خانه مد ایران سرمقاله     خانه مد ایران گالری های خانه مد     خانه مد ایران ویدیو     خانه مد ایران جشنواره     خانه مد ایران برندها      خانه مد ایران مصاحبه      خانه مد ایران گزارشات      خانه مد ایران دانلود متن، عکس و تصویر      خانه مد ایران عضویت      خانه مد ایران درباره ما      خانه مد ایران نقشه سایت   خانه مد ایران نیازمندی ها  
خانه مد ایران اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما ارتباط با ما
خانه مد ایران

خانه مد ایران خانه مد ایران

7 اصل رنگی

رنگ ها و سلیقه زندگی ما-هر یک از ما برای لذت بردن از فضای محل زندگی مان علاقه ...

12 مـرداد 1392   خانه مد ایران    نویسنده: مديــر سـايـت   خانه مد ایران    خانه مد ایران پرینت

خانه مد- هر یک از ما برای لذت بردن از فضای محل زندگی مان علاقه شخصی خود را داریم و در این میان رنگ ها نقش موثری در نسبت احساس ما به محیط استقرارمان بازی می کنند . اگر می خواهید رنگ خانه شما با سلیقه شما همراه باشد مطلب زیر را مطالعه کنید.

1) اگر فضایی آرام و آرامش بخش برای خود و اعضای خانواده در نظر دارید، بهتر است از رنگ های سفید و بژ استفاده کنید. استفاده از این رنگ ها برای پوشش دیوارها، کف و مبلمان بسیار مناسب هستند و فضایی آرام به وجود می آورند.

2) اگر دوست دارید فضای خانه تان گرم، صمیمی و همچنان آرام باشد، بهتر است از رنگ هایی که در طیف رنگ های قهوه ای تیره، خاکستری و مشکی هستند، استفاده کنید.

3) مبلمان و وسایلی که در یک خانه استفاده می شوند تا زمانی که از الیاف و بافت های طبیعی استفاده شده باشند در زیر مجموعه رنگ های خنثی محسوب می شوند (برای مثال رنگ های چوبی و رنگ های فلزی از دسته رنگ های خنثی هستند). اگر فضای خانه را بر پایه بافت های طبیعی و رنگ های خنثی طراحی کرده اید، بهتر است از استفاده کردن رنگ های سرد و گرم در این فضا اجتناب کنید چرا که این رنگ ها باعث ناهماهنگی و شلوغی در این فضا می شوند.

4) استفاده از الیاف طبیعی در خانه هایی که سبک خنثی دارند الزامی است. در این سبک از خانه ها الیاف طبیعی می توانند مکملی برای رنگ های خنثی باشند. استفاده از کف پوش هایی که بافت طبیعی دارند و همچنین استفاده از رومبلی ها و پرده هایی که دارای بافت طبیعی هستند، باعث می شوند که خانه فضایی گرم و صمیمی داشته باشد.

5) اگر به وسایل تزیینی علاقه مند هستید، بهتر است وسایلی را خریداری کنید که رنگ و بافتی هماهنگ با دکور خانه تان داشته باشند. در غیر این صورت زیبایی و تاثیر لوازم تزیینی از بین می رود و آن گونه که باید به محیط زیبایی ببخشند، مؤثر واقع نمی شوند. در بعضی از مواقع انتخاب وسایل تزیینی که رنگی بسیار متفاوت با مبلمان و سبک خانه دارند باعث ایجاد حس نامتعادل در خانه می شود.

6) رنگ هایی مانند سفید عاجی، خاکستری و مشکی از دسته رنگ های مطرح خنثی هستند که با ته رنگ هایی که هم طیف آنها هستند به راحتی می توانند ترکیب شوند. برای از یکنواختی خارج ساختن خانه هایی که تنها با رنگ های خنثی طراحی شده اند، می توانید از دسته رنگ های مات، کدر و بسیار روشن استفاده کنید. این رنگ ها می توانند رنگ هایی مانند گلبهی بسیار روشن، کرم، زرد روشن و طلایی باشند.

7) اگر از آن دسته افرادی هستید که ترکیب چند رنگ با رنگ های خنثی را دوست ندارید، بهتر است تنها رنگ قرمز را به فضای خانه اضافه کنید چرا که استفاده از رنگ قرمز در کنار رنگ های خنثی باعث زیباتر شدن فضای خانه و همچنان ساطع شدن میزان بالایی انرژی به محیط می شود و فضای خانه را از یکنواختی خارج می سازد. اگر می خواهید یک فضای مورد نظر در خانه بیشتر جلب توجه کند، بهتر است در آن فضا از رنگ قرمز استفاده کنید.

نظر شما چیست؟

خانه مد ایران


اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما عضویت درباره ما نقشه سایت ارتباط با ما


سلـامـ   خانه مد ایران   وارد حسابتان شوید و یا یک حساب باز کنید!

خانه مد ایرانمد آیینه زندگی اجتماعی است و منحصر به لباس نمیشود.
طراحان و علـاقمندان به مد میتوانند آثار خود را برای نمایش در بخش طرح‌هـا و طراحان برای ما ارسال كنند تا
در معرض دید و قضاوت عمومی قرار گیرد. در این باره اصول اخلـاق حرفه‌ای را جهت معرفی آثار رعایت كنید.
خانه مد در چهارچوب قوانین جمهوری اسلـامی ایران فعالیت میكند.
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خانه مد میباشد.
طراحی و پشتیبانی این سایت توسط شركت شبكه نگاه ™ انجامـ گرفته است.
خانه مد ایران
a