خانه مد ایران سرمقاله     خانه مد ایران گالری های خانه مد     خانه مد ایران ویدیو     خانه مد ایران جشنواره     خانه مد ایران برندها      خانه مد ایران مصاحبه      خانه مد ایران گزارشات      خانه مد ایران دانلود متن، عکس و تصویر      خانه مد ایران عضویت      خانه مد ایران درباره ما      خانه مد ایران نقشه سایت   خانه مد ایران نیازمندی ها  
خانه مد ایران اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما ارتباط با ما
خانه مد ایران

خانه مد ایران خانه مد ایران

KHANEMOD.COM

فروش آثار هنرمندان ايراني در ايتاليا

12 مـرداد 1392   خانه مد ایران    نویسنده: مديــر سـايـت   خانه مد ایران    خانه مد ایران پرینت

مديرکل مرکز هنرهاي تجسمي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي اعلام کرد که در پي برپايي نمايشگاه گزيده اثار فجر در باري ايتاليا و در صورت وجود متقاضي خريد ، اين اثار با همکاري رايزني فرهنگي ايران به فروش مي رسد .

نمايشگاه اثار برگزيده نخستين جشنواره هنرهاي تجسمي فجر در تابستان امسال و پس از مراسم گشايش بيينال ونيز ، در شهر باري ايتاليا برگزار مي شود .

محمود شالويي روز چهارشنبه ياداور شد که کاروان هنري ايران متشکل از سه هنرمند ايراني ايرج اسکندري ( نقاش ) ، صداقت جباري ( نقاشي - خط ) و حميدرضا آويشي ( مجسمه ساز ) بزودي رهسپار ونيز ايتاليا مي شوند .

وي خاطرنشان کرد:در حال حاضر آثار اين هنرمندان تحويل موزه هنرهاي معاصر تهران شده است که از ميان آنها تعدادي به ونيز مي رود .

شالويي در مورد محل برپايي نمايشگاه آثار هنرمندان ايراني در ونيز گفت : امسال براي نخستين بار در محل بيينال ونيز مکاني به منظور برپايي نمايشگاه و اقامت هنرمندان ايراني به مدت چهار سال اجاره شده است .

وي توضيح داد: فضاي نمايشگاهي اجاره شده در بهترين نقطه شهر ونيز قرار گرفته است و داراي چشم انداز مناسب و در ميداني واقع شده است که محل سوار و پياده شدن مسافران است و قرار است با همکاري شهرداري ونيز از فضاي ميدان نيز براي نمايش اثار هنري ايرانيان استفاده شود .

شالويي افزود : پهن کردن فرش شني حاوي نقشه خليج فارس توسط هنرمندان استان هرمزگان در ميدان نزديک محل نمايشگاه هنرمندان ايراني از ديگر برنامه هاي کاروان هنري ايران است که همزمان با مراسم گشايش نمايشگاه هنرمندان ايراني در ونيز برپا مي شود .

وي خاطرنشان کرد : از آنجا که بيينال ونيز به مدت شش ماه طول مي کشد و مکان اجاره شده نيز براي مدت چهار سال در اختيار گروه هنري ايراني است از اين رو حضور ايران به مدت دو دوره در اين بيينال تضمين شده است و با توجه به فرصت فراهم شده منتخبي از نمايشگاه دوسالانه هاي عکس و نگارگري در اين فضاي نمايشگاهي به نمايش درمي ايد.

مديرکل مرکز هنرهاي تجسمي وزارت ارشاد يادآور شد که مراسم گشايش بيينال ونيز در روز 17 خردادماه و مراسم گشايش نمايشگاه هنرمندان ايراني در روز 16 خردادماه برگزار مي شود .

به گفته وي در مراسم گشايش نمايشگاه هنرمندان ايراني ، سه هنرمند ايراني شرکت کننده در بيينال ونيز به همراه سفير ، رايزن فرهنگي جمهوري اسلامي ايران و تعدادي از مسوولين هنري کشور شرکت دارند و خارج از مسوولين هنري ، مسوول ديگري براي مراسم دعوت نشده است .

شالويي با اشاره به اين که در بيينال ونيز، فروش آثار ايراني را نداريم ، خاطرنشان کرد : با توجه به اينکه اثاري از هنرمندان جهان نيز در بيينال ونيز شرکت دارند ، اثار سه هنرمند ايراني مي تواند از جمله اثار ارزشمند اين بيينال باشد و شانس موفقيت اين آثار براي انتخاب در اين بيينال که از جمله دوسالانه هاي مهم هنري است ، بسيار زياد است

نظر شما چیست؟

خانه مد ایران


اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما عضویت درباره ما نقشه سایت ارتباط با ما


سلـامـ   خانه مد ایران   وارد حسابتان شوید و یا یک حساب باز کنید!

خانه مد ایرانمد آیینه زندگی اجتماعی است و منحصر به لباس نمیشود.
طراحان و علـاقمندان به مد میتوانند آثار خود را برای نمایش در بخش طرح‌هـا و طراحان برای ما ارسال كنند تا
در معرض دید و قضاوت عمومی قرار گیرد. در این باره اصول اخلـاق حرفه‌ای را جهت معرفی آثار رعایت كنید.
خانه مد در چهارچوب قوانین جمهوری اسلـامی ایران فعالیت میكند.
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خانه مد میباشد.
طراحی و پشتیبانی این سایت توسط شركت شبكه نگاه ™ انجامـ گرفته است.
خانه مد ایران
a