خانه مد ایران سرمقاله     خانه مد ایران گالری های خانه مد     خانه مد ایران ویدیو     خانه مد ایران جشنواره     خانه مد ایران برندها      خانه مد ایران مصاحبه      خانه مد ایران گزارشات      خانه مد ایران دانلود متن، عکس و تصویر      خانه مد ایران عضویت      خانه مد ایران درباره ما      خانه مد ایران نقشه سایت   خانه مد ایران نیازمندی ها  
خانه مد ایران اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما ارتباط با ما
خانه مد ایران

خانه مد ایران خانه مد ایران

KHANEMOD.COM

ساغر، صراحي، بم صراحي و كرشمه به نمايش درمي آيند

12 مـرداد 1392   خانه مد ایران    نویسنده: مديــر سـايـت   خانه مد ایران    خانه مد ایران پرینت

محمدرضا شجريان در كنسرتهاي خود با گروه شهناز در ايران و اروپا سازهاي جديد خود را با عنوان ساغر، صراحي، بم صراحي و كرشمه به صحنه مي آورد.

در نشست مطبوعاتي كه صبح امروز با حضور محمدرضا شجريان، مجيد درخشاني، مزدا انصاري و محمدعلي رفيعي مدير برنامه هاي شجريان برگزار شد، درخشاني در خصوص كنسرتهاي گروه شهناز در سال جديد گفت: طبق برنامه ريزي هاي به عمل آمده امسال كنسرت هايي را در تهران و شهرهاي اروپايي خواهيم داشت كه البته با ورود چند ساز جديد از ساخته هاي استاد شجريان اركستراسيون مقداري تغيير خواهد كرد.
وي با اشاره به برنامه اجرايي در اين كنسرت ها، افزود: كنسرت ما در دو بخش خواهد بود به طوري كه در بخش اول قطعاتي را در بيات اصفهان بر اساس ساخته هاي استاد شجريان و خودم اجرا خواهيم كرد البته شروع بخش اول با قطعه سازي "شكايت ني" از وزيري خواهد بود و به دنبال آن تصانيفي را اجرا خواهيم نمود.بخش دوم برنامه را نيز كه هم اكنون در حال تمرين هستيم با يك پيش درآمد آرام آغاز و آن را به ساقي نامه وصل مي كنيم.
اين نوازنده تار با اشاره به تغيير مجموعه ساقي نامه بيان داشت: اين بار با تنظيم جديد استاد شجريان ساقي نامه را به شكل ديگر و در دستگاه سه گاه و تمامي گوشه هاي آن اجرا خواهيم كرد و به دنبال آن يك چهارمضراب از ساخته هاي من و چند تصنيف از ساخته هاي خودم و شجريان را اجرا خواهيم كرد.
اين آهنگساز در خصوص حضور اركستر بزرگ شهناز در اروپا گفت: اين براي اولين بار است كه يك گروه به اين بزرگي از ايران در شهرهاي مختلف اروپايي كنسرت هايي را برگزار مي كند چرا كه برگزاري كنسرت هايي با اين حجم نوازنده غير ممكن است اما ما توانستيم غير ممكن را به ممكن تبديل كنيم.
*نواي ساغر، صراحي، بم صراحي و كرشمه در اروپا و تهران
شجريان با اشاره به حضور سازهاي جديد در كنسرت هاي آينده اش گفت: در اين كنسرت ها سازهاي جديدي چون صراحي، بم صراحي و ساغر را همراه با نوازندگان جديد در اركستر خواهيم داشت و سازهاي ديگري چون كرشمه را نيز معرفي خواهيم كرد.
اين خواننده با اشاره به سازهاي ابداعي جديدش افزود: بم صراحي را به جاي ويلنسل و ساغر را كه از خانواده تار است را به جاي بم تار در اركستر خواهيم داشت. كرشمه را نزديك خانواده عود ساخته ام كه صدايي شبيه عود دارد.من همچنين سازي را با دو دف ساخته ام به طوري كه هر دو طرف ساز دف است البته اين ساز هنوز تكميل نشده و من از حسين رضايي نيا خواسته ام تا با تمرين بر روي اين ساز بتواند صداهاي متفاوتي از آن توليد كند.

نظر شما چیست؟

خانه مد ایران


اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما عضویت درباره ما نقشه سایت ارتباط با ما


سلـامـ   خانه مد ایران   وارد حسابتان شوید و یا یک حساب باز کنید!

خانه مد ایرانمد آیینه زندگی اجتماعی است و منحصر به لباس نمیشود.
طراحان و علـاقمندان به مد میتوانند آثار خود را برای نمایش در بخش طرح‌هـا و طراحان برای ما ارسال كنند تا
در معرض دید و قضاوت عمومی قرار گیرد. در این باره اصول اخلـاق حرفه‌ای را جهت معرفی آثار رعایت كنید.
خانه مد در چهارچوب قوانین جمهوری اسلـامی ایران فعالیت میكند.
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خانه مد میباشد.
طراحی و پشتیبانی این سایت توسط شركت شبكه نگاه ™ انجامـ گرفته است.
خانه مد ایران
a