خانه مد ایران سرمقاله     خانه مد ایران گالری های خانه مد     خانه مد ایران ویدیو     خانه مد ایران جشنواره     خانه مد ایران برندها      خانه مد ایران مصاحبه      خانه مد ایران گزارشات      خانه مد ایران دانلود متن، عکس و تصویر      خانه مد ایران عضویت      خانه مد ایران درباره ما      خانه مد ایران نقشه سایت   خانه مد ایران نیازمندی ها  
خانه مد ایران اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما ارتباط با ما
خانه مد ایران

خانه مد ایران خانه مد ایران

KHANEMOD.COM

بخش مسابقه زنده به جشنواره مد و لباس اضافه شد

30 دی 1393   خانه مد ایران    نویسنده: مدير وب سايت   خانه مد ایران    خانه مد ایران پرینت

خانه مد- حمید قبادی، دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس در مورد انتخاب محل جشنواره چهارم مد و لباس گفت: بعد از بررسی های همه جانبه و ارزیابی امکانات و انطباق آنها با نیاز بخش های مختلف نمایشگاه، در نهایت با همکاری شرکت نمایشگاه های بین المللی تصمیم گرفته شد جشنواره امسال در نمایشگاه بین المللی برگزار شود.
او در مورد بخش های مختلف جشنواره گفت: امسال 9 بخش در جشنواره مد و لباس وجود دارد و نسبت به دوره های قبل تغییرات قابل توجهی در آن به وجود آمده است. مهم ترین این تغییرات در بخش مسابقه و اضافه شدن حوزه طراحی کیف و کفش و طراحی پارچه است. این تغییرات به دلیل اهمیت این بخش ها در حوزه مد است و با توجه به حضور گسترده دست اندرکاران و علاقه مندان این بخش ها، و تقاضاهای متعدد آنها تصمیم گرفته شد این حوزه ها هم به بخش مسابقه اضافه شود و دست اندرکاران این حوزه ها هم در گردونه معرفی بهترین ها و ارائه آثار قرار بگیرند. با توجه به این نکات فکر می کنم بخش مسابقه امسال از کیفیت بیشتری برخوردار باشد.
قبادی افزود: بخش خاصی که امسال پیش بینی شده است، بخش مسابقه زنده لباس است که طراحان به شکل زنده به رقابت می پردازند. در یک رقابت 8 ساعته طراحان ایده اولیه را طراحی کرده و آن را به محصول نهایی تبدیل می کنند. در این بخش که به نوعی بارزترین بخش مسابقه است شاهد رقابت تنگاتنگ شرکت کنندگانی هستیم که خلاقیت خود را نشان می دهند. این افراد از میان کسانی که به بخش های نهایی مسابقه طراحی لباس می رسند انتخاب می شوند.
او با اشاره به ترکیب متنوع هیئت داوران در بخش های مختلف گفت: در این دوره با توجه به اهمیت موضوع و درخواستی که در دوره های گذشته توسط شرکت کنندگان مطرح شده بود، پیش بینی شده است از متخصصان حوزه های مختلف برای داوری استفاده شود. با توجه به اینکه داوری هر بخش در سه مرحله انجام می شود، در مراحل بعدی تعداد داوران تغییر خواهد کرد و کار آنها تخصصی تر می شود. در نهایت طرح هایی انتخاب می شوند که نگاه بازار و صنعت در آنها وجود داشته و محصول نهایی بازار مناسبی داشته باشد.
قبادی با اشاره به اینکه بخش عرضه محصولات کاربردی ایرانی اسلامی هم در جشنواره وجود دارد افزود: در سال های گذشته موضوع دریافت نشان شیما برای طرح ها مطرح شده بود و در این مرحله به شکل جدی تری به آن خواهیم پرداخت تا علاوه بر لباس، محصولات دیگر مانند کیف و کفش هم نشان شیما را دریافت کنند.

نظر شما چیست؟

خانه مد ایران


اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما عضویت درباره ما نقشه سایت ارتباط با ما


سلـامـ   خانه مد ایران   وارد حسابتان شوید و یا یک حساب باز کنید!

خانه مد ایرانمد آیینه زندگی اجتماعی است و منحصر به لباس نمیشود.
طراحان و علـاقمندان به مد میتوانند آثار خود را برای نمایش در بخش طرح‌هـا و طراحان برای ما ارسال كنند تا
در معرض دید و قضاوت عمومی قرار گیرد. در این باره اصول اخلـاق حرفه‌ای را جهت معرفی آثار رعایت كنید.
خانه مد در چهارچوب قوانین جمهوری اسلـامی ایران فعالیت میكند.
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خانه مد میباشد.
طراحی و پشتیبانی این سایت توسط شركت شبكه نگاه ™ انجامـ گرفته است.
خانه مد ایران
a