدکنندگان صنایع نساجی و پوشاک شده است که به نظر می رسد بخش عمده ای از این اعتراضات به دلیل رقابت نامساوی بین این دو نمایشگاه است.
پس از اعمال تخفیف 40 درصدی برای تعرفه واردات پوشاک از ترکیه که اکثر نساجی کاران داخلی معتقدند که به تولید پوشاک ایران ضربه می زند، برگزاری نمایشگاه پوشاک ایران با تعویق یک ماهه روبرو شد تا به طور همزمان با نمایشگاه پوشاک ترکیه در ایران برگزار شود.
عضو اتحادیه تولیدکنندگان و صادرگنندگان صنایع نساجی ایران با انتقاد از این موضوع گفته بود که شرایط برگزاری این دو نمایشگاه برابر نیست، به طوریکه تولیدکنندگان ترک تبلیغات خود را در سطح بسیار گسترده آغاز کرده اند، در صورتی که برغم قول هایی که به تولیدکنندگان ایرانی داده شده بود، هیچ تلاشی برای تبلیغات نمایشگاه ایران انجام نشده است.
برگزاری همزمان دو نمایشگاه کج سلیقگی است
همچنین علیمردان شیبانی، نایب رییس انجمن صنایع نساجی ایران ، با بیان این که نفس برگزاری نمایشگاه و عرضه یک کالای باکیفیت برای تولیدکنندگان داخل یک شانس محسوب می شود، گفت: تولیدکنندگان داخلی ما می توانند تولیدات باکیفیت را ببینند و بتوانند از آن ها الگو بگیرند.
وی افزود: از سوی دیگر مساله این است که ما در برابر این تولیدات چه چیزی برای عرضه داریم در صورتی که اگر شرایط یکسان بود و هم اجناس ایرانی و هم ترکیه ای با یک کیفیت کنار یکدیگر قرار می گرفت، در آن زمان به مصر ف کننده این حق انتخاب را می داد که پوشاک مورد نظر خود را از بین این دو با توجه به کیفیت و قیمت انتخاب کند اما در حال حاضر این گونه نیست.
نایب رئیس انجمن صنایع نساجی ایران برگزاری همزمان نمایشگاه پوشاک ترکیه و ایران را در کنار یکدیگر کج سلیقگی خواند و گفت: اگر این دو نمایشگاه همزمان نبود، به تولیدکنندگان داخلی این اجازه را می داد که محصولات خود را بیشتر در معرض دید مصر ف کنندگان قرار دهند چرا که به هر حال باید تابوی مصرف کالای خارجی شکسته شود.
شیبانی ادامه داد: مصرف کالای خارجی به شدت در کشور ما باب شده است؛ به طوری که کالای ایرانی را به خارج از کشور می برند و مجددا با یک برند خارجی به کشور بازمی گردانند و مصر ف کنندگان ما نیز همان کالا را با رغبت می خرند.
وزارت صنعت: در حال پیگیری موضوع هستیم
در همین راستا، گلناز نصراللهی - مدیرکل نساجی و پوشاک وزارت صنعت، معدن و تجارت - با بیان اینکه اعتراضات فعالان صنایع پوشاک را ما نیز دریافت کرده ایم، گفت: در حال حاضر با اتحادیه پوشاک در حال رایزنی هستیم تا تصمیماتی درباره نمایشگاه تهران گرفته شود.
وی همچنین احتمال تغییر زمان برگزاری این نمایشگاه را رد و تاکید کرد که خبرهای نهایی در این باره هفته آینده مشخص می شود.
به این ترتیب با توجه به این که احتمال تغییر زمان برگزاری نمایشگاه پوشاک ترکیه در ایران تقریبا نزدیک به صفر است، به نظر می رسد این دو نمایشگاه درهمان زمان برگزار خواهد شد اما ممکن است وزارت صنعت، معدن و تجارت برنامه خاصی برای حمایت از پوشاک ایران در نظر بگیرد که شاید دربردارنده خبر خوبی برای صنایع پوشاک ایران باشد.

خانه مد ایران
نظر شما چیست؟

خانه مد ایران


اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما عضویت درباره ما نقشه سایت ارتباط با ما


سلـامـ   خانه مد ایران   وارد حسابتان شوید و یا یک حساب باز کنید!

خانه مد ایرانمد آیینه زندگی اجتماعی است و منحصر به لباس نمیشود.
طراحان و علـاقمندان به مد میتوانند آثار خود را برای نمایش در بخش طرح‌هـا و طراحان برای ما ارسال كنند تا
در معرض دید و قضاوت عمومی قرار گیرد. در این باره اصول اخلـاق حرفه‌ای را جهت معرفی آثار رعایت كنید.
خانه مد در چهارچوب قوانین جمهوری اسلـامی ایران فعالیت میكند.
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خانه مد میباشد.
طراحی و پشتیبانی این سایت توسط شركت شبكه نگاه ™ انجامـ گرفته است.
خانه مد ایران
a