خانه مد ایران سرمقاله     خانه مد ایران گالری های خانه مد     خانه مد ایران ویدیو     خانه مد ایران جشنواره     خانه مد ایران برندها      خانه مد ایران مصاحبه      خانه مد ایران گزارشات      خانه مد ایران دانلود متن، عکس و تصویر      خانه مد ایران عضویت      خانه مد ایران درباره ما      خانه مد ایران نقشه سایت   خانه مد ایران نیازمندی ها  
خانه مد ایران اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما ارتباط با ما
خانه مد ایران

خانه مد ایران خانه مد ایران

KHANEMOD.COM

همکاری ایران با بزرگترین مدرسه هنری جهان

18 خـرداد 1393   خانه مد ایران    نویسنده: مدير وب سايت   خانه مد ایران    خانه مد ایران پرینت

خانه مد- زمینه های همکاری مدرسه "باهاوس" بزرگترین مدرسه هنر دنیا و مدرسه هنر "ایده" با حضور نمایندگان ایرانی و آلمانی بررسی شد.
رایزن فرهنگی سفارت آلمان در تهران به منظور بررسی زمینه های مشترک همکاری میان مدرسه باهاوس و ایده، از موسسه "ایده" بازدید کرد.
اتوگراف، رایزن فرهنگی سفارت آلمان در تهران در این جلسه به بررسی همکاری های مشترک مدرسه باهاوس و آموزشگاه ایده پرداخت.
در این نشست که به میزبانی آرش سلطانعلی صاحب امتیاز و مدیر آموزشگاه ایده برگزار شد، راه های همکاری متقابل و تبادل اطلاعات میان این موسسه آموزشی مورد بررسی قرار گرفت و در ادامه رایزن فرهنگی سفارت آلمان از امکانات و تجهیزات آموزشگاه "ایده" بازدید کرد و از نزدیک در جریان فعالیت های این مرکز قرار گرفت.
سلطانعلی ضمن مثبت ارزیابی کردن این دیدار، همکاری با مدرسه باهاوس را در ادامه رویه موسسه ایده در برقراری تعامل میان موسسات معتبر بین المللی در حوزه آموزش هنر دانست.
به گفته او آموزشگاه ایده پیش از این هم گام هایی در راستای همکاری متقابل با موسساتی از کشورهای قبرس و ترکیه به ویژه در زمینه قراردادهای آموزشی و دعوت از اساتید بین المللی برای تدریس در ایده برداشته است.

بر این اساس گام اول همکاری با مدرسه باهاوس هم در زمینه جذب اساتید برای تدریس در این آموزشگاه، همچنین تامین مواد آموزشی صورت خواهد گرفت.
مدیر آموزشگاه ایده با تاکید بر اهمیت برقراری همکاری میان این دو موسسه اظهار کرد: باهاوس نزدیک به دو دهه منشاء پرورش هنرمندان طراز اول هنرهای تجسمی و معماری بوده به طوری که محدوده تاثیرگذاری اش حتی از مرزهای اروپا هم فراتر رفت و آموزه های هنری آن در اقصی نقاط جهان گسترش پیدا کرده است. این مدرسه هنری اعتبار خود را کماکان حفظ کرده و یکی از مراکز مهم هنری جهان شمرده می شود.
او در پایان افزود: تالیفات و منابعی که توسط اساتید هنری باهاوس تولید شده از دهه های پیش بخشی از مواد آموزشی دانشگاه ها و مراکز آموزش هنر در ایران را هم به خود اختصاص داده اند و از شناخته شده ترین آنها می توان به "کتاب رنگ" تالیف یوهانس ایتن اشاره کرد که پس از دهه ها هنوز یکی از منابع اصلی در زمینه شناخت و کارکردهای رنگ محسوب می شود.
به گفته مدیر آموزشگاه ایده، در طول پنج سال راه اندازی این مدرسه، 16 دوره آموزش هنری بلند مدت و 100 دوره آموزشی کوتاه مدت، همچنین60 نمایشگاه به همراه نشست های هنری در موسسه ایده برگزار شده است.
مدرسه باهاوس طی نزدیک به یک قرن فعالیت، تعدادی از هنرمندان بزرگ قرن بیستم را به جامعه هنری معرفی کرد که از آن جمله می توان به پل کله، واسیلی کاندینسکی، والتر گروپیوس، موهولی ناگی، یوزف آلبرس و... اشاره کرد.

خانه مد ایران
نظر شما چیست؟

خانه مد ایران


اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما عضویت درباره ما نقشه سایت ارتباط با ما


سلـامـ   خانه مد ایران   وارد حسابتان شوید و یا یک حساب باز کنید!

خانه مد ایرانمد آیینه زندگی اجتماعی است و منحصر به لباس نمیشود.
طراحان و علـاقمندان به مد میتوانند آثار خود را برای نمایش در بخش طرح‌هـا و طراحان برای ما ارسال كنند تا
در معرض دید و قضاوت عمومی قرار گیرد. در این باره اصول اخلـاق حرفه‌ای را جهت معرفی آثار رعایت كنید.
خانه مد در چهارچوب قوانین جمهوری اسلـامی ایران فعالیت میكند.
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خانه مد میباشد.
طراحی و پشتیبانی این سایت توسط شركت شبكه نگاه ™ انجامـ گرفته است.
خانه مد ایران
a