خانه مد ایران سرمقاله     خانه مد ایران گالری های خانه مد     خانه مد ایران ویدیو     خانه مد ایران جشنواره     خانه مد ایران برندها      خانه مد ایران مصاحبه      خانه مد ایران گزارشات      خانه مد ایران دانلود متن، عکس و تصویر      خانه مد ایران عضویت      خانه مد ایران درباره ما      خانه مد ایران نقشه سایت   خانه مد ایران نیازمندی ها  
خانه مد ایران اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما ارتباط با ما
خانه مد ایران

خانه مد ایران خانه مد ایران

چگونه از خرید بهاری لذت ببریم

یا ، راهنمای خرید لباس برای فصل بهار

12 مـرداد 1392   خانه مد ایران    نویسنده: سرویس خبر و گزارش   خانه مد ایران    خانه مد ایران پرینت

خانه مد - بهار فرصتی برای نو شدن همه چیز است و مهمترین همه چیز جان ما انسانها است . یکی از ساده ترین و در دسترس ترین راه ها نوشدن جانها لباس های تازه و زیباست . برای این که بدانیم در این فصل چه بپوشیم و چگونه بپوشیم فقط کافی است به چند نکته کوچک توجه داشته باشیم:

پیش از آنکه به بازار بروید نگاهی به نشریات و سایت ها بیاندازید تا اطلاعاتی از اجناس و حدود قیمتی آنها و مراکر فروش به دست آورید. پيش خودتان تعيين کنيد که چه مدل لباسي، چه طرحي و چه رنگي را مي خواهيد. اين کار باعث مي شود که خريد شما هدفمند شود. حداقل از سر درگمي در ميان انواع لباس ها نجات پيدا مي کنيد.شما حتي مي توانيد به کاتالوگ ها و وب سايت ها هم نگاه کنيد و از ميان مدل هاي موجود که در اين فصل بهار، مد شده است، مدل دلخواه تان را انتخاب کنيد.

جنس هاي خنک را برگزينيد به خصوص اگر دنبال خريد لباس بهاره براي کوچولوها هستيد، توصيه ما اين است که به جنس لباس توجه ويژه اي داشته باشيد. جنس لباس در راحتي شما و احساس خنکي شما موثر است. بهترين جنس پارچه براي لباس بهاره، پارچه هاي نخي، کتان، پنبه اي و حتي ساتن است.

به رنگ ها دقت کنيد، فصل بهار، فصل تازگي طبيعت است و همه جا پر از گل و گياه مي شود بنابراين شما مي توانيد در انتخاب رنگ لباس تان هم از رنگ هايي که در طبيعت در اين فصل زياد هستند، الهام بگيريد. براي پسربچه ها مي توانيد يک شلوار خاکي با بلوز سفيد ست کنيد. اين ست لباس را آقايان با سنين بالاتر هم مي توانند انتخاب کنند. براي دختر بچه ها هم رنگ هاي آبي تيره و سبز عالي است.

به جنس پارچه توجه کنيد: براي خريد لباس بهاره، بايد به جنس و دوخت پارچه لباس توجه ويژه اي داشته باشيد. پارچه خوب، پارچه اي است که کيفيت آن در هر دو سوي آن يکسان باشد. به دنبال خريد پارچه هايي باشيد که جنس نرمي داشته باشند و در عين حال مقاوم هم باشند. بهتر است براي خريد لباس بهاري دنبال پارچه هاي پلاستيکي نباشيد چون هم در آنها احساس گرما خواهيد کرد و هم به دليل اينکه مواد مصنوعي با پوست سازگاري مناسبي ندارد، ممکن است دچار خارش شويد به خصوص اگر براي خريد لباس براي بچه ها مي رويد، حتما به اين نکته توجه کنيد.

خانم ها مانتوهاي بهاره بخرند: وقت آن رسيده است که پالتوها و ژاکت هاي زمستاني را جمع کنيد و دنبال خريد مانتوهايي مناسب براي خريد فصل تابستان باشيد. براي فصل بهار سراغ خريد مانتوهاي رنگ روشن مثل سفيد، کرم و خاکي برويد حتي مي توانيد براي مهماني هاي خودماني تر، مانتوهاي بنفش روشن، صورتي روشن، سبز روشن و مغز پسته اي را بپوشيد. سعي کنيد مانتوهايي را که انتخاب مي کنيد پارچه هاي نازک و سبکي داشته باشند و بدون چين و لايه باشند.

کفش بهاره بخريد: در فصل بهار، چکمه و نيم چکمه دیگر به کار نمی ایند پس اين سري به کفش هاي روباز بهاري و صندل ها بزنيد. کفش هاي تخت عروسکي گزينه خوبي براي بانوان هستند که حتي مي توانيد آن را با جوراب هاي نازک زنانه ست کنيد. براي آقايان هم صندل هايي که با بندهايي روي پا محکم مي شوند براي موقعيت هاي غيررسمي بهاري مناسب اند. اگر علاقه اي به پوشيدن صندل نداريد، حداقل براي بهارتان، يک جفت کفش پارچه اي خنک بخريد.

يک ژاکت سبک بخريد: چند سالي است که ژاکت هاي سبک با پيراهن هاي نخي زيرشان روانه فروشگاه ها در فصل بهار شده است. اين ژاکت ها در رنگ هاي مليح و زنانه با بلوز سفيد زيرين، انتخاب مناسبي براي مهماني هاي خودماني و ساده در فصل بهار است که احساس راحتي و آسايش بهار را در شما دوچندان مي کند.

زيرپيراهن را فراموش نکنيد: شايد به نظر شما خيلي پيش پا افتاده و ساده باشد ولي پوشيدن يک زير پيراهن مناسب و نخي از اين فصل به بعد ضروري است. پوشيدن يک زير پيراهن مناسب باعث مي شود که در ظهرهاي بهاري که هوا گرم مي شود، بوي بدي نگيريد. زير پيراهن نخي به خصوص براي آقاياني که در روزهاي گرم بهاري در هواي آزاد کار مي کنند بسيار ضروري است که کمک مي کند هر روز نياز به تعويض لباسشان نداشته باشند.

شال ها و روسري هاي بهاري بخريد: شال ها و روسري ها در فصل بهار با رنگ هاي شاد مناسب ترند.در عين حال دنبال شال ها و روسري هايي باشيد که بافت شلي داشته باشند که به جريان هوا در آن کمک کنند و احساس خنکي داشته باشيد.

يک باراني دم دست بگذاريد: فصل بهار فصل باران هاي ناگهاني است بنابراين دم دست داشتن يک باراني شاد به شما کمک مي کند که در هواي باراني خيس نشويد.

نظر شما چیست؟

خانه مد ایران


اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما عضویت درباره ما نقشه سایت ارتباط با ما


سلـامـ   خانه مد ایران   وارد حسابتان شوید و یا یک حساب باز کنید!

خانه مد ایرانمد آیینه زندگی اجتماعی است و منحصر به لباس نمیشود.
طراحان و علـاقمندان به مد میتوانند آثار خود را برای نمایش در بخش طرح‌هـا و طراحان برای ما ارسال كنند تا
در معرض دید و قضاوت عمومی قرار گیرد. در این باره اصول اخلـاق حرفه‌ای را جهت معرفی آثار رعایت كنید.
خانه مد در چهارچوب قوانین جمهوری اسلـامی ایران فعالیت میكند.
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خانه مد میباشد.
طراحی و پشتیبانی این سایت توسط شركت شبكه نگاه ™ انجامـ گرفته است.
خانه مد ایران
a