خـانـه مـد، خبر، مقاله، برندها، طرح‌ها، گالری مد، لباس روز، هنر امروز، زيورآلـات، زيبايي، سلـامت، خـانه متفاوت، غيرمعمول‌ها سرمقاله     خـانـه مـد، خبر، مقاله، برندها، طرح‌ها، گالری مد، لباس روز، هنر امروز، زيورآلـات، زيبايي، سلـامت، خـانه متفاوت، غيرمعمول‌ها گالری های خانه مد     خـانـه مـد، خبر، مقاله، برندها، طرح‌ها، گالری مد، لباس روز، هنر امروز، زيورآلـات، زيبايي، سلـامت، خـانه متفاوت، غيرمعمول‌ها ویدیو     خـانـه مـد، خبر، مقاله، برندها، طرح‌ها، گالری مد، لباس روز، هنر امروز، زيورآلـات، زيبايي، سلـامت، خـانه متفاوت، غيرمعمول‌ها جشنواره     خـانـه مـد، خبر، مقاله، برندها، طرح‌ها، گالری مد، لباس روز، هنر امروز، زيورآلـات، زيبايي، سلـامت، خـانه متفاوت، غيرمعمول‌ها برندها      خـانـه مـد، خبر، مقاله، برندها، طرح‌ها، گالری مد، لباس روز، هنر امروز، زيورآلـات، زيبايي، سلـامت، خـانه متفاوت، غيرمعمول‌ها مصاحبه      خـانـه مـد، خبر، مقاله، برندها، طرح‌ها، گالری مد، لباس روز، هنر امروز، زيورآلـات، زيبايي، سلـامت، خـانه متفاوت، غيرمعمول‌ها گزارشات      خـانـه مـد، خبر، مقاله، برندها، طرح‌ها، گالری مد، لباس روز، هنر امروز، زيورآلـات، زيبايي، سلـامت، خـانه متفاوت، غيرمعمول‌ها دانلود متن، عکس و تصویر      خـانـه مـد، خبر، مقاله، برندها، طرح‌ها، گالری مد، لباس روز، هنر امروز، زيورآلـات، زيبايي، سلـامت، خـانه متفاوت، غيرمعمول‌ها عضویت      خـانـه مـد، خبر، مقاله، برندها، طرح‌ها، گالری مد، لباس روز، هنر امروز، زيورآلـات، زيبايي، سلـامت، خـانه متفاوت، غيرمعمول‌ها درباره ما      خـانـه مـد، خبر، مقاله، برندها، طرح‌ها، گالری مد، لباس روز، هنر امروز، زيورآلـات، زيبايي، سلـامت، خـانه متفاوت، غيرمعمول‌ها نقشه سایت   خـانـه مـد، خبر، مقاله، برندها، طرح‌ها، گالری مد، لباس روز، هنر امروز، زيورآلـات، زيبايي، سلـامت، خـانه متفاوت، غيرمعمول‌ها نیازمندی ها  
خـانـه مـد، خبر، مقاله، برندها، طرح‌ها، گالری مد، لباس روز، هنر امروز، زيورآلـات، زيبايي، سلـامت، خـانه متفاوت، غيرمعمول‌ها اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما ارتباط با ما
خـانـه مـد، خبر، مقاله، برندها، طرح‌ها، گالری مد، لباس روز، هنر امروز، زيورآلـات، زيبايي، سلـامت، خـانه متفاوت، غيرمعمول‌ها

خـانـه مـد، خبر، مقاله، برندها، طرح‌ها، گالری مد، لباس روز، هنر امروز، زيورآلـات، زيبايي، سلـامت، خـانه متفاوت، غيرمعمول‌ها خـانـه مـد، خبر، مقاله، برندها، طرح‌ها، گالری مد، لباس روز، هنر امروز، زيورآلـات، زيبايي، سلـامت، خـانه متفاوت، غيرمعمول‌ها
KHANEMOD.COM
نیاز به آموزش برای برندسازی داریم
14 مـهـر 1393   خـانـه مـد، خبر، مقاله، برندها، طرح‌ها، گالری مد، لباس روز، هنر امروز، زيورآلـات، زيبايي، سلـامت، خـانه متفاوت، غيرمعمول‌ها    نویسنده: مدير وب سايت   خـانـه مـد، خبر، مقاله، برندها، طرح‌ها، گالری مد، لباس روز، هنر امروز، زيورآلـات، زيبايي، سلـامت، خـانه متفاوت، غيرمعمول‌ها    خـانـه مـد، خبر، مقاله، برندها، طرح‌ها، گالری مد، لباس روز، هنر امروز، زيورآلـات، زيبايي، سلـامت، خـانه متفاوت، غيرمعمول‌ها پرینت

خانه مد- مهناز اختیاری عقیده دارد در صنعت مد جهان کار گروهی و انسجام شدیدی وجود دارد که این روحیه در ایران بسیار ضعیف است.

مهناز سیداختیاری طراح لباس جوانی است که پس از کسب مدرک لیسانس طراحی لباس از دانشگاه الزهرا، هم اکنون در "آکادمی بررا" میلان مشغول تحصیل در مقطع فوق لیسانس طراحی لباس است. او در طول سال های فعالیت خود سابقه شرکت در نمایشگاه های زیادی را داشته است که از آن جمله می توان به برگزاری نمایشگاه انفرادی "طراحی، چیدمان، لباس توخالی"، گالری گلستان، نمایشگاه انفرادی تصویرسازی مد در نگارخانه مهرین، شرکت در نمایشگاه های گروهی در مرکز هنرهای معاصر روکو نیویورک، گالری آرت پیپل کالیفرنیا، برگزاری شوی "های فشن" گروهی نگارخانه کمال الدین بهزاد، شرکت در جشنواره زنان سرزمین من و... اشاره کرد. اختیاری مدتی قبل با برگزاری یک دوره طراحی لباس مفهومی در تهران، به آموزش هنرجویان طراحی لباس پرداخت. او که هم اکنون در یکی از مراکز مد دنیا مشغول تحصیل است با توجه به اینکه شما دو سیستم آموزشی مختلف را تجربه کرده اید، چه تفاوت هایی بین سیستم آموزشی ایران و کشورهای خارجی می بینید؟
یک تفاوت خیلی بزرگ در فضا است. آنجا فضا و جو فشن خیلی زیاد است و همه برندهای مهم در اطراف دانشگاه هستند. شما هر روز برندهای مختلف و شوهایی که برگزار می شود را می بینید و همین باعث می شود همیشه در جو مد باشید. نکته دیگری که تفاوت زیادی با ایران دارد، توجه به دوخت است. استادهای آن دانشگاه به دوخت اهمیت زیادی می‎دهند و این موضوع برخلاف ایران است که طراحان فکر می کنند باید طرح بدهند تا کس دیگری آنها را برایشان بدوزد. طراح لباس باید حداقل نمونه طرح را خودش بدوزد و الگوسازی را بلد باشد، اما دانشجوها در ایران از این فضا خیلی دور هستند.
لباس هایی که شما در ایران نمایش داده اید در چه دسته ای قرار می گیرند؟
من همیشه لباس هنری و لباس مفهومی کار کردم و نمایشگاه هایی که داشتم همه لباس هنری بودند که از چوب، روزنامه و... ساخته شده بودند. بخش دیگری از کارهای من هم طراحی لباس های قابل پوشیدن است که آنها هم لباس هنری هستند.
با توجه به تفاوت محیط کشورهای مختلف، اگر بخواهید با استفاده از آموزه های دانشگاه خود برای جامعه ما لباس طراحی کنید چه نکاتی را باید در نظر بگیرید؟
در دانشگاه های غربی به هویت دانشجوها اهمیت زیادی می دهند. استادان برای فردیت دانشجو اهمیت قائل هستند و همیشه نظر او را می خواهند. در مدت تحصیل من در دانشگاه میلان برای اساتید مهم بود که کار من به عنوان یک ایرانی هویت من را نشان دهد. بنابراین من با همان هویت خودم کار می کنم و فرقی نمی کند کجا باشم. درست است که آنجا فضایی را می بینم که روی من تاثیر می گذارد، ولی در نهایت همه چیز از فیلتر مغز من می گذرد و بیرون می آید. وقتی که آنجا رفتم همان راه ایران را ادامه دادم، پس وقتی هم که برگردم همان مسیر را ادامه می دهم.
چند سالی است که مزون ها و شوهای لباس در ایران فعال شده اند، شما چه نظری در مورد این فعالیت ها دارید؟
کارهایی که طراحان جوان انجام می دهند را بسیار دوست دارم. شاید بعضی از کارهایی که می بینم با سلیقه من جور نباشد، ولی با آنها موافق هستم و اصلا از اینکه کار می کنند خوشم می آید. من با اینکه آدم منفعل باشد و کاری نکند مخالف هستم. ولی وقتی همه کار می کنند، کم کم با این کار کردن سطح سلیقه بالا می رود و همه چیز رشد می کند. با نگاه انتقادی به این فعالیت ها هم چندان موافق نیستم، چون فکر می کنم کسانی که در حال کار کردن هستند باید حمایت و تشویق شوند. چون کار کردن خیلی بهتر از کار نکردن است و در نهایت نتیجه خوبی از آن به دست می آید.
فارغ التحصیلان دانشگاه های ایران می توانند به خوبی جذب بازار کار شوند؟
همه آنها نه، ولی کسانی که علاقه و انگیزه زیادی دارند کار خود را انجام می دهند. ما همیشه تاکید می کنیم که دانشجویان قبل از پایان تحصیلات کار خود را شروع کنند و با انجام کارهای کوچک، کم کم خط تولید خود را راه بیندازند. کسانی که انگیزه دارند کار را شروع می کنند و راه خود را پیدا می کنند.
برای راه اندازی برند یا خط تولید، آموزشی هم لازم است؟
حتما باید آموزش داده شود و دانشجویان باید درس سیستم مد را بگذرانند. متاسفانه در مقطع لیسانس ما چنین درسی نداشتیم و کمبود آن خیلی احساس می شد، البته شنیده ام در مقطع فوق لیسانس مطالب تئوری مد تدریس می شود اما اطلاع دقیقی در مورد آن ندارم.
همین عدم آموزش باعث شده است طراحان ایرانی بیشتر به بخت آزمایی در این زمینه مشغول باشند.
بله اینجا همه طراحان شروع به کار می کنند و در جریان کار تجربیاتی به دست می آورند. با توجه به اینکه باید آزمون و خطاهای زیادی انجام دهند، مدت زمان بیشتری طول می کشد تا به نتیجه برسند.
در دانشگاه های خارجی چنین دروسی آموزش داده می شود؟
آنجا واحدهای سیستم مد داریم که در مورد ساختار مد، انواع لباس ها، بازاریابی مد، ساختار خانه های مد و اینکه از چه بخش هایی تشکیل شده اند توضیح داده می شود. خانه های مد از تیم های مختلف مانند تیم طراحی، تیم الگو، تیم بازاریابی، پیش بینی مد و... تشکیل می شوند و همه این موارد به دانشجویان توضیح داده می شود.
کار گروهی چه تاثیری بر تولید نهایی دارد؟
در صنعت مد انسجام و کار گروهی عجیبی وجود دارد که متاسفانه در ایران این روحیه بسیار ضعیف است. استادان آنجا شما را وادار می کنند کار گروهی انجام دهید و ارزش را در این می گذارند که با سیستم برنده-برنده بازی کنید، یعنی شیوه ای که هم خودت برنده شوی و هم باعث شوی بقیه برنده شوند. آن کار عجیب و تولیدات عظیمی که در شوهای لباس دیده می شود به دلیل وجود یک کار گروهی منسجم با یک هدف واحد است. اگر این موضوع برای دانشجویان و طراحان ما هم تبدیل به ارزش شود و آنها بفهمند قدرت در این است که همه با هم جلو بروند و به هم کمک کنند، راهی باز می شود که بتوانیم نتایج خوبی در زمینه طراحی لباس کسب کنیم.
منبع:هنر آنلاین

خـانـه مـد، خبر، مقاله، برندها، طرح‌ها، گالری مد، لباس روز، هنر امروز، زيورآلـات، زيبايي، سلـامت، خـانه متفاوت، غيرمعمول‌ها
نظر شما چیست؟

خـانـه مـد، خبر، مقاله، برندها، طرح‌ها، گالری مد، لباس روز، هنر امروز، زيورآلـات، زيبايي، سلـامت، خـانه متفاوت، غيرمعمول‌ها


اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما عضویت درباره ما نقشه سایت ارتباط با ما


سلـامـ   خـانـه مـد، خبر، مقاله، برندها، طرح‌ها، گالری مد، لباس روز، هنر امروز، زيورآلـات، زيبايي، سلـامت، خـانه متفاوت، غيرمعمول‌ها   وارد حسابتان شوید و یا یک حساب باز کنید!

خـانـه مـد، خبر، مقاله، برندها، طرح‌ها، گالری مد، لباس روز، هنر امروز، زيورآلـات، زيبايي، سلـامت، خـانه متفاوت، غيرمعمول‌هامد آیینه زندگی اجتماعی است و منحصر به لباس نمیشود.
طراحان و علـاقمندان به مد میتوانند آثار خود را برای نمایش در بخش طرح‌هـا و طراحان برای ما ارسال كنند تا
در معرض دید و قضاوت عمومی قرار گیرد. در این باره اصول اخلـاق حرفه‌ای را جهت معرفی آثار رعایت كنید.
خانه مد در چهارچوب قوانین جمهوری اسلـامی ایران فعالیت میكند.
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خانه مد میباشد.
طراحی و پشتیبانی این سایت توسط شركت شبكه نگاه ™ انجامـ گرفته است.
خـانـه مـد، خبر، مقاله، برندها، طرح‌ها، گالری مد، لباس روز، هنر امروز، زيورآلـات، زيبايي، سلـامت، خـانه متفاوت، غيرمعمول‌ها